Pokanje / Škripanje stopalke sklopke - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Adry
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:55 pm

TribesMan napisal/-a:Naredi dva testa.

Med delovanjem motorja v prostem teku pritiskaj in spuščaj pedal sklopke. Če se ko spustiš sklopko zasliši kakšen šklopot je to verjetno zračnost vztrajnika.

Drugi test je podoben, v prostem teku spusti pedal sklopke (nogo dol), in potem pri spuščeni sklopki ugasni motor. Če slišiš rožlanje je to zelo verjetno problem vztrajnika.
Jo ugasnem avto je vse ok. Problem nastane samo ko spustim sklopko in mi cisto na koncu nekaj zaropota kot da se je nekaj premaknilo in je zrahlano. Drugace mi avto med voznjo nic ne trese, zatrese ga samo pri vzigu ampak ne zmeraj.. A ni problem pri vztrajniku da ti avto trese med samo voznjo? :?:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ni nujno da se pojavi tresenje.
Je več možnih načinov odpovedi vztrajnika. Če vztrajnik dobi "zračnost" se bo pojavljal ropot predvsem pri speljevanju, pri spuščanju sklopke in pri ugašanju motorja.
Če se izrabijo vmeti in gumice znotraj vztrajnika, ki blažijo vibracije, potem pa vztrajnik trese med močnim pospeševanjem, predvsem v visokih prestavah, ter tudi pri speljevanju.
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če so se ti polomile tiste bele plastike v katere je vpeta vzmet pedala sklopke je to dejansko precej težavno zamenjati. Nekaterim je sicer uspelo vzmet z vzvodom potegniti v novo vodilo. Meni ne. Sem razdrl lepo in zamenjal obe plastiki. Dejansko sem kakšne 3 ure dela imel, ker sem sproti ugotavljal kaj in kako. :mrgreen:
Adry
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:55 pm

TribesMan napisal/-a:Ni nujno da se pojavi tresenje.
Je več možnih načinov odpovedi vztrajnika. Če vztrajnik dobi "zračnost" se bo pojavljal ropot predvsem pri speljevanju, pri spuščanju sklopke in pri ugašanju motorja.
Če se izrabijo vmeti in gumice znotraj vztrajnika, ki blažijo vibracije, potem pa vztrajnik trese med močnim pospeševanjem, predvsem v visokih prestavah, ter tudi pri speljevanju.
hvala za nasvet.. ta teden ga peljem na servis da pogledajo kaj in kako in sporočim kaj je narobe.. po teh opisih je verjetno res vztrajnik kriv, zato pa so prodal avto ker je ta vztrajnik vseeno lep strošek..
Adry
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:55 pm

včeraj sem avto zapeljala na servis.. vzrok: vztrajnik.. super #-o jezna ko vrag :evil: tako da zahvala recarju ker me je tako lepo... da ne rečem kaj.. vglavnem.. potrebna bo menjava ni pa preveč nujno ( tako so mi rekli).. sedaj komplet s sklopko.. ima kdo izkušnje z valeo? ker spletna cena je okrog 550€ in nebi rada spet nekaj "zanič" kupla.. zanima še me če kdo ve koliko je dela s tem?
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Drugega kot Valeo dejansko ni kolikor vem. Saj vztrajnik je normalno da gre po nekem času. Pri meni je šel po 250k km.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Adry napisal/-a:ima kdo izkušnje z valeo? ker spletna cena je okrog 550€ in nebi rada spet nekaj "zanič" kupla.. zanima še me če kdo ve koliko je dela s tem?
Predvidevam, da gre za 1.9 JTDm motor...:
http://www.alfa-parts.net/Komplet-sklop ... -p/vk4.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Ta trgovina je tudi klubski partner in je v lasti člana tega foruma...:wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija