Paketi opreme - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Mah tko k so že pred mano odgovoril, paketi opreme so različni od države do države. Kupil sem že TI brez tempomata in naloadano impresion, tko da težko kaj rečem, kaj ima kater paket. Načeloma pa aluminij na armaturi in krom na pragu pomeni vsaj distinctive, če ima plastiko na pragih in pobarvano plastiko namesto aluminija je največ progresio ali impresion ali impresion corporate,... Q4 recimo je exclusive, pa nima 3 conske klime,....
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Moja Alfa, ki je bila kupljena leta 2006 v Sloveniji, ima Distinctive opremo.
Sem spada: Alu pragovi, alu aramaturna plošča, senzor za dež, avtomatska zatemnitev zadnjega ogledela, ogrevana zunanja ogledala, multifunkcijski volan, volan oblečen v usnje, tempomat, 17 colska alu platišča, alcantara oblazinenje, električni pomik stekel zadaj.

Zanimivo, da ta tip opreme nima električno zložljivih zunanjih ogledal, MP3 playerja in tipke za vklop in izklop ASR-ja oz. VDC-ja.

Kolikor jaz vem se opreme rezlikuje, ne samo po državah ampak tudi po letniku izdelave. Opazil sem, da so imele slovenske Alfe letnik 2009 in 2010 z Distincive opremo nekaj več opreme kot starejše izvedenke.
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Jaz bi dodal le to, da pri TI serijsko ni deznega senzorja in samozatemnitvenega ogledala, tako, da TI ni zgolj Distinctive s sportnimi sedezi in 19", pa manjkata paketa Sport in Elegante, ki se pojavita po MY08.
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

AR Junior napisal/-a:Moja Alfa, ki je bila kupljena leta 2006 v Sloveniji, ima Distinctive opremo.
Sem spada: Alu pragovi, alu aramaturna plošča, senzor za dež, avtomatska zatemnitev zadnjega ogledela, ogrevana zunanja ogledala, multifunkcijski volan, volan oblečen v usnje, tempomat, 17 colska alu platišča, alcantara oblazinenje, električni pomik stekel zadaj.

Zanimivo, da ta tip opreme nima električno zložljivih zunanjih ogledal, MP3 playerja in tipke za vklop in izklop ASR-ja oz. VDC-ja.

Kolikor jaz vem se opreme rezlikuje, ne samo po državah ampak tudi po letniku izdelave. Opazil sem, da so imele slovenske Alfe letnik 2009 in 2010 z Distincive opremo nekaj več opreme kot starejše izvedenke.
Hm moja je 2006 SLO z Distinctive, pa ima VDC/ASR tipko in električna ogledala. Je pa res, da ko sem ga zavaroval, mu je napisalo da so ogledala bila doplačilo. Ostalo pa točno enaka oprema.
Uporabniški avatar
apersa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 420
Pridružen: Če Okt 06, 2005 6:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška
Kontakt:

Slika
Uporabniški avatar
m1ch0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 1:15 pm

Kar se opreme tiče je zelo težko rečt. Jaz naprimer imam Distinctive pa imam:
- PDC spredaj/zadaj
- 3 consko klimo
- Senzor za dež
- Samozatemnitveno ogledalo
- Alu na pragovih in armaturki
- Connect NAV +
- Tempomat
- Alarm
Skratka skoraj vse. Zato mi je še tolk bolj čudno zakaj nima zložljivih ogledalov, saj mi je na registraciji pisalo da bi moral meti tudi to.
"You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" Jeremy Clarkson
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

m1ch0 napisal/-a:Kar se opreme tiče je zelo težko rečt. Jaz naprimer imam Distinctive pa imam:
- PDC spredaj/zadaj
- 3 consko klimo
- Senzor za dež
- Samozatemnitveno ogledalo
- Alu na pragovih in armaturki
- Connect NAV +
- Tempomat
- Alarm
Skratka skoraj vse. Zato mi je še tolk bolj čudno zakaj nima zložljivih ogledalov, saj mi je na registraciji pisalo da bi moral meti tudi to.
jaz opreme v krepkem tisku nimam, pa imam tudi distinctive, imam pa zložljiva ogledala(vendar nažalost pri alfi še takrat niso pogruntali da bi se ob zaklepu zložla
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Aless napisal/-a:...imam pa zložljiva ogledala(vendar nažalost pri alfi še takrat niso pogruntali da bi se ob zaklepu zložla
Mene pa to nič ne moti.
Pozimi, ko je zares hladno jih nič kaj rad ne zapiram, ker so mi 1x že zamrznila...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a:
Aless napisal/-a:...imam pa zložljiva ogledala(vendar nažalost pri alfi še takrat niso pogruntali da bi se ob zaklepu zložla
Mene pa to nič ne moti.
Pozimi, ko je zares hladno jih nič kaj rad ne zapiram, ker so mi 1x že zamrznila...
tudi meni se je to že zgodilo #-o
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

jaz jih nasploh ne rad zapiram,ker potem eno ogledalo zajebava da se odpre nazaj v pravo pozicijo :P čeprav so nekaj rihtali pri Petrovčiču, ampak, raje pustim na miru, kot pa da grem moj firbec probavat če dela :D
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Da ne odpiram nove teme, si bom kar tole sposodil :)

Pozna kdo kakšen lonček za pijačo (za večkratno uporabo, jasno), ki bi pasal v cup holder od 159ke?
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Evo za MY 2009, res da je stran tuja, pa saj tudi vse 159 niso slovenske :P

http://www.alfaromeopress.co.uk/press/article/4526

LP

Jakob
madcroc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Apr 15, 2012 4:09 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ce smem se jaz pripomniti glede moje beljgike.

Oprema nimam pojma kaksna je, imam pa:

Usnjene sedeze neogrevane, ne elektricne.
multifukcijo
blue and me
6xairbag
temnjene zadnje sipe
letvice na pragovih v crni barvi
dvo-consko klimo
Tempomat
hill holder
pa se kaj sem pozabil mogoce.

vrjetno je to osnovna oprema z nekaj doplacljive.
lipo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 75
Pridružen: To Dec 26, 2006 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: B. Polje

Foggy napisal/-a:Usnje, xenon in navigacija niso v nobenem paketu serijsko, ampak kot doplačilo.
usnje je serijsko pri TI
hmmm....
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

lipo napisal/-a:
Foggy napisal/-a:Usnje, xenon in navigacija niso v nobenem paketu serijsko, ampak kot doplačilo.
usnje je serijsko pri TI
razen za zavarovalnice, kjer imajo pri kasku v eurotaxu TI navadne in usnjene sedeže.....legalna kraja 1500€ :(
Odgovori
  • Informacija