Pokanje po podvozju - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

lahko pa tudi gumice stabilizatorja. spredaj in zadaj je stabilizator in lahko škripa zaradi tega. =)

lp,

d
Ale159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 2:49 pm

Ko je na moji tako cvililo je bila uničena spodnja roka. Začasno sem naredil luknjico v manšeto pri kolesu in noter našprical z wd-jem. Sicer je bolj kratkotrajen efekt, vendar vsaj ni tako škripalo, terapijo pa sem ponavljal približno na vsake tri tedne. Na začetku ni bilo na roki opaziti lufta, po parih mesecih pa. Ne vem, mogoče bi lahko bilo enako.
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Ale159 napisal/-a:Ko je na moji tako cvililo je bila uničena spodnja roka. Začasno sem naredil luknjico v manšeto pri kolesu in noter našprical z wd-jem. Sicer je bolj kratkotrajen efekt, vendar vsaj ni tako škripalo, terapijo pa sem ponavljal približno na vsake tri tedne. Na začetku ni bilo na roki opaziti lufta, po parih mesecih pa. Ne vem, mogoče bi lahko bilo enako.
Enako sem naredil jaz ampak ni pomagalo niti 1 dan hehe.
Ale159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Nov 12, 2014 2:49 pm

Dobro je, da je luknjica z zgornje strani in se vanjo namesto wd-ja vbrizga mast, ker ne steče.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

V glavnem, da ne bo še kakšen pameten glede originalnih ali Čunk Lee rezervnih delov. Dal sem proizvajalca prvo-vgradnje oz OEM!!
Menjal sem letos dvakrat roko desno, ena je počla takoj, ko sem zapeljal z garaže.
ok damo drugo in ta deluje natanko 4000 km, ko je pod 0 stopinj škripa k pes ko dam gas in ko ga odvzamem, čez luknje je ok, ker drsi na silenu.

Prvo so mi priznali garancijo, seveda sem stroške menjave moral nositi sam.
kličem za drugo, za reklamacije in mi rečejo da naj prinesem da bodo poslali proizvajalcu.
a jaz se naj pa s sankam vozim.
V glavnem kupljeno je bilo v SLO pri firmi, ki je partner alfa kluba.
Še ne bom imenoval, vsekakor to ni firma, kjer dela naš prijazni kolega, ki nas zalaga z materialom.

Kaj pa dobra poslovna praksa, vsaj stroške menjave mi lahko pokrijete zraven. Seveda, če boste imeli račun. Ok sem rekel, bom prinesel račun pooblaščenca. In seveda potem mi odgovorijo, da ni nujno da pokrijejo stroške menjave. Ja p**** kaj pa stroški optike.
V glavnem če ne rešim ugodno bo potrebno narediti malo negativne reklame, ni druge.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Mogoče pa so puše zategnili ko je avto bil dvignjen (in kolo v najnižji točki) in je pušo preveč napenjalo, pa je predčasno odpovedala?
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:Mogoče pa so puše zategnili ko je avto bil dvignjen (in kolo v najnižji točki) in je pušo preveč napenjalo, pa je predčasno odpovedala?
Toda kako da se to ni zgodilo na levi strani. in kako da se to ni zgodilo pri ostalih 159kah le pri moji 2x.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ne vem, samo napisal sem to kot možnost, sicer ne dosti verjetno, ampak se lahko kdaj pa kdaj zgodi.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ali je potrebno spodnjo roko vzeti dol, da se zamenja zadnji (tavelik) silen blok.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Ja.
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Hvala :(

Sem ze dogovorjen, da mi ga kolega zamenja. Upam, da je sam silen.
Zg. roka pa caka na reklamacijo. F...O... Cvajmalkaput
Pustim možnost, da sem imel smolo.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Končno sem nesel zgornjo roko reklamirati.
v glavnem rečem lahko, da ima jo zelo neprofesionalni odnos.
Če že nastopaško pravi, da ni še nihče reklamiral samo jaz, hm zanimivo, potem jim nebi smel biti tak problem zamenjati roke.
Seveda, poslati morajo dobavitelju potem pa na firmo proizvajalcu in minilo bo 2 meseca.
Seveda, sem roko zamenjal in jim prinesel pokvarjeno, tako da se lahko vozim.
Toda kaj pravi zakon:
Če se ugotovi, da je reklamacija upravičena, je kupec upravičen do povračila vseh stroškov, ki so pri tem nastali. Če avto stoji, servis itd.
Pomoje tile "neprofesionalci" pojma nimajo kolk jih lahko olupiš in si še upajo biti pametni.
Pa samo roko sem lepo prišel reklamirati preko mailov sem pa samo vprašal, če mi bodo krili tudi strošek servisa.
Firma je pa Euroton, bom kar lepo napisal in to zato, ker sem 2x nabasal na škart robo. in seveda je rekel, da je kriv optika in spuščen avto. In to on ugotovi iz trgovine ven, pa avta še videl ni. Še dobro da ni kriva služba državne varnosti.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Koda: Izberi vse

Če se ugotovi, da je reklamacija upravičena, je kupec upravičen do povračila vseh stroškov, ki so pri tem nastali. Če avto stoji, servis itd.
Mnja, načeloma ja. Samo če ni službeni avto, težko dokažeš stroške, Največ kar lahko dobiš kot fizična oseba je strošek prevoza avta od tebe do njih in nazaj. Vsekakor pa glej, da drugič uveljavljaš stvarno napako in zahtevaš zamenjavo, tako imajo malo manj maneverskega prostora zakonsko gledano.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

alfasan napisal/-a:Končno sem nesel zgornjo roko reklamirati.
v glavnem rečem lahko, da ima jo zelo neprofesionalni odnos.
Če že nastopaško pravi, da ni še nihče reklamiral samo jaz, hm zanimivo, potem jim nebi smel biti tak problem zamenjati roke.
Seveda, poslati morajo dobavitelju potem pa na firmo proizvajalcu in minilo bo 2 meseca.
Seveda, sem roko zamenjal in jim prinesel pokvarjeno, tako da se lahko vozim.
Toda kaj pravi zakon:
Če se ugotovi, da je reklamacija upravičena, je kupec upravičen do povračila vseh stroškov, ki so pri tem nastali. Če avto stoji, servis itd.
Pomoje tile "neprofesionalci" pojma nimajo kolk jih lahko olupiš in si še upajo biti pametni.
Pa samo roko sem lepo prišel reklamirati preko mailov sem pa samo vprašal, če mi bodo krili tudi strošek servisa.
Firma je pa Euroton, bom kar lepo napisal in to zato, ker sem 2x nabasal na škart robo. in seveda je rekel, da je kriv optika in spuščen avto. In to on ugotovi iz trgovine ven, pa avta še videl ni. Še dobro da ni kriva služba državne varnosti.
Ampak, a misliš, da ni možno, da bi bilo res to? Imaš spuščen avto? Da se ti 2x zgodi to in v tako kratkem času je res čudno, da bi bile roke tako zanič. S tem, da se drugim to ne dogaja.... Edino, če bi kaj pri sestavljanju zaj...., ampak saj to ni neka vesoljska znanost?!
159 2.0 jtdm
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Avto ni spuščen in optika je bila narejena.
To je ravno fora, ker "strokovnjak" nebuloze govori pa avta še videl ni.
Ce bi bil poslovno korekten bi se opravicil za nastalo situacijo.
Odnosa na žalost ne moram pohvaliti.
Odgovori
  • Informacija