Cevka iz glave na cev od turbine - 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Pozdravljeni!

Na alfi 159 2.0 motor imam počeno cev iz motorja na cev trubine. Ima kdo vpogled v kak novejši eper al pa kako kosovnico? Da vidim sploh kaj naj ščem. JE možno da imajo to v avrotonu v centralnem skladišču že na zalogi?

Slika

Hvala, lp
rock n' roll
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

no... te cevke še vedno nism zamenjal.. Sem bil na avtotriglavu, in mi je hotel prodat celo cev do turbine, ker , kao ta cevka ni snemljiva. 100 sem bil, da je montirana z dvema objemkama,, ompak tip mi je hotel dopovedat da sm kreten, in da on drži boga za jajca,, ter da je to vse en kos..
Takrat sem jo samo nekako "zalimal", pretesnil,... pač neka custom modifikacija.
Zadaj jo je spet zmajalo. Problem je, da je ta cev trša.. pa še različnih fijev na obeh koncih. Bojim s eda se ustvarja kak vakum, da je zato trda, da jo no stisne skupaj.

Ima kdo idejo kje to dobit? Se morda kaka firma ukvarja z izdelavo takih cevk po meri?

hvala , lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jup, ePer pravi da je to en del - komplet ror s priključkom za dihanje motorja ... 51858781
Tam ni vakuma, trada je ker skoznjo pihajo vroči oljni hlapi in guma postane trda.

Povprašaj v kakšni firmi, kjer se ukvarjajo s hidravliko. Taki imajo ponavadi vse sorte rorov.

PS
Če ni prevelike razlike v premeu, se da s pomočjo kakega rora in fena ror razširt, da paše tudi na večji premer.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Opažam da je pri meni ta cev "zamaščena". Se je že kdo srečal s tem oz. kako je reševal to? So kakšna tesnila tam vmes ipd.? :?
IMG_20161120_133534.jpg
IMG_20161120_133534.jpg (123.25 KiB) Pogledano 4519 krat
joly
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Nov 21, 2013 7:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prebold

Tudi pri meni je cev zamaščena in to pri obeh objemkah. Spodnja objemka ni nič držala, se je kar sukala po utoru cevi, zato sem jo nadomestil z drugo, zaenkrat je ok.
joly
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Kolk vam pa kaj "žvižgajo" turbine? Se sliši v kokpit? Jaz sem pred kratkim opazil da mi od 0,1 pa do 0,2 bara kr lepo zažvižga (je pa res da je to moja prva 159 tko da tud ne vem kaj je normalno in kaj ne zato sprašujem). Pod! turbino sem na cevi opazil neki olja, zgleda staro, kar zgleda frišnega so pa čisto minimalne kapljice, tako da samo nekje malček "rosi", turbina je čista kar se jo pač vidi. Obnaša se avto normalno, po števcu se turbinca lepo odpira, nič ne kadi, olja nič ne žre. Bo pomoje tud kakšna cev alpa dihtunga za pomenat :-k
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Veliko turbin žvižga, samo to ni nič narobe.

Verjetno je v preteklosti priletel v turbino kak delec ali smet, in rahlo okrušil vetrnico, pa zato žvižga zdaj.

Dokler dela kot je treba pusti kot je.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Moja kar pošteno žvižga že odkar jo imam, torej dve leti. Dokler je hladna se kar dosti sliši v kabino.
159 2.0 jtdm
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Samo naj čim dalj časa žvižga :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

legenda1979 napisal/-a:Moja kar pošteno žvižga že odkar jo imam, torej dve leti. Dokler je hladna se kar dosti sliši v kabino.
To je do neke mere normalno, ker je zrak gostejši ko je mrzel.
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Evo sem našel en posnetek (ni moj), ki ima zelo podobno oz. malo več mastno na istem mestu. Pokaže turbinco na 1:05:


Edit: update -> za to "rosenje" olja na istem mestu kot sem omenil da je na posnetku, je bila kriva objemka. Pomenjale so se dihtunge/objemke še na ostalih ceveh kjer je blo malček mastno. Turbina je bla poleg še lepo spucana, popeskana, neki pomenjanega tako da je tudi žvižganje zginlo 8)
skorpijon
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Maj 22, 2011 2:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ig

Pozdravljeni
Zanima me, če mogoče kdo ve a je ta cev do turbine premera cca 70mm samo original ali se da tudi kje drugje kupit.
Alfa 159 jtdm 2.0 170 ps



Edit: Premaknjeno v ustrezno temo ....
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Meni so na AT zatrdili, da samo original. Kot vidim pa imao skoraj vsi isto težavo s to cevkico, ki enostavno poči na spoju z debelejšo cevjo, ki gre na turbino. Problem je, ker se ta cevka dobi samo v kosu z debelejšo, cena na AT okrog 100€ če se prav spomnim.
159 2.0 jtdm
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Verjetno bi bila vsaka delno armirana cev v redu, še navadna pvc za vodo bi zdržala. Pač menjaš na 3 leta ali kolikor zdrži, cena nekaj centov. Tlaka nima, le rahel vakum, tolikor kolikor rabi narediti da gre zrak čez filter.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

:D :D pvc cev za vodo. AnAlfaBet tebe si predstavljam kot enega old school hobi mehanika, ki večino stvari reši s kladivom pa vezicami. Brez zamere, saj se vidi, da imaš znanje, pač bi težavo rešil po svoje. Žal ta improvizacije pri novejših motorjih vse manj pride v poštev. Konkretno pri tej cevi je težava, ker se zlomi na spoju tanke cevke z debelejšo. Že v štartu sta skupaj zlepljeni in ni mišljeno, da bi se samo manjša cev zamenjala. Tudi kupiš lahko samo komplet. Najbrž bi se pa dalo kaj skupaj spacat iz raznih cevk, lepila, selotejpa in podobnega, samo "mojster" mora biti pravi.
159 2.0 jtdm
Odgovori
  • Informacija