159 2,4 mjet 210 ks - občasno tiho pihanje in ni tlaka

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Vprašanje ni za mojo, ampak bratovo 159 2,4 mjet (210). Zafrkava motor, namreč nekaj začne bolj tiho pihat in zraven turbina ne dela tlaka (za eno črtico se dvigne na števčku). Ampak se mu to le občasno dogaja. Mehanik pravi, da diagnostika nobene napake ne pokaže v kar močno dvomim. Je pa sicer imel v zanjem mesecu vse vijake na izpušnem menjane, ker so bili potrgani, v zadnjem letu pa še egr (originalen). Kaj za vraga je lahko narobe? Vakuum cevke? Injektorji? Še kaj tretjega?

Če nebo druge, je verjetno Zega najboljši naslov ali je še kak drugi servis dober? In prosim glejte območno eno 05, do največ okolica LJ s te strani :D
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Gledat če bo diagnostika pokazala kako napako je brezveze, se bo treba malo zapeljat in pogledat kakšni so vsi parametri med delovanjem motorja.

Če mu ni predaleč, se lahko pripelje do mene v Lj, pa mu bom pregledal...

Drugače pa tako na pamet, če mu trokira samo občasno, potem bi bilo vredno pregledav vsaj vakum napeljavo in overboost ventil. Pa seveda opcija je da mu EGR zašteka v odprti poziciji...
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

TribesMan napisal/-a:Gledat če bo diagnostika pokazala kako napako je brezveze, se bo treba malo zapeljat in pogledat kakšni so vsi parametri med delovanjem motorja.

Če mu ni predaleč, se lahko pripelje do mene v Lj, pa mu bom pregledal...

Drugače pa tako na pamet, če mu trokira samo občasno, potem bi bilo vredno pregledav vsaj vakum napeljavo in overboost ventil. Pa seveda opcija je da mu EGR zašteka v odprti poziciji...
Ok torej si samo potrdil kar sem že bratu pravil, k mi paničar :D dobiš ZS :wink:
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Pozabil napisati: uspelo rešiti napako - imel je manjšo luknjo na ohišju DPF filtra, ki so jo običajno saje zabile. Vendar je regeneracija odnesla saje zato je začel motor slabo vleči. Zavarili so mu luknjo in dela vse normalno nazaj :)
Slika
Odgovori
  • Informacija