Žarnice za kratke luči - AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

https://www.ebay.com/itm/2x-OSRAM-T10-3 ... 212e34e7f0" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.ebay.com/itm/H7-55W-Hid-Xen ... hash=item0" onclick="window.open(this.href);return false;

To sem dal notri, link za pozicijske sem našel v eni izmed tem tukaj na forumu, naj bi špilalo :)
Čudno je to, da napako javi samo ko prižgem kratke luči, če se vozim samo s pozicijami pa napake ni. Zato mislim da mora imeti senzor tudi za kratke luči.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Tudi pri moji za kratke luči ne javlja napake...
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

jaz imam pozicije iz linka in ne javlja napake.
Za kratke ni opozorila 100% ,
verjetno je problem v ledicah.
Slika
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Bojanxe napisal/-a:.....
Čudno je to, da napako javi samo ko prižgem kratke luči, če se vozim samo s pozicijami pa napake ni. Zato mislim da mora imeti senzor tudi za kratke luči.
Načeloma naj se s pozicijami ne bi vozil nikjer po svetu, nenazadnje je uradni naziv "parkirne luči"... Zato je neopozorilo na nek način prav logično, dokler ne prižgeš kratkih in s tem nakažeš namero za vožnjo 8)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

SilverMan, se ravno ne morem strinjati s tem.
Za kratke (in dolge) luči CANBUS ni potreben, kajti BC te za pregorjeno žarnico kratkih luči ne opozarja, za parkirno pač.
In če je parkirna LED žarnica error-free, potem nima kaj opozarjati, ne glede na to, ali je avto namenjen voziti se samo z parkirnimi lučmi ali ne.
Najbrž bo vseeno napaka na žarnicah ali pa v inštalaciji; kar pa dvomim...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Silverman brez strahu, med vožnjo seveda zmeraj prižgem luči, za test sem pa seveda poskusil in tako ugotovil da s prižganimi SAMO pozicijami, avto ne javi napake.

Hvala za odgovore, bom probal srečo z menjavo pozicijskih.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Za začetek vtakni dve navadni W5W ... Slika :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Saj nisem napeljeval k temu da se voziš s pozicijskimi, le po ZKP je pač tako. Gledano z očmi konstrukterja. Uporabniki ne nujno gledamo enako...

Drugače pa oba moja makarona prav tako ne javljata pregorenih kratkih in dolgih, ker je tudi vezava taka da ni nobenih senzorjev vmes (samo varovalke in releji).

Pozicije gredo pa vsaka direkt iz bodyja (ali drugega ustreznega modula), ki ima senzorje v sebi.
Prag in način detekcije pa je različen, na enih avtih je dovolj že 500ohm upor, drugi pa so izbirčni in zahtevajo vsaj 80% toka prave žarnice.
Zato pa imajo eni (običajno naziwagn) cel ćefurski lightshow, ko je detekcija na meji in modul preverja ter vklaplja napajanje žarnicam v ritmu kovaške delavnice, FLAR vsaj tega ne počne.

Itak pa je ta "canbus" izraz popolnoma mimo, ker v resnici nima nobene veze s CAN linijami. Se je pa prijel, kot še kaj drugega.
Error-free bi bil res primernejši :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
zupi-uroš
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: To Maj 12, 2009 7:30 am
Kraj: dolenjska

legenda1979 napisal/-a:
lizard napisal/-a:
JC29 napisal/-a:Jao -.- #-o Jah jaz bi montiral v 159, kjer mislim, da je pozicija v svoji luči poleg žmigavca (ali se motim) No ... tvegal raje ne bi :-)(
Pozicija je pri 159ki zraven dolgih luči.

Jaz imam v svoji 166 FL notri canbus ledice za pozicijo pa zaenkrat nobenega razpadanja. Ampak pri 166 FL je stvar taka, da ko vklopiš dolge, se dvigne samo blenda v bi-xenon projektorju. Ko pa hočeš komu samo poblendat takrat se pa vklopi druga luč, ki ima notri klasično H1 žarnico (zraven katere je pozicija). Torej se v praksi nikoli ne segreje toliko, da bi kakorkoli škodilo ledicam, ne vem pa kako ima to 159ka. Pa še H1 halogenke sem zamenjal za H1 LED kit, ki je pravtako hladnejši od halogenke.
Pozicija je v 159 zraven žmigavca. Res je nerodno, če ti žarnica pade not, ker ni ravno preveč prostora tam okoli. Ledice res svetijo lepše ampak ponavadi prej ali slej začnejo javljati napako. Sam že dlje časa iščem navadno pozicijsko žarnico ki ne bi preveč odstopala od xenon svetlobe vendar še nisem našel nič pametnega.
Pa jo je že kdo dobiu ven :D men je ravno danes pri menjavi padla notri :roll:
Slika
1.AR 33 1.3 boxer 2002-2005
2.AR 145 2.0 16v QV 2005-2007
3.AR 156 1.9jtd 8v 2007-2012
4.AR 159 1.9JTDm 16v 2012---->
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

Kakšen tip oiginal xenon žarnice je v 159 za kratke luči?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

"denis", tale tematika te bo najbrž zanimala:
Bi-Xenon D1S ....(menjava žarnic in težave) - AR 159.... viewtopic.php?f=34&t=19645&hilit=xenon" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

hvala MaStr :)
Odgovori
  • Informacija