Sklopka, Vztrajnik, Potisni ležaj...(menjava/nakup) - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

159 , 2.0 jtdm, 170ks
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

drugač delo je ok 10ur 250€ je norma za 159.
zdej če so ti dal res use original novo not ne obnovljeno so cene res take pri nas.
če bi po kataloških mal poiskal po ebayu bi pršparu na matrjalu zihr 50% . pa granacija bi bla isto kot zdej, ker so original avto deli AR
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Verjamem, da bi dobil dele ceneje na ebay-u vendar jaz sploh nisem vedel kaj je narobe oziroma kaj bo treba menjati. Slišalo se je "ruženje" pri rahlo stisnjeni sklopki, drugače je vse delalo normalno. Kakor koli že, to je za mano imam pa letos v načrtu še veliki servis in bom še pošteno razmislil kam ga peljati.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

sej če daješ menjanlink dol za 250€ a ni najbolš da menjaš use?
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Si bom zapomnil za naslednjič :D . Res imam malo izkušenj z mehaniki, a nič ne komplicirajo, če prideš do njih s svojimi deli?
159 2.0 jtdm
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

borisk napisal/-a:sam sem dal 530€ za valeo vztrajnik, lamelo+košaro, potisni ležaj. Kolega mi je menjal za 80€ (roka roko umije). za 1,9jtdm, 110kw

ok, dela ne moremo upoštevat, ker ni realna, ampak zagotovo pa ni delal 10 ur. material pa je je občutna razlika 8-[
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

racun je pa tudi bol po domace napisan :lol:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

tale Sušnikov račun je res malce ,,po domače narjen,,

sicer je pa klubski partner ja, in nudi:
15% popust na delo
5% popust na originalne nadomestne dele
10% na neoriginalne nadomestne dele
0-30% popust na pnevmatike
za člane AK ob predložitvi veljavne članske kartice
Slika
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

TribesMan, katero sklopko bi potem priporočal? Iz Anglije imajo stage 1 (verjetno navadna bolj ojačana), stage 2 je pa kevlar. Glede na to, da sva špice navora malo poglihala kaj bi bil optimum? Mene predvsem zanima ali bi tista stage 1 opravičila ceno napram Valeo. Ali bi Valeo ravno toliko prevoženih zdržala kot Stage 1. Nekaj pa je ti imaš 147 in ne 159 z polizdelkom od M32 menjalnika in poddimenzionirano sklopko + vztrajnik. Vožnja je sem in tja tudi mestna in bolj umirjena kot dinamična, saj veš. Sem in tja je tudi dinamična in malo bolj dinamična ampak le poredko :D . Sem bral še kar nekaj tujih forumov in še nihče ni prišel zadevi do dna. Ne bi bil rad testna ovčka ki bo metal ?K€ v žakelj brez dna. Ta čas jo bom zvozil dokler ne bo začelo drset pri dinamični vožnji. Namreč od takrat ko sva čipala mi je kmalu nehala drseti in mi zdrsnila konec decembra, ko je bilo zunaj -9°c če igra to kaj vloge. Ker če že vlagam 250€ v delo se bo potem menjalo kar vse skupaj sklopka, vztrajnik, potisni ležaj, semering in preverilo se bo ležaje na menjalniku + menjava olja v menjalniku. Da ne bom za par Kkm spet na dvigalu in podrtim menjalnikom.

Glede na to da se sklopka ni spremenila (ista kot 2007 ali starejša), vztrajnik je pa drug ali je možnost, da zaradi tega vztrajnika pride do težave na sklopki in potem do drsenja le te? Kaj bi lahko rešil to zadevo z tastarim vztrajnikom za vozila do 2007?

Malo off topic na tujem forumu sem zasledil za izogib težavi na menjalniku (prehitra obraba ležajev), da se bolj pogosto menja olje v menjalniku. Naj bi zaradi pregrevanja olje izgubil svojo viskoznost in to naj bi vplivalo na to obrabo. Koliko od tega je ali ni res? Še vedno ceneje kot servis menjalnika. Pa to nisem mislil na vsak servisni interval ampak na 50.000km ali kaj več.

Legenda1979 ta tvoj račun je pa svinjsko velik. Jaz sem informativno klical Zego sem dobil odgovor cca. 1250€ za delo, sklopka, potisni ležaj, vztrajnik in semering + vse ostalo kar spada zraven. In to je cena z DDV in brez upoštevanja popusta za člane AR kluba. Ko se bom spravil zamenjati bo to definitivno pri Zegi, nekako najbolj zaupam. Le dele bom verjetno sam priskrbel, ker pride bistveno ceneje.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če ti je začela drset šele zdaj pozimi, in če je to le občasno, lahko tudi počakaš do pomladi, ker ko se bo otoplilo bo zelo verjetno nehala drset. Ko je mraz sklopka slabše drži.
Drugače pa za tvojo vožnjo bo tudi navadna sklopka čisto OK. Kot sem ti že rekel, bo prej avto zgnil, kot pa da bo treba še enkrat menjat, pri tvoji vožnji in letni kilometrini...

Nevem če je problem vztrajnik, večina ljudi z 2008 avti je menjala sklopke in potem je bilo vse OK.

1200€ za menjavo sklopke in vztrajnika je pa bolana številka.

Sploh nevem kaj filozofirate o nekih specialnih servisih. Sej ni raketna znanost. Vsak na pol sposoben mehanik vam bo sklopko in vztrajnik zamenjal v ~8 urah za bistveno manj denarja. Material pa tudi lahko dobite za 600€ vseskupaj.
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Mi lahko nekdo prosim napiše kataloške številke za sklopko, potisni ležaj ter vztrajnik za 159ko 1,9jtdM 150KM?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Uporabnik @pekidi ima ePER online!
Klikneš na http://pekidi.com/navi?KEY=STARTUP" onclick="window.open(this.href);return false;
vpišeš VIN svoje gliste in poiščeš vse kataloške številke!
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Damijan napisal/-a:Uporabnik @pekidi ima ePER online!
Klikneš na http://pekidi.com/navi?KEY=STARTUP" onclick="window.open(this.href);return false;
vpišeš VIN svoje gliste in poiščeš vse kataloške številke!
Ok super. Hvala za informacijo :)
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

valeo kode so:

sklopka Frizione VALEO 826705
vztrajnik Volano VALEO 836011
potisni ležaj Cuscinetto VALEO 804564

sam sem kupil pri http://www.ebay.com/usr/autogeniusit?_t ... 2749.l2754" onclick="window.open(this.href);return false;
duler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Avg 11, 2014 11:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

pozdravljeni...imam veliko težavo :( v januarju sem menjal komplet sklopko( 159 2.4 letnik 2006) lamela koš vztrajnik potisni ležaj in semering. sedaj na križiščih ko se ustavin na semaforju ostane pedal za sklopko notr. torej se ne vrne nazaj...zamenjal sem tudi sprednje diske in ploščice ker so ble prejšne zelo obrabljene in sem misliv da je to vzrok. 900km od menjave ni bilo problema danes pa spet ostane pedal notr. spoj med menjalnikom in motorjem je suh vendar nekje kaplja tekočina ker je sus plata mastna in na koloteku so oljni madeži
mogoče je že kdo imel podobno težavo in bi mi lahko pomagal z bilokakšno informacijo
hvala za morebitne odgovore
lp
Odgovori
  • Informacija