Prevelika poraba - AR 159, 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Pozdrav.. Imam en problem na moji 159 1.9 jtdm 07l 170k km.. Avto mi pije relacijo 8l, mestno 10l+... To je dejanska poraba, po računalniku mi pa kaže 2l manj.. Ima opravljen velik servis, nova turbina, egr off, dpf off, swirl off, čipiran,.. Ni mi jasno več kaj bi lahko bilo, včeraj se je tanko polno pa je bil na poln tank izračun poraba 10.11l.. Ni mi ravno normalno..
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

-včeraj* Avto se je tanko polno*
pocar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Nov 03, 2011 11:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenija

poraba je relativna stvar in stvar načina ter vrste vožnje.10l je za mestne premike po križiščih z gostimi speljevanji in ustavljanji ter mrzlim motorjem povsem normalna.o ostali porabi se pa da debatirati v nedogled.napaka med izmerjeno je vsaj pri meni ca 3 dcl/100 km več kot kaže računalnik.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Nisem še videl, da bi BC toliko lagal pri 159, oz sem videl ampak to je bilo zelo slabo čipano.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Najprej lepo sprazni ta tank do konca, potem natankaj še enkrat in preračunaj na novo.

litri x 100 / kilometri

Do sedaj si tankal na pol tanka, in računal iz tega, to pač ne gre.
Tudi glede na to da sva čipala avto v četrtek, dvomim da si od takrat lahko sprobal zadeve kot je treba. Razen če si med vikendom naredil 1000km :)

Drugače avto je čipan "uredu", tako kot vsi ostali, ki imajo normalno porabo.
Senzorji in vse okoli motorja dela OK. Korekcije na injektorjih so male. Uglavnem vse OK.
Edino kar ti še ostane je da sprazniš lonec DPFja, ker tisto z vrtanjem lukenj v DPF ni najboljša rešitev. Ampak to že veš.

Če ti toliko laže poraba na potovalnem, je kot sem ti že rekel, možno samo da nekaj zelo narobe računaš, ali pa ti nekje nafta teče ven iz tanka.
159 imajo kar natančne računalnike in še nisem videl ene ki bi lagala več kot pol litra.
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Prvo kot sem rekel sem tankal pol tanka, v petek je pa bil tankan polno in u petek sem sam naredil 250km, čez vikend sem pa avto posodil, ker je kolega šel proti obali, sem učeraj avto dobil nazaj, pa se je prižgala lučka, in kot sem rekel je bila poraba 9.7/100km.. tankano je bilo 65l, naredilo pa se 670km.. po avtocesti je menda vozil skos 140-160 pa ga pod 7.5 po racunalniko ni spravil..Ko sem avto dobil nazaj je bila avg consumption 7.8l..
Danes sem avto pregledal in nikjer ni videt kakršnokoli puščanje nafte, dpf je spucan, avto gre kot mora, verjamem vse kar si napisal sam takšno laganje racunalnika mi ne gre v glavo..
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

ECU je ok zgleda.
Injektorji so bli kdaj menjani morda? Mogoče tudi zavore ne popustijo, se kaj grejejo?
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

coolbits napisal/-a:ECU je ok zgleda.
Injektorji so bli kdaj menjani morda? Mogoče tudi zavore ne popustijo, se kaj grejejo?


Injektorji so bili prejšnji teden pregledani s strani Diesel servis Jelen in bi naj vse bilo kot mora..
Zavore se ne grejejo pretirano, smo tudi to ze gledali.. Nihce vec ne ve kaj bi..
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Sej pol dosti možnosti napak niti ni.
Ena možnost je da so bili injektorji kdaj menjani z enakimi ampak z drugo bosch številko in posledično je njihova kalibracija v ecu off, to težko opaziš drugače kot na porabi... ampak to je mala možnost.
drugo pa, da imaš pač težko nogo in je to to :)
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Injektorji naj bi bili zdaj pri Jelenu sčiščeni, nanovo skodirani in pregledani.. Tako da ne vem.. Kar se pa tiče vožnje, pa ja imam težko nogo, ampak za ta "test" sem ga namenoma posodil da ne bi bil vpliv samo moj način vožnje.. Samo najbol me to čudi zakaj je tako velika razlika med dejansko porabo in porabo po računalniku..
borisk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 14, 2011 1:48 pm

coolbits napisal/-a:Sej pol dosti možnosti napak niti ni.
Ena možnost je da so bili injektorji kdaj menjani z enakimi ampak z drugo bosch številko in posledično je njihova kalibracija v ecu off, to težko opaziš drugače kot na porabi...
to bi verjetno tribes opazil pri čipanju, ker bi bila lambda mimo. meni je šla poraba gor, ker mi ni delal termostat in se mašina ni ogrela. drgač pa se mi ne zdi poraba 7,5 pr 150 ne zdi strašno preveč, poraba gre s hitrostjo exponentno gor.
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

borisk napisal/-a:
coolbits napisal/-a:Sej pol dosti možnosti napak niti ni.
Ena možnost je da so bili injektorji kdaj menjani z enakimi ampak z drugo bosch številko in posledično je njihova kalibracija v ecu off, to težko opaziš drugače kot na porabi...
to bi verjetno tribes opazil pri čipanju, ker bi bila lambda mimo. meni je šla poraba gor, ker mi ni delal termostat in se mašina ni ogrela. drgač pa se mi ne zdi poraba 7,5 pr 150 ne zdi strašno preveč, poraba gre s hitrostjo exponentno gor.

Saj če bi bla 7.5 je tk super, vendar dejanska poraba je 2l višja..
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Sej poraba je lahko toliko off edino zaradi injektorjev.
Ti so lahko tudi novi ali na novo kodirani pa nebo prav, če je njihov original pretok večji od original oz kalibriranih v ecu.
Tribes bi opazil, če bi primerjal številko injektorjev z njihovo kalibracijsko mapo... je pa tudi res da bi na ta način mal več pokadilo in bi se po tem opazilo.
Lambde 159 nima, limiter mape bi bile pa na ta način tudi off.
Poglej in napiši bosch št injektorjev tukaj. Sej mogoče se motim, ampak možnost je.
siemens4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 06, 2012 2:19 pm

Bom javil, vendar če se prav spomnem sva s Tribes-o pregledala če se številke na injektorju in mapi ujemajo in so se..
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Ja verjetno sta preverjala kalibracijske številke (ki so se ujemale), bosch številko na injektorju in kalibracijsko mapo v ecu pa verjetno ne.
No saj bo Tribes še kaj povedal, jaz drugih idej glede take porabe nimam. :)
Videl pa sem že, da poraba tako laže ampak samo pri podrti kalibracijski mapi (slabo čipano nekje v it)
Odgovori
  • Informacija