Nenormalen prosti tek, tresenje

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Matijas_22
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jul 03, 2012 3:15 pm

Pozdravljeni!

Sicer forum prebiram kar nekaj let in tudi dobro leto in pol si lastim alfo 159 1.9 150km, sedaj pa sem se tudi odločil da se registriram. Nastal pa je problem. Pojavilo se je tresenje oziroma nemiren prosti tek, ki ga lahko opišem kot ''jamranje'' oziroma rahlo zaganjanje še posebej ko je avto segret na delovno temperaturo. Ob tem nastajajo vibracije ki se jih zelo čuti v notranjosti avtomobila. če dodam malo plina tresenje izgine. Kaj bi lahko bil vzrok za to? Prebral sem dosti tem ampak ne najdem odgovora zato prosim za vašo pomoč
Hvala in lp.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sem mel že take primere... Pri nekaterih je problem rešilo preprogramiranje ali izklop EGR ventila, pri enem avtu pa ni pomagalo nič. Pri slednjem sumim da je kriva loputa za "gas" oziroma pri dizlu je ta loputa namenjena ugašanju motorja in povečanja učinkovitosti recirkulacije EGR ventila.
Matijas_22
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jul 03, 2012 3:15 pm

Egr imam izklopljen in blindiran, tako da to ne bi smelo biti problem. Ali je mogoče ravno v tem problem da je čisto blindiran?
Loputi se da preveriti delovanje, oziroma (če) kako ste rešili situacijo na tem avtu...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če je kriva loputa greš lahko samo po novo... ~300€ stane.
Matijas_22
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jul 03, 2012 3:15 pm

A napačno delovanje lupote tester odkrije, ker namreč na testerju ni nobenih napak...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne, nič se ne vidi, edino kar je se vidi da je pretok zraka v štantgasu bistveno nižji kot bi moral biti in da niha.

Namesto 250-300mg je pretok zraka med 150 in 250mg, kadar pade pod 200 pa avto zatrokira.

Jaz sem se igral z enim avtom, in izklop EGRja ni pomagal čisto nič. Tako da edina stvar ki bi še lahko nagajala je loputa.
GBRATK
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo Mesto

Tudi jaz imam popolnoma enak problem,z AR 159 1.9 150KM, EGR izklopljen, šope stestirene in so vse OK, nov vstrajnik in sklopka... avto še vedno trese v prostem teku.
Pretok zraka je med 400 in 500mg in je vseskozi enak kot zadana vrednost.

Se pa terenje še znatno poveča pri obračanju volana, ali vklopu klime. Obrati prostega teka na trenutke padejo tudi pod 800, kar je zelo malo, vse težave pa izginejo če se obrati povečajo na okoli 880-900.

Hvala za vsako pomoč.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pol ni druge kot popravit ovrate v prostem teku v ecu motorja?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
GBRATK
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo Mesto

To je res, vendar to je le začasna rešitev, ker ta napaka bo še vedno prisotna, lahko bi se reklo da bo na nek način samo prikrita.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

GBRATK napisal/-a:Tudi jaz imam popolnoma enak problem,z AR 159 1.9 150KM, EGR izklopljen, šope stestirene in so vse OK, nov vstrajnik in sklopka... avto še vedno trese v prostem teku.
Pretok zraka je med 400 in 500mg in je vseskozi enak kot zadana vrednost.

Se pa terenje še znatno poveča pri obračanju volana, ali vklopu klime. Obrati prostega teka na trenutke padejo tudi pod 800, kar je zelo malo, vse težave pa izginejo če se obrati povečajo na okoli 880-900.

Hvala za vsako pomoč.
To nevem če gre za isti problem, pri tebi so verjetno problem vibracije v štantgasu ne pa zaganjanje motorja v prostem teku?
GBRATK
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo Mesto

Ja res je.
Gre za vibracije v prostem teku...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To je potem problem povezan z vbrizgom. Najverjetneje.
Matijas_22
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: To Jul 03, 2012 3:15 pm

Kaj pa bi lahko se bilo povezano z vbrizgom ce pravi da so sobe stestirane in ok. Sprasujem, ker je vrednost pretoka zraka tudi pri meni ok...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To pa težko rečem brez da bi malo "potipal" avto...
anba
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 1:30 pm

Da si sposodim temo.

Zadnje čase opažam, da moji 159 1.9jtdm (150km) precej nihajo obrati v prostem teku (nekje 830-880), pa tudi zvok je tak "nihajoč", neenakomeren v prostem teku.

Sem pa opazil tudi, da pri zagonu kar precej avto zatrese in to vsakič, nima veze ali je motor topel ali hladen.

EGR je bil menjan z novim (obnovljenim, kupljenim na avto-triglav) kak mesec nazaj.

Kakšna ideja? (če je potrebno priklopit na računalnik in se tam kaj vidi, imam kabel, ne vem pa kaj naj gledam).
Odgovori
  • Informacija