Pokanje po podvozju - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

napamet govorim... ampak mislim da je to železo ker dvomim da bi bil aluminij tako tanek :mrgreen:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

premnik na sliki je železn.
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

Ta je še železni
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Kje se ta premik sploh vidi?
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Alfa Romeo Giulietta
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

tako je ta bo prava. do leta 06.07
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Iščem sprednjo gornjo levo roko za: alfa 159 2.4 Jtdm TI (210km), 2008

Je tale prava?
http://avtotrgovina.net/alfa-romeo/59-v ... -leva.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ve kdo še za kakega drugega prodajalca?
gusar188
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 37
Pridružen: Če Apr 11, 2013 5:44 pm

pri letniku 2008 so se ravno menjale zgornje roke, preveri če imaš aluminjast ali železn premnik. Ta roka za katero si dal link je za aluminjast premnik.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Mene pa zanima, kako veš, da so roke fuč? Kakšni so znaki? Pri vožnji čez luknje, grbine se šliši ropot iz prednje leve strani (tup). Kjer je cesta gladka tega ni. Opazil sem tudi, da se pri skrajnem obračanju v levo (mogoče tudi v desno) sliši nekakšno škripanje. Ali bi bilo to to?
Hvala.
159 2.0 jtdm
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Za sprednje roke ti lahko povem iz svojih izkušenj izpred dveh tednov. Najprej sem pri vožnji zaslišal škripanje. To škripanje se ni pojavilo pri vožnji čez luknje ali ležeče policaje ampak na ravnem povsem naključno. Prav tako sem nekaj časa občasno slišal iz sprednje strani avta pokanje. No, ker so mi šli te simptomi pošteno na živce sem avto peljal na preventivni tehnični pregled. Tam so takoj ugotovil, da imajo spodnje roke luft. Sledil je obisk mehanika. Diagnoza: poškodovane zgornje roke (škripanje, ki bi s časom postalo vse bolj glasno in pogosto) ter luft v spodnjih rokah (pokanje). So pa bili vitalni deli spodnjih rok čist zj*****-sem jih videl na lastne oči. Tako da je moj predlog sledeč: pelji avto na preventivni pregled, kjer ti testirajo podvozje. Tam ti bodo za spodnje roke takoj povedal, če so problematične (pri meni je bilo tako hudo, da avto zaradi leve spodnje sploh ne bi šel čez tehničnega :? ). V kolikor so spodnje ok, daj enemu, ki se na to spozna, pregledati še zgornje roke (ustreznost teh se na preventivnem težje določi-vsaj dokler gre za manjšo obrabo).

LP
Ale159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 2:49 pm

Pozdravljeni!

Pri meni sicer ni več problem zgornja leva roka ampak spodnja. Nekaj mesecev po menjavi zgornje roke se je začela poslavljati še spodnja. Lufta sicer naj ne bi bilo, škripanje je pa neznosno. Nekaj mesecev sem sicer še nekako reševal s špricanjem WD-ja in silikonskega spreja pod gumo, sedaj pa še to več ne pomaga, sploh po dolgih avtocestnih relacijah.
Ali so spodnje roke tudi različne za letnike nad 2008? Našel sem sicer TRW-jevo za 173 evrov, vendar imam pomisleke, da gre za starejšo izvedbo tako kot pri zgornjih rokah, ker je cena povsod drugod 200 in več evrov.

Hvala!
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Pozdrav!

Sem se odločil, da si sposodim kar to temo. Danes sem dobil avto iz servisa, kjer so bile menjane roke in levi sprednji kolesni ležaj. Opazil sem, da mi sedaj pri pospeševanju leva sprednja stran oddaja neke čudne zvoke (ni pokanje ampak neke vrste topo klocanje). To se sliši samo pri pospeševanju, pri normalni vožnji tega zvoka ni slišati. Je možno za te zvoke kriva polosovina? Sem nekje prebral, da se poškodovano polosovino sliši prav pri pospeševanju. Je mogoč še kakšen drug vzrok?
pocar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Nov 03, 2011 11:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenija

opcijsko se včasih zgodi da ti mehanik ali vulkanizer pozabi pravilno potisnit vijake,samo dvomim da je v tem primeru to.
Ale159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 2:49 pm

Ali mi lahko prosim kdo pove, če pri sprednjih spodnjih rokah tudi obstaja razlika glede na letnik izdelave (alu - žel. premnik), tako kot pri zgornjih. Sprašujem, ker je razlika med prodajalci TRW-jeve roke tudi več kot 100 EUR.
Hvala!
Odgovori
  • Informacija