Hladen / Mrzel motor ob vžiganju močno zatrese

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

ZiPi napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Sicer nevem kaj je z svečkami pri 1.9 120, ampak za 2.4 vem da je problem v tem da so svečke, ki jih kupiš aftermarket prekratke. 2.4 rabi približno 4mm daljše svečke (prave so samo en model od Beru). Razlika se vidi tudi od vrha, saj je izolirna plastika drugačne barve. Tako da staro svečko primerjat z novo, če je sploh prava dolžina.
Kje pa dobit te ta dolge? Baje da jih ne delajo več, meni je pri GMTju dal BERU GN059 in je malo krajša...
Z zamudo, ma dobro...
Zipi posli podatke avta, pa pogledam, ce obstajajo pri nas...
Tribesman, a ostale ferme je ne delajo?
Sam svecka tezko vrjamem da je krivec, ker pol bi stalno treslo motor ob zagonu
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Jaz sem danes zjutraj dal 2x kontak pol je pa vredu vžgal...
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
Schonicu
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 129
Pridružen: Ne Sep 09, 2012 5:28 pm
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Pri meni je isto "teško" vžigala... In nismo nic ugotovili zakaj i kako naj rešimo težave!
Na koncu sem ih odpravu z dvojnim davanjem kontakta ali če pr prvem kontaktu tok počakam da ugasnejo vse lučke razen romene za motor in potem zaverglam! Kot že rečeno pomaga moji Alfici pri prvem jutranjem užigu...

Lp, N
2005-2008 Alfa 33 1,3 ie Boxer SW 4x4 / 93.let
2008-2010 Suzuki Grand Vitara 1.6i 4x4 / 99.let
2010-2012 Fiat Tipo Sport / 93.let
2012-20?? Alfa 159 1,9 jtdm SW Progression / 07.let
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Svecka rab max 6s, da se ugreje. Kar je priblizno cas, da se lucke pogasijo na armaturki.
Precej je odvisno od baterije tud, kuk hitro se segreje.
Svecka ce je prekratka do 5mm neb smeu cutit razlike...
benedicicr69
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jul 12, 2016 8:24 am

Zdravo, k vam se obračam ker imam naslednjo težavo. Moja alfa 159 1.9 JTDM 8v 120 KM se zelo težko zaganja. Skoraj bi lahko reko da je odvisno od dneva. Ko je bilo zunaj recimo -10 do -15 stopinj je zaštartal kot bi bil nov, po 2 km voznje v trgovino avto vgasnem . Za 15 min ga hočem zalaufat in vergla v prazno. In to zelo dolgo. Zdaj ko pa je poletje pa je to katastrofa. Včasih ga po 1 minuto verglam. Včasih tak grobo zaštarta da mi vse treska v motorju in števec za temperaturo kar skače do 130 stopinj. ](*,) Zdaj ko je poletje niti zjutraj ne zaštarta lepo. Kot bi ob zagoni nekaj zabilo - udarilo. Prilagam moj posnetek iz youtuba snemani 4 dni nazaj(je kar hitro zalaufo)

https://www.youtube.com/watch?v=po1wGmHBrSw" onclick="window.open(this.href);return false;

Posnetek težkega zagona. Še posebej ob vročih dneh. Baterija je 75Ah, servis nareti, napak ne javlja... Prevozenih 260000. Letnik 2007.

Hvala za odgovore

Roman
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

sumim da te senzor za obrate pri vstrajniku zafrkava lahko je pa nekaj na gorivu problem
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

moja sicer vergla normalno, se pa tudi zgodi (kak ji je volja očitno), da včasih res grdo zatrese...je lahko kateri od zgoraj napisanih možnih vzrokov kriv?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Problem s težkim zagonom na 120HP motorju je kar pogost.
Sploh kadar ima motor med 10 in 30°C, takrat štarta najslabše.
Delno se da ta problem popraviti z optimizacijo parametrov v računalniku. Ni 100% rešitev, je pa občutno bolje.

Bi bilo pa glede na video dobro malo diagnosticirati, kaj se dogaja z motorjem ob težkem zagonu.
Ali je pritisk nafte dovolj visok, ali so obrati vrtenja motorja dovolj visoki, kak je pretok zraka itd...

Če te zanima, se lahko oglasiš in bova pogledala...
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Imel isti problem na svoji bivši 1.9 120KM, Potem mi je tribes porihtal je vžgala kot raketa :D
Alfa Romeo Giulietta
Odgovori
  • Informacija