Strešni nosilci za AR 159 SW brez sani

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Aha potem pa ni panike. Sej meni se je tudi zdelo malo smešno da bi delal posebi za SW in posebi za limuzino.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Aternativa Thuleju: Yakima

http://www.factorystore.si/yakima-nosil ... ar-flush-1" onclick="window.open(this.href);return false;

Enako dobri, enako dragi samo tišji.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Včeraj sem kupil rabljene originalne strešne nosilce za 159. Sedaj me pa nekaj zanima, do koliko kg smem voziti na strešnih nosilcih in kako je z hitrostno omejitvijo? Gor ima označeno 90km/h ampak po AC se pa res ne bom vlekel 90km/h in delal gužvo :mrgreen: . Glede na izkušnje kaj priporočate? In če je kdo na primorskem koncu kako je če je zmerna ali močna burja? Hvala za vse informacije.


Lp, Žiga
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

ziga_ napisal/-a:Včeraj sem kupil rabljene originalne strešne nosilce za 159. Sedaj me pa nekaj zanima, do koliko kg smem voziti na strešnih nosilcih in kako je z hitrostno omejitvijo? Gor ima označeno 90km/h ampak po AC se pa res ne bom vlekel 90km/h in delal gužvo :mrgreen: . Glede na izkušnje kaj priporočate? In če je kdo na primorskem koncu kako je če je zmerna ali močna burja? Hvala za vse informacije.


Lp, Žiga
Najprej jih namontiraj in se pelji s hitrostjo več kot 90km/h. Potem poročaj, če boš vozil hitreje...

LP, M
I'm back!
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Kaj zaradi žvižganja? Ma če ne drugega bi se rad vsaj dostojno po omejitvah vozil ali malo pod. Meni je bolj pomembno da imam gor vse stabilno in varno naloženo. Da se ne bi kje kaj odlomilo... In predvsem da ne delam gužve na cesti.
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

ziga_ napisal/-a:Kaj zaradi žvižganja? Ma če ne drugega bi se rad vsaj dostojno po omejitvah vozil ali malo pod. Meni je bolj pomembno da imam gor vse stabilno in varno naloženo. Da se ne bi kje kaj odlomilo... In predvsem da ne delam gužve na cesti.
Ja! :-)( :-)( :-)(
I'm back!
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

800km do Les2Alpes in 800 nazaj - po avtocesti tempomat na 150 pa mi ni nič žvižgalo ...

Imam sicer sani, samo tu glede žvižganja ni razlike.
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

B_U_R_I napisal/-a:800km do Les2Alpes in 800 nazaj - po avtocesti tempomat na 150 pa mi ni nič žvižgalo ...

Imam sicer sani, samo tu glede žvižganja ni razlike.
Jaz pa mislim, da je ravno tu razlika... Originalni prtljažnik ima vmes eno okroglo palico, mislim, da je tu vzrok žvižganja. jaz sem lani na morju vse luknjice in špranjice polepil z duct tape-om, pa sem imel nazaj grede isti koncert... :?
Naj bi se dalo namestiti nekakšen deflektor, ki omeji to ''težavo''. Evo: http://www.thule.com/en-us/us/products/ ... xt-_-32016
I'm back!
rogacp
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Mar 18, 2016 2:18 pm

Pozdravljeni,

ima kdo kakšen strešni prtljažnik za 159 brez sani za prodat?
Lahko original ali pa Thule.

Lp
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Nov G3 pride 87€,kovinske prečke,brez klučavnic;z alu prečkami 10€ več.
Odgovori
  • Informacija