Odpiranje prtljažnika / Nedelujoče stropno stikalo - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

kuvach
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: So Avg 11, 2012 11:17 am

Evo stvar urejena...
Problem je bil ker je bilo na racunaliku izklopljeno...
In kaj me je na koncu ta sola stala...
60€ za novo tipko (mam pa se delujoco staro) in dva zlomljena nosilca plastike v prtljazniku...
Ce ne druga imam novi sijoci znak zadaj in pa zdaj vem da avta ne posodim niti moji vec...
Hvala za pomoc ;)
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

In kako se potem to uredi, da dela?A je to v meniju ali je treba z računalnikom?
159 2.0 jtdm
kuvach
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: So Avg 11, 2012 11:17 am

V meniju je
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Pozdravljeni,

imam en problem, namreč prtljažnika mi ne gre več odpreti z ključem ali pa znotraj kabine.
Mogoče veste mogoče kje se nahaja ta vrv za prisilno odpiranje prtljažnika, v navodilih mi piše da zadaj na sedežu ampak jaz tega ne najdem.ž

Torej varovalke sem pregledal in so v redu, prav tako se sliši rele ko se stisne na tipko za odpiranje , lučke zažmikajo ampak ne sliši se same ključavnice kako odpre prtljažnika.

Kaj bi lahko bilo narobe, če si prav predstavljam je noter motorček ki odklepa in zaklepa.

lp,Matevž



Edit: Prestavljeno v sorodno temo
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Vrv za prisilno odpiranje prtljažnika se nahaja pod, oz. ob levi strani zadnje klopi :wink:

Drugače si pa raje še malo oglej temo, kamor sem premaknil tvoje vprašanje in pa še to:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=34&t=21186" onclick="window.open(this.href);return false;

Mogoče najdeš odgovor na tvojo težavo :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Pozdravljeni,

kaj je mogoče da pri karavanski izvedbi ni te ročice za zasilno odpiranje ?

lp,Matevž
darren
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Mar 07, 2016 7:14 pm

jaz imam na karavanu v pritljažniku v enem izmed stranskih predalov eno vrvico, predvidevam, da je to to
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

darren napisal/-a:jaz imam na karavanu v pritljažniku v enem izmed stranskih predalov eno vrvico, predvidevam, da je to to

Ta vrvica ki jo omenjas je namenjena odpiranju pokrova za tocenje goriva ( pri nekaterih proizvajalcih) ce se kaj elektronskega pokvari ( predvidevam da je na strani kjer tocis gorivo )..
rokson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 18, 2008 9:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmartno ob Paki

Pozdravljeni,
bom kar tu nadaljeval.
K sreči že kar nekaj časa nisem potreboval pisati na forum za kakšno pomoč, sedaj se mi je pa "pokvarilo" to stropno stikalo.
Že pred časom se mi je dogajalo da ni vedno stikalo aktiviralo odpiranje prtljažnika, sedaj pa ga ne uspem več odpreti na stropnem stikalu. Opazil sem tudi da ostali gumbi ne delujejo pravilno, npr. pritisnem gumb osvetlitev kabine pa se prižge samo leva lučka.

Rad bi snel to stropno stikalo pa si ga nisem upal, ker ne vem postopka.
Ima kdo iskušnje kako postopati. Rad bi najprej videl če lahko kaj sam popravim, ali tu pride v poštev samo novo stikalo?
lomostomote
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: To Mar 03, 2015 9:11 pm

mathew napisal/-a:Pozdravljeni,

imam en problem, namreč prtljažnika mi ne gre več odpreti z ključem ali pa znotraj kabine.
Mogoče veste mogoče kje se nahaja ta vrv za prisilno odpiranje prtljažnika, v navodilih mi piše da zadaj na sedežu ampak jaz tega ne najdem.ž

Torej varovalke sem pregledal in so v redu, prav tako se sliši rele ko se stisne na tipko za odpiranje , lučke zažmikajo ampak ne sliši se same ključavnice kako odpre prtljažnika.

Kaj bi lahko bilo narobe, če si prav predstavljam je noter motorček ki odklepa in zaklepa.

lp,Matevž



Edit: Prestavljeno v sorodno temo
lahko je na levi strani pod sedežem in pod tisto stransko plastiko. (vsaj tako je bilo pri moji).
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Pozdravljeni,
AR159 SW JTDm 2.0
Prtjlažnik se ne da več odpret sploh. V nastavitvah ne najdem opcije in dependent booth opening , al ga je treba dat na računalnik? Zajle pa tud ne najdem pod levim sedežen zadaj. Prosim za pomoč.
LP, J.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Si imel kaj odklopljen akumulator?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Nima zajle, v prtljazniku pod nakladalnim robom, je luknja v plastiko, kjer z izvijavem prestavis zatic na kljucavnici. Jaz sem imel enak problem, ocistil sem motorcek in potisni cilinder, zdaj je ze nekaj casa ok.
Slika
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Ok, hvala za info. Akumulator sem zdaj odklopili in nazaj priklopi in še zmeraj isto. Bom se probal v prtljažnik spravit, pa mehansko odpret z izvijačem.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Evo, rešil zadevo, vzelo mi je dve uri. Šraufarije za popiz*%! Namazal kontakte očistil nesnago pri potisnem batu motorčka in namazl z vazelinom. V videu se vidi delovanje mehanizem. Tak, zdaj pa lahko spet nabašem gajbo pira.
https://photos.google.com/photo/AF1QipN ... oeECJaa9l4
https://photos.google.com/photo/AF1QipN ... l67TbRgkLs
https://photos.google.com/photo/AF1QipP ... JQVEz7HeQr
https://photos.google.com/photo/AF1QipO ... jR1a65sp18
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Odgovori
  • Informacija