Strešni nosilci za AR 159 SW brez sani

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

Pozdravljeni,

Da malo obudim tole temo... :) Imam isto situacijo kot zgoraj - alfa 159 limuzina (2009), logično brez sani na strehi. Rabim strešne nosilce + nosilec za kolo (vsaj 2x).

Original pride na Avto Triglav 143,90 EUR (kat. št. 71805711). Žal pa nikjer na netu nisem uspel najti podatka o ceni (in sploh o dobavljivosti) univerzalnih nosilcev (Thule, tisto kar prodaja Withcar itd.) za moj avto. Kakšen nasvet v to smer? Kaj gledati?

Seveda sem pa tudi interesent, če kdo to prodaja rabljeno. :)


lp
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Jaz sem kupil pri Witcar-u ko so meli neko akcijo in sem dal mislim, da nekje okoli 65€ :wink:
Senza cuore saremmo solo macchine
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

Hmm... Pa se obnese zadeva? Že tako sem malo skeptičen za te nosilce, nimam ravno zaupanja v to, da pri malo višji hitrosti vse drži kot mora :/
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Če ti po pravici povem, jih v pol leta od kar jih imam doma, niti odpakiral nisem :)
Senza cuore saremmo solo macchine
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

Hehe, odličen nakup torej :) No, če se slučajno odločiš za prodajo, bi me stvar mogoče zanimala...

Sicer pa še vedno prosim za kakšno mnenje glede kvalitete in predvsem varnosti original nosilcev v primerjavi s Thule, Withcar itd.

Aja, še to - predvidevam, da ne glede na to, katere prečne nosilce imaš, lahko gor zmontiraš katerikoli nosilec za kolo (kompatibilnost original - Thule, Thule - Withcar itd.)? Dve prečni štangi pač ne bi smeli biti neka znanost. Ali pač?
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Oruginal sem jih jaz nabavil in montiral, solidna zadeva, lahko konkretno zategnes in nimas obcutka, da bi blo kje kej slabo pritrjeno. Mnogo bolje kot thule, ki majo vsi enako narejeno ter malo bolj zategnes in prekoci, pobere navoj itd. So pa glasni, se precej cuje not, ze pri manjsih hitrostih, saradi precne povezovalne palice, ki gre 2 cm nad streho. Za na morje je, da mas pa skoz gor, pa popizdis.
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

Malo sem gledal po netu; precej ljudi se pritožuje, da je Thule cela jeba zmontiral na avto. Glede na to, da bi jih definitivno snemal iz avta kadar jih ne bi rabil, zna biti to problem...

Eno glupo vprašanje... Kako pa to sploh zgleda zmontirano? Tist plastičen/gumijast pokrov "žleba" na robu strehe snameš in imaš notri utore? Dejansko nisem tega nikoli imel, pa mi sistem ni povsem jasen...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jest mam thule pa nimam nobenih problemov z motažo.

http://www.marktplaats.nl/a/auto-onderd ... a-159.html
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

Aha, zdaj štekam kako to montiraš... Samo tole ni najbolj prijazno do tesnil okrog vrat, a? Pa verjetno tudi do pločevine? :/
Predvidevam, da se original nosilci montirajo na isti sistem?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ja original ma isto.
Slika

če delaš z občutkom nima bit kej.
the_one
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Ne Avg 19, 2007 10:51 am

Vidim, ja... (thx za info!). Ni mi preveč všeč, da tiščim neko železo med vrata in streho, ampak ja - očitno ni druge (razen da kupim karavana, hehe)

Edina stvar, ki mi sedaj še ni povsem jasna, je kompatibilnost - original prečni nosilci, thule nosilec za kolesa / thule prečni nosilci, xy nosilci za kolesa itd. Se da to kombinirati?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jest bi reku da je vse kompatibilno med sabo.
Jurvesen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:35 pm

Jaz jih imam gor od proizvajalca Cruz.,na SW...so vredu...prodaja jih RDO...
Kupi sem samo spodnji kit, prečke sem že imel.

lp
Jurvesen
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Eno vprašanje. So original nosilci isti za SW in limuzino? Mogoče malo trapasto vprašanje ampak nekje sem zasledil da je razlika. Hvala.


Lp
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Pri 156-ki ni razlike. Ne vrjamem, da je pri 159-ki
Odgovori
  • Informacija