Hladen / Mrzel motor ob vžiganju močno zatrese

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sicer nevem kaj je z svečkami pri 1.9 120, ampak za 2.4 vem da je problem v tem da so svečke, ki jih kupiš aftermarket prekratke. 2.4 rabi približno 4mm daljše svečke (prave so samo en model od Beru). Razlika se vidi tudi od vrha, saj je izolirna plastika drugačne barve. Tako da staro svečko primerjat z novo, če je sploh prava dolžina.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tribes, mislil sem na visje obrati pri katerih zalaufa motor, samo razmisljam :)

ampak sej to pod minusom naj sploh nebi vklopil sveck? ali jih le za kratek cas tudi ko je temperatura nad nulo?

zakaj so tlacili druge starterje v ople pa res en vem, zgleda so tako zmenjeni al kaj #-o (menjalnik je verjetno isti ali ne?)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Bolj kot je mrzel motor pri nižjih obratih dovoli štart motorja, zaradi tega je potem vžig bolj "robat" in dobro premiga vztrajnik... ni dobro.

Zakaj je drug štarter? Nevem, sicer pa sej ni 100% isti motor, velik komponent je drugačnih, tudi injektorji za Ople imajo druge Bosch številke, kot Alfini. Bogve zakaj...

Opel je malo po svoje razvijal te motorje, sej 2.0 je pa čist ločen razvoj, čeprav marsikdo misli, da je to isti motor.
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Kje je keč da mrzel motor štarta v nižjih obratih?? Sem pričakoval ravno obratno... :-k
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Keč je v tem da probaš vse da bi avto čimprej vžgal...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pol ni tko k pr navitim motorjih, kjer ga anjprej s starterjem obrnejo da se vse premaze potem pa vklopjo bencin :D
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
ZiPi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Jul 10, 2008 4:14 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW Ti
Kraj: Celje
Kontakt:

TribesMan napisal/-a:Sicer nevem kaj je z svečkami pri 1.9 120, ampak za 2.4 vem da je problem v tem da so svečke, ki jih kupiš aftermarket prekratke. 2.4 rabi približno 4mm daljše svečke (prave so samo en model od Beru). Razlika se vidi tudi od vrha, saj je izolirna plastika drugačne barve. Tako da staro svečko primerjat z novo, če je sploh prava dolžina.
Kje pa dobit te ta dolge? Baje da jih ne delajo več, meni je pri GMTju dal BERU GN059 in je malo krajša...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Seveda jih delajo... Samo pri nas jih ponavadi nimajo na zalogi, pol ti pa podturijo takratke s takim bednim izgovorom.

GN059 je krajša in tudi tokovno manj zmogljiva, 13A. GN069 je prava svečka, je 3mm daljša in 20A...
Tako da ne se pol čudit če vam avto še vedno ne užiga dobro ko zamenjate svečke za napačne.

http://www.ebay.co.uk/itm/CANDELETTA-GN ... 6666262%26

Tukaj jih lahko dobiš, seveda najprej je treba preverit kakšne so prave za tvoj motor, nimajo vse 2.4 enakih. Čisto prve imajo drugačno glavo, in v tiste pašejo krajše. V vse tanove pa dolge.

Od vrha do konice imajo tadolge 156mm.
Rokcold
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 30, 2013 5:57 pm

Johnbesnil napisal/-a:Jaz imam isti problem. Samo pri prvem zagonu mi zatrese, če pa izklopim in spet prizgem je normalno. Iskal sem, spraševal sem, pa nič.
Sem bil pri pooblaščenem servisu v Mb, kjer jim recimo zaupam in mi je rekel, da je možno, da ne vžge zarad ''sesalnega kolektorja'', ker pušča nekje hladen zrak. Mi pa isto zjutraj ne vžge takoj ampak vergla in zelo težko vžge, potem ko pa je segret pa takoj...

Upam da ni sesalni kolektor, ker stane baje cca. 600 EUR pa še delo je za.... :S

(razen če ve kdo za kakšnega cenejšega in ali se splača dati rabljenega v vozilo.)

LP.
Rokcold
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 30, 2013 5:57 pm

Aja pa ko zvem kaj je narobe javim...
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Je že kdo rešil glede teškega vžiganja hladnega motorja?
Alfa Romeo Giulietta
Rokcold
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 30, 2013 5:57 pm

Meni je reko, da baje je premalo pritiska v neki cevi od goriva al nekaj podobnega in da ga morem peljat nazaj, da ga oni dajo za to usposobljenim in da vidijo kaj je narobe in ki pušča in da zarad tega ne vžge takoj...

Sem pa opazil, če malo počakam zjutraj z vžigom, dam samo kontakt in pol lepše in hitreje vžge, kot da bi rabo čas da nekaj zapolni...

NWM, ker niam pojma
#-o

Bomo vidli, če bo pol res tako. Samo mi ni za plačevat skoz pm..

Ti si pogrunto kaj? :D
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Slaba črpalka za gorivo? Ali injektor ki pušča na povratek?
Rokcold
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Če Maj 30, 2013 5:57 pm

Črpalka za gorivo ja, mislim da :D
Ti maš iste probleme?
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

malo sem bral tole z vžiganjem,ker meni tudi včasih čudno vžge kot da bi se hotu avto podret :)
pa tud še nisem ugotovu kaj je
Odgovori
  • Informacija