Elektrika ali ...? - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
AR156aljaz
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 7:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

Pri Ar 159,2.4jtd,letnik 2006 imam sledece probleme.... priziga se lucka proti zdrsavanju, priziga se lucka za motor, kazalec za nafto je na nuli,motor trese. Avto negre vec kot 90kmh in za namecek obcasno nedela servo(volam trd kot kamen. Ce premaknem konektor od 4. šobe avto neha trest(mogoce naklučje) in kazalec za nafto zacne normalno kazat,zanic konektor? Ce izklopim akumulator in ga priklopim nazaj ostane samo se lučka za motor,vendar samo toliko casa da dam gas in potem se use ponovi. Je imel kdo podoben problem? Hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Kaj pa če imaš slab akumulator?
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Več kot očitno je da bo treba priklopit avto na diagnostiko... Takole na pamet je brezveze...

Ja lahko je tudi konektor od injektorja. Al pa nekje zgubljaš maso... Al pa...
AR156aljaz
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 7:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

Akumulator je dobr,sem ga pomeril. Vem da brez diagnostike danes negre ampak useeno prasam :) Pregledal sem kable in konektorje, jih malo premikal ...tudi masa izgleda dobro. Problemov z racunalnikom pa te avti nimajo kokr mi je znano, ali pac? Je mozno d je kaj narobe z vbrizgom in da avto vrze v varni nacin/program, al kko se ze temu rece?
pocar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Nov 03, 2011 11:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenija

jaz sem par let nazaj imel težavo s konektorjem 3. injektorja.motor je na trenutke brcal in kašljal,na koncu pa šel v safe mode.ne vem točno kaj mi je diagnostika pokazala vem da sem vtipkal v strica googla in prvi zadetek je povedal za kaj se gre.stični kovinski del konektorja oz. sponke se morajo svetit.če so sive ali sežgane je lahko to to.sicer pa kot že rečeno bo treba diagnostiko gor in prebrat zakaj kašlja.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

AR156aljaz napisal/-a:Pri Ar 159,2.4jtd,letnik 2006 imam sledece probleme.... priziga se lucka proti zdrsavanju, priziga se lucka za motor, kazalec za nafto je na nuli,motor trese. Avto negre vec kot 90kmh in za namecek obcasno nedela servo(volam trd kot kamen. Ce premaknem konektor od 4. šobe avto neha trest(mogoce naklučje)
Ja, inštalacija na šobah zna povzročati to (je nekje v moji temi omenjeno). Sem imel že 2x tako sranje...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija