Common Rail / Visokotlačna črpalka - 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Živjo,
Sem se peljal k dohtarju po avtocesti pa mi crkne avto. Še dobro, da je asistenca poceni doplačilo pri zavarovanju.

Torej, da malo razložim preteklost, ki je mogoče povezana s tem. Ob močnem pospeševanju mi je po čipanju (Tribes je opravil sicer odlično) začelo javljati napako da je premajhen pritisk goriva:
Slika
Z rdečo je prikazana napaka.

No to je vse kar je bilo narobe kdaj z mojo alfo. Včeraj pa se vozim po avtocesti in prehitevam avto, malo se mi je mudilo, pa pospešujem pri 140km/h (z polovico gasa recimo), avto še nekaj časa pospešuje, nato pa kot bi odrezal avto crkne, javi napako insuficient oil level al neki takega. Zmanjka servo volana pa pomoči pri zavorah (seveda saj motor ne dela), dam smernike pa avto še pripeljem s hitrostjo na počivališče.

Da še povem to, tale insufficient oil level javi tudi, ko avto užigaš, pa prezgodaj spustiš sklopko ali bremzo in avto posledično crkne (avto se sam zavergla ni potrebno tipke držat, moraš le imeti nogo na bremzi oz. na sklopki).

Torej nisem nek učen mehanik, tako da bi na prvo žogo dejal, da je šla kakšna pumpa za gorivo. Upam da nizkotlačna v rezervoarju, saj jo že nekaj časa sumim, da ne deluje pravilno (napaka pritiska goriva). Zadeva meni pač deluje tako, kot da motor ne dobi goriva. Avto drugače normalno vergla, sam užge ne. Nič ni smrdelo, nič ni teklo iz avta, to je vse. Je trenutno pri mehaniku, a hudir k se mehanik lih dons žen :D

Ja pa z gorivom je ziher uredu, ker je noter še 1/4 tanka, ostalo sem prevozil brez problema. Aja, preden končam, naj še to povem, par minut preden je crknu, sem ga še bolj stisnil in je zopet vrglo napako za pritisk goriva kar avto vrže v safe mode, kar pa rešiš s tem da avto ponovno zaženeš.

Kakšna ideja, preden se mehanik strezni :D
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Filter goriva si menjal kaj?
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Največja verjetnost je common rail pumpa (80%) ali regulator (20%). To je največkrat problem.

Nizkotlačna pumpa ni pogosta napaka. Je možno, samo zelo redko. Če maš manometer ga priklopi na cev ki pride na filter in izmeri zlak nizkotlačne črpalke, če imaš vsaj kak 1-2 bara je to sigurno OK.

Opcija so tudi injektorji, če so v zelo slabem stanju, samo tvoji verjetno niso.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

O super, to mi lih najbl ušeč ni, sj js sm računal da bo al pumpa v tanku al pa CR, pa sem upal na prvo :D regulator je pa nov, servis je bil tud narejen par tisoč nazaj tk da je tud filter nov.
:?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jah sej to sem ti že takrat rekel, da če ni regulator, je pumpa... Zdej je pa zgleda odpovedala do konca...

Preveri najprej tlak iz nizkotlačne črpalke, če dobiš en spodoben pritisk ven, potem lahko skoraj zagotovo rečemo da je kriva visokotlačna (če je regulator res OK). Preglej tudi konektor na regulatorju, lahko da je zgubil stik...
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Ja sam to mi že takrat ni dišalo :D
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

če ti je avto crknil nekje pri 3000 obratov je sigurno common rail črpalka.govorim izizkušenj starega jtd
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Okej, hvala :D še to, a kdo ve al če dam to obnovit, bo držala naslednjih 200000km al bo prej crklno pa raj novo kupim?
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Odvisno kaj je crknilo in koliko to stane.
Nove se ti ne splača kupit.
Lajko pa poiščeš rabljeno.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:
Nizkotlačna pumpa....... Če maš manometer ga priklopi na cev ki pride na filter in izmeri zlak nizkotlačne črpalke, če imaš vsaj kak 1-2 bara je to sigurno OK.
.
nisem čist siguren glede tega.......rabiš kar malo večji pritisk da stvar deluje ( vsaj na 1.9 115KM je tako)

Enkrat sem nekaj expirimentiral z drugo pumpo, ki je dajala cca 1 bar....pa avto tudi slučajno ni hotel zalavfat.....ko sem jo zamenjal z drugo, ki je dala cca 3 bare pa je koj zalavfal!
Se ne spomnim kje sem gledal ( elearn ?? ) da je minimalni tlak nekje 2,5 bara??
kako ima 2.0 mašina pa pojma nimam
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

prej še probaj ko verglaš koliko pritiska dobiš mora bit okrog 300barov da sploh laufa v prostem teku
mislim da samo original tester ma to funkcijo
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Kt kaže ni šla bosch pumpa ker je avto mehaniku užgal pol k je probal. Juhej! Zdej bo pa mel večji problem najdit napako. Bom javil ko bo našel kaj.
Hvala vsem!
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

ja kaj če ti je pa senzor vžiga šel
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Meni na 1,9jtd mi je avto tkole ugasnil pa čez čas vzgal potem, ko sem imel zanič senzor obratov na gredi.
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

sej po tem sklepam če nima senzor zanič to pa tester pokaže vsaj moj zazna napako
Odgovori
  • Informacija