Lučka za olje - 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Preveril sem nivo olja. Pri meni je nivo oring cez dovoljen maksimum. :|

Sliko sem malo v photoshopu posvetil, da se bolje vidi...ker je zunaj noc in se slabse vidi.

Slika

Tole meni ne izgleda normalno, kolikor vem je sredina tista oziroma malo cez najboljsi nivo.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Kdaj si menjal olje in koliko ste ga nalili.
Meni se je to zgodilo ob prvi menjavi olja, ko so mi na servisu nalili 6,4 litra olja, kot pise v manualu. Forumaši so mi svetovali, da višek olja stočim ven, kar so mi naredili na petrolu.
Zdaj nalijem najprej 5 litrov, kresnem motor in dolijem do max. Po 1000 km preverim še enkrat.
Preveri tudi, da ni vode v olju, v tem primeru se nivo dvigne.
Tisto olje na šus plati pa je verjetno servo olje, ki je spuščalo.
Ne pa paničarit za vsako stvar.
Preberi forum, da se seznaniš z vsemj možnimi felerji. Nekatere boš že sam lahko odpravil.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

No ja sej ves kako je. Ko s tezavo nasparas denar in ga vlozis v avtomobil in imas tezave, te je sigurno strah, da je lahko kaj hujsega oziroma da je povezano s stroski.

Jaz olja se nisem menjal, saj je glavni servis bil narejen na 97.000km. Sedaj jih ima okrog 105.000km.

Koliko so ga takrat nalili pojma nimam. Fiat je se pri bajti in tam ko pogledam je lepa zlatna sredina, tu pa glede na navodila, ki pravijo da je kolicina olja med min in max enaka litru, je tu potem 1 liter prevec. Ce je to mogoce, res ne vem, skoraj dvomim.

Kako naj preverim, ce je voda v olju? Odprem na masini pokrov za vlivanje olja in gledam, ce kaj peni ali kaj?
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

da neboš mislil da si edini.. pri meni je identična slika. Na začetku sem bil ves jezen in živčen zaradi tega, no po dveh letih pa je še vse tako kot je bilo. razen tega da ni videti lepo nimam težav avto pa kot kaže tudi ne..
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Lahko je tudi gorivo v olju. Ti b_bay si pa na žalost kar aktiven na forumu, pa komej si kupil avto, ki izgleda relativno ohranjen.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

portos1986 napisal/-a:Lahko je tudi gorivo v olju. Ti b_bay si pa na žalost kar aktiven na forumu, pa komej si kupil avto, ki izgleda relativno ohranjen.
Seveda sem aktiven, zato pa je forum narejen, da se pisejo izkusnje, da se vprasa, da se debatira.

Sicer ne razumem kaj ti pomeni izraz "pa komej si kupil avto". Sem mogoce kupil nov avtomobil? Oh ja tudi novi so imeli se vecja sranja npr. volanska letev pri 50k fuc, pozreti swirli, uniceni menjalniki etc...

Je mogoce forumase sram, da nekdo od zunaj bere in vidi da so mogoce Alfe res eno veliko sranje ali kako naj razumem tvoj enovrsticni komentar?
:roll:
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ne moram si predstavljati nič drugega kot to, da je eno Veliko Sranje, da je toliko težav že pri 100.000 km.
Zdaj veš zakaj alfe res vozijo samo ljubitelji. Kdor potrebuje npr za sluzbene potrebe zanesljiv avto nima alfe.
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Nisem mislim, da je slabo da si aktiven, ampak je škoda, da si na tak način aktiven (zaradi "manjših napak" na avtu). No, vem da nisi kupil nov avto, jst ga tudi nisem :D pa tudi nisem kupil Alfo zaradi večje aktivnosti pod oddelkom tehnika. Drugo si razlagaj po svoje, nisem pa mislil nič slabega s tem komentarjem, take it easy man :)

Glavno je pa to kar sm mislil je, da je lahko bencin/dizel v olju, pri kolegu je bilo to.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

portos1986 napisal/-a: Glavno je pa to kar sm mislil je, da je lahko bencin/dizel v olju, pri kolegu je bilo to.
Ocitno bo to. Jaz ga sicer ne voham, kolega pravtako ne. Sem pa sel do öamtc, pa so rekli,da vohajo nafto not.
Predlagajo, da se olje zamenja in potem spremlja stanje. Meni se bolj poraja vprasanje, zakaj je notri nafta. Je lahko spet 343 razlogov, upam da ne.
Kako je zadevo kolega resil?

