Zadnje novice

Klima - kompresor

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Klima kompresor ne dela

OdgovorNapisal/-a sasop » Ne Maj 05, 2013 8:43 pm

Ventilator se je naenkrat ustavil, ne dela nič, torej niti hlajenje niti ogrevanje... je možno, da je kakšna majhna napaka? Varovalka ali pd?
sasop
Alfa Junior
Alfa Junior

Re: KLIMA/KOMPRESOR NE DELA

OdgovorNapisal/-a ziga_ » Ne Maj 05, 2013 9:03 pm

sasop napisal/-a:Ventilator se je naenkrat ustavil, ne dela nič, torej niti hlajenje niti ogrevanje... je možno, da je kakšna majhna napaka? Varovalka ali pd?

Ja preveri. Varovalko takoj vidiš če je hin. Potem pa seveda ugotoviti zakaj je letela če je :wink: .
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar
Član Alfa Kluba:Član Alfa Kluba

Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a rogirogec » To Maj 07, 2013 4:07 pm

evo diagnoza - fuč kompresor - predračun 750 eur z DDV. Zamenjano pa bo: kompresor, ventil, pa še nek ventil, in neko stikalo, pa filter plina, pa čiščenje klima - sistema in delo (tudi pregled če kje še spušča). sicer pa je novi kompresor z DDV 420 eur. ostalo pa so tisti ventili in delo.

avto pa bom imel v enem dnevu - obljubljeno po predvidevanjih. no ja, četudi ne, imam pa vsaj nadomestnega.

aja - pa garancija seveda na opravljeno delo in dele. mislim, da je to za to napako dobra cena, ker sem opravil "domačo nalogo".
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member

OdgovorNapisal/-a rogirogec » Če Maj 09, 2013 11:48 am

vsem, ki imajo AR v opozorilo!

Do te napake - okvara kompresorja klime, je prišlo zaradi tega, ker nisem vedel, da bi moral na 60k km ali na dve leti (dve polnitvi klime) zamenjevati tudi filter plina (sploh nisem vedel, da to obstaja in mi je bilo razloženo, da je klima motor, ki je v glavnem agregatu - motor v motorju in tudi kot glavni motor potrebuje filter), ki stane 30 eur (malenkost čez). Zato opozorilo vsem, da to naredijo ob predpisanem času in ne na cca 140k - do 150k km, kot sem tudi - na pooblaščenem servisu dobil info in je napačna. Moj filter plina se je popolnoma razletel, tako, da so "kuglice", ki filtrirajo plin ki kroži, tudi one krožile po sistemu in tako pokvarile kompresor. Srečo sem imel, da je bilo mogoče prečistiti kondezator, če ne, bi v nasprotnem primeru imel še strošek s kondenzatorjem, ki stane cca 110 eur +ddv.

Mehankar mi je pokazal te famozne zelene kroglice v sistemu. Zato vam močno priporočam, da vskakokrat na opisani (kar je prej) čas zamenjate ta filter plina, ker si s tem (30 eur) prišparate strošek v najboljšem primeru 750 eur. #-o
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member

OdgovorNapisal/-a AR164TB » Če Sep 19, 2013 9:17 am

AR164TB napisal/-a:Mislim,da sem enkrat že pisal o tem,ampak vseeno.Ali ne znam upravljati z klimo v avtu,ali pa je nekaj narobe.
V vročini ni nekih problemov,ampak problem je pri nižjih tempereturah.
Naprimer včeraj z morja.Zunanja temperatura 18stopinj,piha hladno ,prehladno,nastavim temperaturo na 24 stopinj,piha hladno,nastavim na 26 stopinj,isto.Dam na off,pa se čez nekaj časa spet prižge sama,piha hladno,čeprav je nastavljeno na 26 stopinj.
Verjetno sem že pisal ,kako je pozimi.Če gumb za klimo izklopim,da bi mi pihalo samo toplo,se mi klima sama od sebe prižge po nekaj minutah.
In skoraj isto je ,če imam na AUTO,ali pa nastavim ročno.
Bom peljal na servis,ampak vseeno,ima kdo podobne probleme oz.dopuščam možnost,da sam nekaj delam narobe.

Zdaj imam avto na servisu(40.000 km) in zahteval sem tudi pregled(popravilo) klime.
Ugotovil sem,da če hočem pri recimo zunanji temperaturi 15 stopinj v kabini imeti cca 21 stopinj,nastaviti temperaturo na 28 stopinj,pod to temperaturo mi namreč avto hladi,ne pa ogreva.
Na servisu so mi zagotovili,da se klime ne da trajno izklopiti,da je normalno,da se prižiga sama.
Je to res,ali ni res?
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar

Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a Brlja » Če Sep 19, 2013 9:27 pm

Meni se pravtako prižiga sama. Tako, da vrjetno, da je res normalno..
Senza cuore saremmo solo macchine
Brlja
Alfist
Alfist
Uporabniški avatar
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a B_U_R_I » Pe Sep 20, 2013 7:02 am

Tudi moja se sama od sebe vključi po nekem času...
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

OdgovorNapisal/-a AR164TB » Pe Sep 20, 2013 8:19 am

Torej diagnoza je postavljena:
Baje je šel nek senzor na centrali klime,ki pa ga na servisu ne menjajo,ampak zamenjajo celo centralo,ki stane 800 EUR.
So mi pa rekli,da bi morda samo senzor zamenjali tam,kjer servisirajo klime.
Torej se klima očitno res ne da popolnoma izključiti?
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar

Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a WiTBoY » Pe Sep 20, 2013 8:46 am

to se da enostavno rešit mel isti problem.

na konektorju con3 so mrzli loti sam pocini se ponovno pa je ok pol.

Slika

več na zs
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: 159 2.4 Q4

Kraj: Logatec

Re:

OdgovorNapisal/-a Aless » Sr Jun 15, 2016 11:04 am

rogirogec napisal/-a:vsem, ki imajo AR v opozorilo!

Do te napake - okvara kompresorja klime, je prišlo zaradi tega, ker nisem vedel, da bi moral na 60k km ali na dve leti (dve polnitvi klime) zamenjevati tudi filter plina (sploh nisem vedel, da to obstaja in mi je bilo razloženo, da je klima motor, ki je v glavnem agregatu - motor v motorju in tudi kot glavni motor potrebuje filter), ki stane 30 eur (malenkost čez). Zato opozorilo vsem, da to naredijo ob predpisanem času in ne na cca 140k - do 150k km, kot sem tudi - na pooblaščenem servisu dobil info in je napačna. Moj filter plina se je popolnoma razletel, tako, da so "kuglice", ki filtrirajo plin ki kroži, tudi one krožile po sistemu in tako pokvarile kompresor. Srečo sem imel, da je bilo mogoče prečistiti kondezator, če ne, bi v nasprotnem primeru imel še strošek s kondenzatorjem, ki stane cca 110 eur +ddv.

Mehankar mi je pokazal te famozne zelene kroglice v sistemu. Zato vam močno priporočam, da vskakokrat na opisani (kar je prej) čas zamenjate ta filter plina, ker si s tem (30 eur) prišparate strošek v najboljšem primeru 750 eur. #-o

Tudi meni se je pojavil problem s klimo...klima je delala(polnil je res predolgo nisem), vendar ni več dovolj hladila, potem sem šel do mehanika, da mi sprazni, sčisti in na novo napolni klimo. Pri testu se ventilator ni zagnal, vendar je klima na minimumu pihala hladno. Potem pa enostavno več ne piha hladno. Kasneje pri testu ventilatorja le-ta dela.

Kako lahko preverim ali se kompresor zažene in kje točno se sploh nahaja? In kje je ta filter plina da bi preveril v kakšnem stanju je? Lahko to sam, ali je potrebno spet spraznit sistem in potem komaj preverjat?

Omenim še lahko da javlja napako verjetno tega senzorja: senzor tlaka hladilnega sistema.
Upam da v primeru da ta ne dela, preprečuje zagon kompresorja in posledično možnost da le-ta zariba v primeru razsutja filtra.

pozabil sem še napisat da javlja napako verjetno tega senzorja: senzor tlaka hladilnega sistema (ne spomnim se točno kaj je v ang pisalo)
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo 159

Kraj: Bizeljsko / Maribor

Re: Klima problem

OdgovorNapisal/-a Aless » Če Jun 16, 2016 2:43 pm

Zanima me ali se gre pri tem filtru plina za 4. pozicijo iz spodnje slike:
Slika

Edit: na koncu se je izkazalo, da je bil kriv samo zanič presostat (kopija 25€, original okoli 50)...preventivno pa sem še menjal filter plina...
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo 159

Kraj: Bizeljsko / Maribor

Nedelovanje ventilacije???

OdgovorNapisal/-a BodyLove » So Maj 06, 2017 11:13 pm

Pozzz, sem pregledal celotno temo za AR 159 2.2jts in nisem zasledil vprasanje oz. odgovora glede ventilacije, ki ne deluje pri prizgani ventilaciji avtomatsko ali full avto,da ne hladi oz. greje? Do vceraj vse normalno hladilo ob lepem vremenu, ob dezevnem pa grelo imam nastimano zmeraj na 21,5 stopinj, ce ugasnem vse skupaj na OFF pa prepihuje minimalno kot mora. Ob vklopu posamicne avto opcije levo ali desno se slisi kod da bi nekaj mlelo ampak ne piha... Kaksne moznosti imam. Admin ce je bilo ze kaj govora, naj prestavi v temo,hvala.

Edit: prestavljeno ...
BodyLove
Alfa Junior
Alfa Junior

Re: Klima - kompresor

OdgovorNapisal/-a BodyLove » Sr Maj 24, 2017 10:35 am

Tudi to sem odpravil, meni ni pihal samo zarad konektorjev,ki je bil pregorel. Konektorje lepo ocistil ter priklopil nazaj, tako da zadeva spet deluje. V teorija pa, zaradi pregorelega konektorja v praksi moras kupiti celotno skatlo z konektorji ki stane cca. 75€. Zalostno :(
BodyLove
Alfa Junior
Alfa Junior

Prejšnja

Vrni se na 159, Brera, Spider

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov