Pokanje po podvozju - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Da
russ
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: To Maj 19, 2015 9:53 am

ko sem bil še lastnik škode octavie mi je ob okvari volanske letve močno pokalo ob vrtenju volana, tukaj nič. Mehaniki preverili zunanji in nitranji končnik vse brez lufta. mehanik mi je rekel da je luft not v letvi zdaj kot laik nevem kaj točno to pomeni. ampak glede na izkušnje z rokami bi si upal trditi da ni mogoče da je to letev, ker so zvoki identični. nabavil sem gumice stabilizatorjev tako da bomo še to probali.
ma kdo mogoče še kakšno idejo?
rokson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 18, 2008 9:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmartno ob Paki

Zdravo,

pri meni sem pokanje začel opažati po menjavi iz zimskih na letne gume. Kasneje na tehničnem je rekel da ena roka ima malo lufta, včeraj pa pri uradnem pooblaščencu kar malce šoka, predlagal menjavo obeh spodnjih + zgornjih rok :roll:
Se pravi ena kritična ostalo pa potem posledično če ne sedaj pa čez kakšno leto menjat. (Alfa 159 SW, 2007, 170tkm)

cena mal čez 750€ (obnovljene spodnje roke, TRW zgornje, +2x zadnji šipki + optika + delo).
Najraje bi predračun poslal uradu za urejanje infrastrukture


Lahko dobim kakšno mnenje, rešitev, potrditev ...

hvala
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Če boš avto še imel nekaj let se ti splača menjat tako kot so ti predlagal bo najcenej.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Jst bi poleg pomenju še štangice in puše stabilizatorja spredaj. Dela ni praktično nič več, če moraš pa to potem posebej delat bo pa obupna cifra... Vsaj pri 156ki je tko.
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Skoraj ne verjamem, da je celo podvozje preluftano pri teh kilometrih.
Poišči drugo mnenje, kakšen manjši serviser.
V najslabsem primeru lahko pri spodnjih rokah velikisilen menjas posebej, če je samo to, zg. roke pa nove.
V glavnem nič ne menjaj na pamet in na zalogo, razen če te denar žuli.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Sej verjetno jih ima 270
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

Da nebom nove teme odpiral, opazil sem da je avto v ovinkih nemiren odzadaj. Ko se malo hitrej peljem in na hitro zasukam volan levo in desno, mi odzadaj rit kar fajn zaplava levo desno, a so to kakšne gumice?
Maranello10
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Maj 10, 2017 2:55 pm

Pozdravljeni,

Mene zanima, če imaš še kdo težave z gumico na spodnji roki. Meni sta namreč že dve se strgali, a roka je čisto OK, brez lufta. Pričakujem da bo čez čas začelo škripati, ker bo vse živo hodilo v gumico. Kako rešujete te probleme, ali jih nimate? Ker samo gumice se neda menjati baje?

Hvala,lp.
Maranello10
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Maj 10, 2017 2:55 pm

Maranello10 napisal/-a:Pozdravljeni,

Mene zanima, če imaš še kdo težave z gumico na spodnji roki. Meni sta namreč že dve se strgali, a roka je čisto OK, brez lufta. Pričakujem da bo čez čas začelo škripati, ker bo vse živo hodilo v gumico. Kako rešujete te probleme, ali jih nimate? Ker samo gumice se neda menjati baje?

Hvala,lp.
Od leta 2016 do danes menjal že 3 spodnje roke (cca.100 000km) vse skupaj). Smešnica :roll:
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Nabavi material normalne kvalitete za začetek.

Drugače pa kaj je sploh hin na rokah ?


Tako za info, če nimaš dveh levih rok ali pa mehanika, ki ima malo časa.....menjaš samo zluftane selene in ne celih rok. Prihraniš zelo solidne denarje in če vgradiš dober material bo en čas mir.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Maranello10
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr Maj 10, 2017 2:55 pm

O tej gumici govorim, vsi mehaniki so mi rekli da je treba menjati celo roko. Roka je dobra, samo vprasanje casa je kdaj bo zacelo skripati ko gre umazanija v gumico.
Priponke
68A0BF32-75DC-47A4-9A36-D7D711BBB2F9.jpeg
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Se da obnovit. Ampak je bolje normalen material nabavit
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
easyrider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 1:09 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm 16V, TI

Jaz imam v svoji 159-ki vgrajene 2 leti sprednje gornje vilice proizvajalca Meyle. Baje, da so ojačane in bi morale zdržati še pa še. Prevozil sem nekje 50.000 km pa so mi na tehničnem že odkrili luft, v levi več, ta tudi škriplje, v desni manj... Toliko o tem Meyle... Je pa res, da imam TI izvedbo, športno podvozje, 19" kolesa, tako da so morda bolj obremenjene...

Je pa dobro , da Meyle ima 4 leta garancije. Upam, da mi uspe uveljaviti. Ima kdo kaj izkušenj s tem? Garancija mislim. Kupilljeno je bilo pri Herkulesu.
Odgovori
  • Informacija