Vlečna kljuka - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

@Matija245 kje pa si jo nabavil?
tudi sam gledam kljuke od westfalia in da ne bi naletel na podobno težavo glede papirjev...

LP
Slika
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Jaz jo imam na limuzini.
Komentarjo, da to na alfo ne sodi, so pa malo "tako tako".
Nekateri živimo malo bolj na deželi in nam tudi prikolica kdaj prav pride. Sam pa jo uporabljam predvsem za prevoz kolesa. Imam namreč nosilec za dva bicikla, ki se pripne na bunko kljuke... Boljše in bolj pripravno kot montiranje pritljažnika na streho ter digovanja bicikla na streho ;)
Sem jo pa dobil na avtu, ko sem ga kupil.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Pa saj kljuka res ni nek modni dodatek k avtu, ampak to velja za vsa vozila in ne le za alfe ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
darren
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Mar 07, 2016 7:14 pm

Veliko govora o kljukah za 500€ in lepoti avta... lepo vas prosim.
Torej če je kdo pripravljen delit informacijo kje na območju Gorenjska/ Ljubljana ste montirali kljuko in kakšna je bila cena? Nimam namena izbrati najdražje, nekaj v rangu 200€, me ne moti če se bo pač videl nosilec, bo šlo skozi za tako ceno?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Na prejšnji strani imaš link do kljuk, kjer so podane tudi cene za montažo na določenih servisih
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

tole je poljska auto HAK, na ebayu se dobi za 200€ s poštnino, elektriko bom se malo prestavil, tukaj sicer zgleda kot da je postrani..
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

a lahko nekdo slika kje je kljuka na 159-ki sploh pritrjena? namreč posoda od rezervne gume sega precej do konca zadnjega odbijača..
darren
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Mar 07, 2016 7:14 pm

Če se prav spomnim je pritrjena pri strani na obeh straneh posode za rezervno gumo, in pa povezana prečno med odbijačem in posodo. Precej skrito in nedostopno je vse skupaj.
Matija245
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Maj 25, 2016 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 JTDm

@Xin

kljuka tako ki jo imam jaz(westfalia) je pritrjena na nosilec odbijača v sredini z 4imi vijaki, spodaj sta pa na tej posodi za rezervno gumo že pripravljeni dve luknji z navoji :) vsaj tako je bilo pri moji :)
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

hvala za info. bom se enkrat pogledal, ker se ne spomnim, da bi pri svoji videl kake pripravljene luknje..
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

pozdravljeni,
zanima me ali si prav razlagam. Rad bi si montiral prikljucek na 159, sw. Ce kupim nekaj rabljenga, vzetega iz alfe 159 dol. hardwer inštalacijo ze naredim, kako je pa z elektriko? A dobiš iz luči, in povežeš po shemi kot pri 156? ali je kaj drugače?
Sklepam da moram potem naredit se homolagacijo? Na AMZS je 30 evrov kot sm googlal? je to to?

tako mam ogledano

Slika

hvala
rock n' roll
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Kot pri vsaki predelavi moraš imeti zraven montiranega dela tudi papirologijo, da je del atestiran oz. certifican za tvoj model, certifikat pač. Poleg pa še potrdilo o strokovni vgradnji, ki ga podpiše mehanik/monter. Vsaj take so moje izkušnje kar se predelav tiče, ki niso trivialne.

Pri nas je sama mehanika bistveno bolj enostavna kot papirologija.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Na 156, vem da sm jo sam montiral, eno iz bolhe, in to je bilo to, nikome ništa. Ne na tehničnih, ne nikjer ni noben nič vprašal. Kdo to preverja?
rock n' roll
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Na tehničnem pregledu preverjajo. Vpisano mora biti v homologacijskem kartončku. Pazi, da ima kljuka vidne oznake in dogovori se z mojstrom, ki vgrajuje kljuke, da naredi papir o strokovni vgradnji ali ti kar vgradi. Mislim da moraš imeti tudi od kljuke papirje če boš sam urejal homo. Običajno ti jih lahko priskrbi mojster, če ni kakšna eksotika.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

NA blef sm za 60 evrov kupil kljuko Hak, ki sm jo prilepil na zgornjih slikah. Mojster nima papirjev zraven bo pa probal mi naknadno jih dobit.. kao. :)
Ima to napepko https://photos.app.goo.gl/PRFnTfctb8b2wT7p9" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to dovolj, kot dokaz da je kljuka ustrezna za ta avto ? kaj menite? Al pišem proizvajalcu, če mi lahko papirje pošlje?

hvala, lp
rock n' roll
Odgovori
  • Informacija