Lučka za olje - 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

SIMONCELLI napisal/-a:kataloška 71749352
Dal sem jim to kataloško in slikco s foruma od Xin-a kako zgleda tesnilo, pa pravijo da se je kataloška zamenjala in na koncu to dobim :x
Zdej pa spet preverjajo oz. iščejo pravilno tesnilo :doubt:
pa še to slikco sem sedaj priložil (upam da je prava :wink: )
71749352 gasket.jpg
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Nima veze, če se je kataloška zamenjala! Tudi, če išče po stari, neveljavni OE kodi, mu najprej izpiše trenutno veljavno. Stara koda pa se nikjer ne pojavi na nekem novem, drugem delu! Mislim, da so oni zamočili...
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

To si v Ljubljani na AT kupoval? Ko sem jo jaz kupoval so jo imeli na zalogi oziroma v skladišču preko ceste. Seveda je to, kar so ti poslali napačno in ta zadnja slika je pravo tesnilo.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Še kot zanimivost, razlika med starim in novim tesnilom:


Slika
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Predvidevam da je to to :)
alfa sito2.jpg
alfa sito2.jpg (124.09 KiB) Pogledano 3563 krat
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

to je to :D
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

danes videl insignio razdreno 10000km realnih motor zagrabil zaribal zanimivo pa je da gumica spodaj mehka tako kot mora bit nič spodfrkjena. zagrabli so pa na glavni gredi zanimivo
Uporabniški avatar
budwaiser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: To Jun 21, 2016 12:09 pm
Vozilo: Alfa 159 / 2.0 jtdm / 136 KM

Težava odpravljena z omenjenim tesnilom :)
Mogoče kot zanimivost, preden mi je začelo sporočati to napako na ekrančku, sem opazil že poleti da mi je kazalo tudi različne nivoje olje oz. je le-ta skakal tudi po 2-3 črtice na board-u, pa čeprav je bilo olje menjano junija/2016 oz. na palčki je bil ves čas enak. Možno da je ta tesnilo povezan tudi s tem :wink:
Maco87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 9:09 am

SIMONCELLI napisal/-a:ja ce bi dolgo cakal bi verjetno tut ribnu pri oplu je problem k sploh ne javi opozorila
Jaz imam isto težavo in sedaj že 2-3 dni raziskujem težavo ( res da je to tesnilo verjetno že malo slabše, predvidevam gleda na to da je avto star 5 let ) vendar mi je rekel mehanik, da ni problem če ob zagonu motorja lučka oziroma se pojavi opozorilo za 1-2 sekundi ob mrzlem vremenu na hladen motor. če bi pa ta lučka se začela pojavljati med samim delovanjem motorja potem pa bi to bilo podnujno za zamenjati. In tudi sem mu omenil za insignijo in da je blo kr nekaj primerov da so zaribali zaradi tega in je pokomentiral, da se tega še ni zgodilo na alfi 2.0 jtdm oziroma ni videl primera in da tudi pri oplu imajo drugače zasnovano strukturo te oljne pumpe ( tu me je žal zgubil, ker takih podrobnosti ne vem ),


Sedaj, če kdo ve kaj več o tem pa se priporočam za razlago :)
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Tu nas je kar nekaj ki smo tole tesnilo zamenjali, nekaj podobnega je mehanik rekel tudi meni, pa sem mu rekel naj menja, ti se pa sam odloči koliko te moti opozorilo ob vžigu in kdo bo kriv če ti na koncu zariba...
Maco87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 9:09 am

Gorjup napisal/-a:Tu nas je kar nekaj ki smo tole tesnilo zamenjali, nekaj podobnega je mehanik rekel tudi meni, pa sem mu rekel naj menja, ti se pa sam odloči koliko te moti opozorilo ob vžigu in kdo bo kriv če ti na koncu zariba...

saj zato sprašujem še za mnenja ne kontriram nobenega ... da ne bo pomote :) jaz bom tudi ravnokar delal velik servis pa bom verjetno kr zraven tega še to naredil.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Lahko čakaš, in če ti zariba potem popravljaš, ali pa zamenjaš tesnilo ki stane nekaj 10€...

Tvoja izbira...
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

opel je baje sestavljal ze prej bloke in največji problem je na glavni gredi baje da je preveč stisjeno se pravi gred in ležaji glavni imajo malenkost zračnosti ta je pa preveč stisjen pa blok motorja ni cist isti kot pri jtdm
Maco87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 9:09 am

sem danes klical tu v MBna alfa petrovčič in mu povem po kataloški za to tesnilo in ga za ziher vprašam kakšne oblike je in je rekel štirioglato :D tako, da imajo vsi to težavo morem tja pa sliko pokazat, da vidi kako tesnilo je to
Maco87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 9:09 am

Maco87 napisal/-a:sem danes klical tu v MBna alfa petrovčič in mu povem po kataloški za to tesnilo in ga za ziher vprašam kakšne oblike je in je rekel štirioglato :D tako, da imajo vsi to težavo morem tja pa sliko pokazat, da vidi kako tesnilo je to
kaj mi lahko prosim pomagate pri tej gumici, ker očitno zgoraj omenjenem alfa servisu ne bom nič dobil, ker ne ve kera gumica je... kje ste vi to kupli ? pošiljajo tudi po pošti ?
Odgovori
  • Informacija