Daljinsko centralno zaklepanje - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Živjo!

Tokrat se na vas obračam z vprašanjem v zvezi z daljinskim zaklepanjem/odklepanjem avtomobila. Danes zjutraj sem probal odpreti avto normalno z daljinskim ključem in ni bilo odziva. Probal odpreti prtljažnik, prav tako ni odziva. Pomislim na baterijo, jo zamenjam, a še vedno isti problem. Potem avto odklenem z mehanskim ključem, ključ vložim v režo in se motor brez težav zažene. Stopim iz avtomobila ven in ga brez problemov zaklenem z daljincem. Potem še parkrat probam odklenit/zaklenit z daljincem in vse lepo dela. Pridem čez pol ure nazaj k avtu, spet ista težava-daljinec ne dela. :? Prej tega problema ni bilo. Sem že prebiral po forumu sam enakega problema nisem zasledil. Hvaležen bom za kakršnokoli pomoč oz. nasvet. :wink:

LP
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

pod voznikovo tapeto je modul.za začetek lahko preveriš če so ok kabli in kontakti ok.
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Po včerajšnjem eksperimentiranju z daljinskim odpiranjem vrat sem danes zjutraj prišel do sledečega zaključka:
Avto se z daljincem ne odpre, če dolgo časa stoji na mrazu. Namreč tekom dneva je bilo odklepanje in zaklepanje nemoteno. Čez noč sem avto pustil zunaj pod milim nebom. Zjutraj pa ponovno težave s ključem-avto se ni hotel odkleniti z daljincem in ga je bilo potrebno ponovno mehansko odpreti. Kakšen predlog, kako bi se dalo to odpraviti? Namreč mal butast se mi zdi, da bom moral celo zimo odpirati avto z mehanskim ključem... :?
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Možno, da v elektroniko pride vlaga in dela stik. probaj predihtati ta modul za centralno zaklepanje.
Alfa Romeo Giulietta
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Hvala za nasvet. Bomo probali tudi to varianto! :wink:
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Prvo ga daj narazen posuši in potem pridihtaj robove s silikonom...
Alfa Romeo Giulietta
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Mam jaz isti problem, sam da se mi še vsa stekla odprejo na ta način, ko se pa ogreje je pa dobro. Sem govoril z mojim mehanikom pa je reku, da je to nekako serijska napaka in če hočeš urediti je potrebno eno škatlo zamenjat, ki pa je ful draga. Jaz bom kar tako pustu, saj ni skoz mraz.
AR ruls
Nepal
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Sep 17, 2015 6:48 pm

boxer88 napisal/-a:Hvala za nasvet. Bomo probali tudi to varianto! :wink:

Tudi jaz imam popolnoma enake težave. Zanima me, če si rešil ta problem in kako.
Uporabniški avatar
bananaman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 12:10 pm

Pozdravljeni,
Na 159 - ki mi ne zaklepa zadnjih levih vrat.
Je mogoče to kakšna bolj pogosta znana napaka (inštalacija ?), ali pa gre najbrž za odpoved motorčka?

Lp


Edit: Tema združena z obstoječo ....
iDavid4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Avg 05, 2016 1:36 am

boxer88 napisal/-a: Ne Feb 15, 2015 10:02 am Živjo!

Tokrat se na vas obračam z vprašanjem v zvezi z daljinskim zaklepanjem/odklepanjem avtomobila. Danes zjutraj sem probal odpreti avto normalno z daljinskim ključem in ni bilo odziva. Probal odpreti prtljažnik, prav tako ni odziva. Pomislim na baterijo, jo zamenjam, a še vedno isti problem. Potem avto odklenem z mehanskim ključem, ključ vložim v režo in se motor brez težav zažene. Stopim iz avtomobila ven in ga brez problemov zaklenem z daljincem. Potem še parkrat probam odklenit/zaklenit z daljincem in vse lepo dela. Pridem čez pol ure nazaj k avtu, spet ista težava-daljinec ne dela. :? Prej tega problema ni bilo. Sem že prebiral po forumu sam enakega problema nisem zasledil. Hvaležen bom za kakršnokoli pomoč oz. nasvet. :wink:

LP

Kako ste rešili zadevo? Imam isti primer na 159 Ti
Odgovori
  • Informacija