Čuden zvok: Volanska letev / Tuljenje servo črpalke

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Alfamedo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Mar 16, 2017 2:45 pm

Imam jst posodico ki je se dobra sm misliu da je zanic in jo menjal z novo ampak na koncu ugotovil da je zanic servo crpalka
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Lahko definirate zanič posodo?
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Pozdravljeni.

Imam sledeč problem. Ko se avto segreje in med vožnjo spustim nogo z plina, se sliši nekakšno tuljenje, ko dodam plin ta tuleč zvok izgine. ko avto stoji na mestu, se ne sliši nič, ko dodaš plin in spustiš se ta zvok spet pojavi. mehanik je menjal napenjalec mikro jermena, ker naj bi bili ležaji na njemu kar precej zdelani, vendar zvok ostaja isti. Na mestu ko obračam volan se sliši tisti grd zvok kot ga opisujete v tej temi, preventivno smo zamenjali tudi olje servo volana ampak se ni nič spremenilo. Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo, ali je možno da je zgoraj opisana napaka posledica slabo delujoče servo črpalke ?

Gre pa se za AR 159 2.4 210KM letnik 2008
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

je možno da se sliši turbina?
Po opisu bi to lahko bilo to. Sliši se le ko spustiš plin
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Turbina je bila obnovljena se je zaskočil VNT mehanizem in se je jedro turbine in VNT mehahizem zamenjalo z novim pred slabim letom.
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

mene pa zanima če ima ta filterček v posodici za servo olje kako bistveno vlogo, namreč meni se je snel, pa smo ga sedaj samo odstranili.
Se je servo pumpa kar konkretno oglašala, izgleda da je ta odstranjen filterček zapiral sesalno cev od posodice do črpalke, cevka je bila kar malo stisnjena. Sedaj se pumpo še vedno malo sliši, predvsem pri nizkih obratih in obračanju volana (recimo vožnja skozi krožišče), stopnjuje se ko je olje bolj segreto.
Je mogoče da je sedaj črpalka slaba ali ima ta filterček iz posode kako bolj bistveno vlogo kot bi si mislil?
dejan333
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Apr 24, 2011 12:51 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

alfasebastjan napisal/-a:mene pa zanima če ima ta filterček v posodici za servo olje kako bistveno vlogo, namreč meni se je snel, pa smo ga sedaj samo odstranili.
Se je servo pumpa kar konkretno oglašala, izgleda da je ta odstranjen filterček zapiral sesalno cev od posodice do črpalke, cevka je bila kar malo stisnjena. Sedaj se pumpo še vedno malo sliši, predvsem pri nizkih obratih in obračanju volana (recimo vožnja skozi krožišče), stopnjuje se ko je olje bolj segreto.
Je mogoče da je sedaj črpalka slaba ali ima ta filterček iz posode kako bolj bistveno vlogo kot bi si mislil?
Zdravo!
Imam cisto isti problem.. Filter je bil snet, sedaj ko sem dal servo posodo nazaj brez filtra se mi servo pumpa isto cuje, razn par km ko je še olje hladno. Torej sliši se na mestu ko obračam volan in pod nizkini obrati npr. v krožišču. V posodici za servo se mi tudi peni olje. Bi bilo potrebno celotno posodico zamenjati ali je problem kje drugje (servo črpalka ali letva)?
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Filterček mora bit. Če se ga ne da nazaj namontirat rabiš novo posodo.
dejan333
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Apr 24, 2011 12:51 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Ok, bom nabail novo posodico in poročam, če je rešilo problem. Hvala.
dejan333
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Apr 24, 2011 12:51 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Z zamenjavo posodice je sedaj vse v redu.

Lp
alko1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: To Feb 17, 2009 8:36 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 2,4 JTDM 2006

Živjo,
imam sledečo težavo na 159 2,4. Na cevi iz pumpe na letev, za servo volan, mi je puščalo olje. Nismo menjali celotne cevi ampak samo vmesni kos, narejen pri Pritu.
Sedaj je težava, da ko avto stoji in ko obračaš volan čutiš upor in vibriranje na volanu, pri vožnji tega ne občutiš, olje v posodici se peni.
Je možno, da je to zaradi tega, ker ni original cev? Baje pri drugih avtomobilih to ni težava. Je že kdo menjal samo del cevi?
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Je cev ravna ali ima zožitve kot original? Dejan031 je imel isti problem...
alko1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: To Feb 17, 2009 8:36 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 2,4 JTDM 2006

Ne, nima zožitve.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Potem zna bit to problem. Poglej temo o dejanovi tbi. Mislim da ima tam napisano kaj je ugotovil. Oziroma ga kontaktiraj
MorskaPica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 10:50 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.2 JTS, 8/2006

Zdravo,

Jaz pa imam rahlo drugačno in nenavadno težavo (vsaj nisem se našel na forumu). Imam alfo 159 2.2jts, letnik 2006.

Namreč ko do konca namotam volan (v levo ali desno) se pumpa skoraj ustavi, motor zatrese (obrati padejo) vendar se takoj spet dvignejo.
Zato mi je tudi snelo jermen za servo pumpo, ker je očitno pumpa se preveč zatresla. Imam čisto novi jermen, in nic ni mastno, servo olja je dovolj. Tudi drugace dela servo kot mora, tudi kakšnih zvokov ni.
Sicer je meahanik pogledal, nazaj namestil jermen, z nečim posprical, in rekel naj se se malo peljem.

Je pa ta tezava odkar imam avto (3 leta) vendar nikoli nisem polagal vecje pozornosti, ker do zdaj nisem imel težav.

Če ma kdo kakšne ideje v zvezi s tem problemom, ali pa ga je imel sam, se priporočam za odgovor :)
Odgovori
  • Informacija