P.S. Se opravicujem, ce sem bil pregrob, mogoce sem razumel tvoj komentar popolnoma narobe. Napet sem, ker so mi eni forumasi rekli, da kompliciram okrog tiste servo pumpe in da ni nic narobe, na koncu se je pa vseeno izkazalo, da olje nekod izteka in da je okrog pumpe vse mastno.
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

P.S. Se opravicujem, ce sem bil pregrob, mogoce sem razumel tvoj komentar popolnoma narobe. Napet sem, ker so mi eni forumasi rekli, da kompliciram okrog tiste servo pumpe in da ni nic narobe, na koncu se je pa vseeno izkazalo, da olje nekod izteka in da je okrog pumpe vse mastno.
Te čist razumem, mene vsak zvok, ki se večkrat pojavlja moti in hočem vedet kaj je in popravit, če je kaj narobe. Glih kar sm ga klical in pravi da je bil DPF filter kriv, neki da ni izgorevalo in je nazaj metalo (to je čist laično). On je dal filter odstranit. Je pa to bla Honda Civic 2.2dizel in eno leto večino mestne vožnje.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

portos1986 napisal/-a:
P.S. Se opravicujem, ce sem bil pregrob, mogoce sem razumel tvoj komentar popolnoma narobe. Napet sem, ker so mi eni forumasi rekli, da kompliciram okrog tiste servo pumpe in da ni nic narobe, na koncu se je pa vseeno izkazalo, da olje nekod izteka in da je okrog pumpe vse mastno.
Te čist razumem, mene vsak zvok, ki se večkrat pojavlja moti in hočem vedet kaj je in popravit, če je kaj narobe. Glih kar sm ga klical in pravi da je bil DPF filter kriv, neki da ni izgorevalo in je nazaj metalo (to je čist laično). On je dal filter odstranit. Je pa to bla Honda Civic 2.2dizel in eno leto večino mestne vožnje.
Jaz zal DPF-a nesmem odstraniti, ker v Avstriji je stvar malo strozja in bo tezka. Jaz imam mesano, vozim po mestu, vozim po avtocesti, izven naselja, visoki obrati, nizki obrati...

Regeneracije glede na MultiEcuScan dela normalno, sicer dokaj pogosto v povprecju na 250-260km. Zadnjic sem sel do Zagreba v eno smer 430km in nazaj in sem videl, da je naredil 2x regeneracijo.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Sraufa se avto s katerim ni nic narobe. Ok nekaj se dogaja s servotom, ce res zre olje. Xeprav kot razumem ga mas ze nekaj casa pa je bilo olja do sedaj dovolj. Vglavnem dela zaenkrat.

Da oa najdes dizla starega 7-10 let ki ni masten si moras pa tut cestitat. Vsi so mastni. Ce ne pusca olje nimas kej slatat. Ce pusca olje preveris kje. Ce zre olje preveris zakaj. To je to
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Miholl napisal/-a:Sraufa se avto s katerim ni nic narobe. Ok nekaj se dogaja s servotom, ce res zre olje. Xeprav kot razumem ga mas ze nekaj casa pa je bilo olja do sedaj dovolj. Vglavnem dela zaenkrat.

Da oa najdes dizla starega 7-10 let ki ni masten si moras pa tut cestitat. Vsi so mastni. Ce ne pusca olje nimas kej slatat. Ce pusca olje preveris kje. Ce zre olje preveris zakaj. To je to
Okrog serva to bo urejeno in to ni vec niti tema, edino ce bodo hotli kaj komplicirat okrog garancije, ampak dvomim.

To odspodaj,kjer je mastno tudi ni vec velik problem, sem malce podrobneje pogledal in ni neke panike.

Bolj je aktualen nivo olja, ki je skoraj 2cm nad max.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja to naceloma ni najbolj fajn da mas prevec olja. Nekateri petroli so meli da lahko cez tam kjer imas sipko olje vn potegnes
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Danes spumpal tocno 1liter olja. WTF. Za tem ponovno merjenje in je bil koncno nivo na maksimumu.

Sem za vsak slucaj (v kolikor je not bil resnicno dizel) odlil se 1liter olja in dodal 1liter novega.

To z vohanjem mi je tud en WTF, ker ocitno razlicni nosovi vohajo drugace. Jaz osebno ne voham totalno nic po benzu, öamtc pravjo dizel je not, tile mehaniki danes tud niso nc zvohal. :roll: V mojem primeru bi bilo 1 liter benza na 6,3l olja, al kok ga ze gre not...kar pomeni, da bi moral takoj vohat.

Sedaj samo upam, da se nivo ne bo zviseval ter da mi tale en liter ni poskodval nicesar v avtomobilu. Zaenkrat ni nobenih simptomov, ki bi na kaksno okvaro kazali.

Ce res ne mesa dizla not, je potem tist, ki je delal servis en kreten.
Odgovori
  • Informacija