Težave z brisalci - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

LaserJaMM napisal/-a:Včasih se splača senzor tud očistit...
To definitivno. Zgleda samoumevno, da je čist, ker brisalci tam brišejo, ampak dejte še malo podrgnit z papirjem in steleksom. Kaka minimalna mušica lahko serje....


Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
silver_line
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 168
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Imam eno vprašanje glede brisalcev - da ne bi odpiral nove teme..Je mogoče že kdo menjal sprednje brisalce na 159-ki(ne metlice ampak cel brisalec)?Problem je namreč v tem da jih nikakor ne spravim dol in me zanima ali je kakšen poseben postopek pri demontaži ali gre samo tako težko narazen? LP
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

hm,
moji brisalci (metlice) so samo nataknjeni
skor preveč simpl

zakaj bi menjaval CELE brisalce?
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
silver_line
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 168
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ali napisal/-a:hm,
moji brisalci (metlice) so samo nataknjeni
skor preveč simpl

zakaj bi menjaval CELE brisalce?
Stvar je ta, da mi voznikov brisalec pride malo pod spodnjo gumo na šipi(med brisanjem stekel mi metlica tolče ob gumo).Glede na to, da se mi zdi da ni zvita roka brisalca, sem mislil da ga demontiram in ponovno prišraufam malo bolj v desno..Če je seveda to možno :?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja odsraufas brisalec in ga prestavis za en ali dva zoba bolj gor, to je usa umetnost, aja ce ne gre dol, si pomagaj z abcigerjem, drugace bos odlomil mehanizem brisalcev
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
silver_line
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 168
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Crazy Alfista napisal/-a:ja odsraufas brisalec in ga prestavis za en ali dva zoba bolj gor, to je usa umetnost, aja ce ne gre dol, si pomagaj z abcigerjem, drugace bos odlomil mehanizem brisalcev
Bom se še mal potrudu ja. Zgleda da je mal zarostan vse skp :)
Bokyboy3
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Okt 12, 2015 6:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1.9 MJTD 120 KM, l. 2010

Pozdravljeni

Zanima me če se da kako senzor za dež brikati ali izključiti, da bi potem brzine delale kot da ni senzorja. Žal je to zame najbolj nepotrebna stvar na avtu in me že kar moti.
Imam AR 159 SW 1.9 Mjtd 120 KM Letnik 2010

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Senzor za dež deluje samo na prvi stopnji. Pač daj na drugo (ali tretjo) stopnjo in bo delal ves čas enako. So pa na ročki tudi nastavitve hitrosti oziroma občutljivosti senzorja. Probaj se malo s tem poigrat. Meni se zdi tole ena izmed bolj uporabnih stvari in pri meni deluje odlično, no se mu pa vsake toliko časa malo "pobrka" in dela čisto po svoje. Ko ga izklopiš in ponovno vklopiš je spet vse ok.
159 2.0 jtdm
Bokyboy3
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Okt 12, 2015 6:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1.9 MJTD 120 KM, l. 2010

Ja mi je jasno da dela le na prvi prestavi, vendar so druga in tretja prehitre. Zato me zanima če se da kako izklopiti, da bi potem na prvi prestavi reguliral hitrost z pomočjo stikala. Pač da bi delalo kot da ni senzorja ampak na časovno omejitev.
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

legenda1979 napisal/-a:Senzor za dež deluje samo na prvi stopnji. Pač daj na drugo (ali tretjo) stopnjo in bo delal ves čas enako. So pa na ročki tudi nastavitve hitrosti oziroma občutljivosti senzorja. Probaj se malo s tem poigrat. Meni se zdi tole ena izmed bolj uporabnih stvari in pri meni deluje odlično, no se mu pa vsake toliko časa malo "pobrka" in dela čisto po svoje. Ko ga izklopiš in ponovno vklopiš je spet vse ok.
Bokyboy3 napisal/-a:Pozdravljeni

Zanima me če se da kako senzor za dež brikati ali izključiti, da bi potem brzine delale kot da ni senzorja. Žal je to zame najbolj nepotrebna stvar na avtu in me že kar moti.
Imam AR 159 SW 1.9 Mjtd 120 KM Letnik 2010

Hvala za odgovore.
Tole je res ena boljših in dobro delujočih funkcij pri AR 159... Če se spomnim pri C4 Piksni :lol:
I'm back!
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Ocitno imam tudi jaz "problem" s tem klincevim senzorjem za dez.

Ponavadi imam nastavljeno na intervalno na najnizji stopnji, ki dela en cas, potem se brisalcem zmesa in brisejo, kot bi mi nekdo banjo vode zlil na sajbo. S tem se totalno izgubi funcija intervalnega brisanja.

Se jih kako da dol "strgat", ker zadnjic me je tok raspizdlo, da sem hotu rocko vn strgat (jaaa pred tem me je se zena raspizdila), drugac sigurno nebi svoje alfe poskodoval [-X
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Nič nenavadnega. Včasih se sistemu za trenutek utrga.
Naslednjič malo počakaj, ali ugasni, ali pa pošpricaj šipo ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

MaStr napisal/-a:Nič nenavadnega. Včasih se sistemu za trenutek utrga.
Naslednjič malo počakaj, ali ugasni, ali pa pošpricaj šipo ... :wink:
Hehe, okej bom sprobal s spricanjem sipe, namrec ko ugasnem in ponovno dam nazaj mu se takoj utrga.

Mi je pa res skoda, da na taksen nacin to pocne, ker intervalno sem od nekdaj hotel, da imam v avtomobilu.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Zamenjaj kondenzatorje na krmilni elektroniki motorja brisalcev. Jim pade kapacitivnost in se potem motorju blede... :)
bosces
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Mar 18, 2008 3:01 pm
Vozilo: 159 JTD 2.0, 170HP

Imam eno vprašanje, med vožnjo ob pranju vetrobranskega stekla (ko potegnem ročico brisalcev proti sebi) se mi brisalci sploh ne vklopijo, enako je z zadnjim brisalcem.
Torej če hočem brisalce spraviti v gibanje jih moram prižgati sam, med pranjem šipe se mi ne vklopijo, a je to normalno pri 159ki?
Meni zelo moteče in nefunkcionalno...

Hvala!
Odgovori
  • Informacija