Nasvet pri nakupu

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

A je pri brskanju po avtonetu res tako težko vključiti filtre da izločiš trgovce ?

Eni prav prosite da vas kak trgovec na suho od zadaj .....
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
gendale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Jul 26, 2015 7:06 pm

Priznam, da nimam izkušenj, zato se imam namen posvetovati s tistimi, ki jih imajo. Sem pa mislil, da jamstvo za realne kilometre kaj pomeni.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

tega prodajalca se lepo izogni. Sem nekje v eni od tem lepo prilepil slike iz enega njegove avta, katerga sm takrat gledal. Pozabil je pospravit papirje od aukcije, kjer je kupil avto. Notri je bilo zapisano vse, kar je bilo narobe. Zato sem ga povprašal in njegov odgovor je bilo popolnoma drugačen od napisanega. Torej mu ni ravno za zaupat na besedo.

Seveda to ne izključuje možnosti, da ima kak dober avto. Ampak dodobra ga moraš sam pregledati in se odločati zgolj na podlagi dejstev in ne njegovih besed.
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Jamstvo na kilometre je pač BS, težko mu boš dokazal, da niso realni, če mu že boš bo seveda rekel da ni vedel, da on jih ni prevrtel, če boš imel res srečo boš lahko vrnil avto in dobil nazaj denar, če boš vzel na kredit/leasing, bo š pa vsaj en del denarja izgubil, tako da kot je bilo že rečeno raje prej res res preveri kaj je da se ti ne bo potrebno potem ukvarjat z reklamacijami.
gendale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Jul 26, 2015 7:06 pm

No super, najlepša hvala. Bom sporočil, ko bo kakšna novost :)

Lp
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Živ

zelo priporočljivo je, da pred nakupum pridobiš VIN številko, stopiš do pooblaščenca in naj ti pogleda zgodovino le tega. Če ne druzga boš vsaj vidu do kdaj je le ta bila na zadnje pri pooblaščencu oz. kaj je bilo do takrat vse zamenjano. Vse ostalo po tem letu je pa loterija :-)

Mehanik, ne more kaj prida vedt o motorju (ja lahk posluša zvok, pregleda če kaj pušča oz. kje, itd...)..to lahk tudi sam :-)
Kak pa je motor "notr" pa tudi on sam ne ve, razn če ga dam demontira :-)..upaš da je tak kot mora

pa da ne pozabim, pred nabavo oz. na testni vožnji, je dobro da dobiš hladen motor (po navadi ko greš na test so le ti že ogreti na delovno temperaturo :-))- cilam na, vžig le tega, kako vžiga, a so kaki problemi pri hladnem vžigu, zvok verglanja, itd..

Iz izskušenj, je tudi da pogledaš pod vozilo če se ga je mogoče v preteklosti "raztegovalo", poznam primere za katerega je colal cca. 10k+ in na koncu ugotovil da se je vozilo "ravnalo".

Nato se pogleda,
- če mogoče pri semeringu kaj pušča (tega je v praksi kar nekaj) - da ni kaj mastno - hehe :-)
- menjalnik, mora teči gladko (no vsaj pri meni)
- med vožnjo bodi pozoren na temperaturo vozila in pa če imaš možnost probat ventilator če se le ta vklaplja, treslaje, tek samega motorja, seveda tudi na zvok..dihanje le tega (predvsem da ni cukanja)
- Zelo priporočljivo je da imaš s seboj tudi software in kabl da le tega priklopiš in malce "pobrskaš" po ecu sistemu (če ne druzga dobiš SW pri meni :-))
- Optika (obraba gum)
- v notranjosti vozila bodi pozoren na razne dodatke, kot so kaki manjkajoči deli (okrasna plastika, takšni in drugačni pokrovčki, oprema kot je npr. mreža za v prtljažniku če manjka, itd...)
- če je mogoče luft v volanu
- predvsem pa ko testiraš vozilo bodi zelo pozoren na samo vozilo (obnašanje le tega, zvok motorja, čričke, takšne in drugačne zvoke, itd..
- pozornost je treba tudi vršt na sam pogled motorja (jaz osebno, če vidim da je motor bil opran, grem od takih vozil po navadi stran), in pa tudi dobro je vedt ugotovit če je motor kdaj prišel do "pregretja", ker v tem primeru zna bit kar štala (menjava gumic, blok motorja, itd...stroški ohohoho
- števec, glej da je na nuli, zna se zgodit da bo mogoče malce nad 0, kar pomeni da ga je nekdo bodisi menjal zaradi vrtenja km - poznam primere

tok za 1x iz moje strani in veliko sreče pri nabavih takšnih in drugačnih alfic :-)

dodajam (za picajzle, namreč jaz sm :-))

bodite pozorni tudi na spodnji del avtomobila
saj le ti "rjavijo", test do 100k km je pokazal da se spodaj pod motorjem začnejo kazati znaki (rje)..če je le ta že kar lepa, potem veste približno njihove realne kilometre. V primeru da so pa razni vijaki, nosilci menani, se pa itak opazi (vidi)..kar s tem ni nič narobe, sam dobite cca. sliko koliko km naj bi alfica imela s prikazanim na števcu

- in pa tudi akumulator, le ti ga "radi" vzamejo ven, in ti namestijo kakega švohnej (kar seveda ni dobro)

vse zgoraj našteto, lahko, če ne druzga, zbijate ceno oz. se dogovarjate da to popravijo oz. da se te "napake" odpravi/popravi
:D

in pa nazadnje, picajzl kot že omenil sm tudi sam
- bodite pozorni na linije (zunanje in notranje), da se ujemajo oz. da je vse cakum pakum :-) (vrata, havba, prtljažnik med lučmi, dashboard linija med tem in vrati, itd...)

L.p.
D-
romah89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Jul 30, 2015 10:22 am

Odločam se za nakup drugega avtomobila in vizaulno se mi daleč najbol dopade Alfa 159. Kot skoraj za vse ostale avtomobile sem tudi za alfe slišal ogromno slabega (veliki stroški vzdrževanja, pogostost okvar...), vendar na te besede ne dam kaj dosti zato sem se odločil tukaj vprašati.

Kupujem letnik okoli 2007, limuzina in dizelski motor.
Zanima me malce vaše splošno mnenje, izkušnje, priporočila... priporočate ta avto oz. če kdo ve za kakšnega dobro ohranjenega naj sporoči.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Limuzino boš teško našel, če že pa priporočam, da je letnik 2008 ali vsaj konec 2007. Pred tem so imele težave z volanskimi letvami. V glavnem veliko sreče, po moje boš moral za dobro limuzino pogledati prek meja, ker je pri nas res malo na izbiro.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

se strinjam z legendo

kokr imam šanso jih vidt na cesti in probavat, so res, kar zjahane. Tisti, ki pa mu služi oz. je v dobrem stanju jo pa itak ne bo prodal oz. jo ne prodaja :-)

sam sem lastnik 159 SW 2.4 JTDm 20v Q4 in ti povem, da je super, seveda če je v stanju takem kot mora bit :-)
edina škoda je, k sem zaj.... (oz. ni bila šansa, je namreč od strica) k ni automatic :-)

L.p.
D-
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

pekidi napisal/-a:se strinjam z legendo

kokr imam šanso jih vidt na cesti in probavat, so res, kar zjahane. Tisti, ki pa mu služi oz. je v dobrem stanju jo pa itak ne bo prodal oz. jo ne prodaja :-)

sam sem lastnik 159 SW 2.4 JTDm 20v Q4 in ti povem, da je super, seveda če je v stanju takem kot mora bit :-)
edina škoda je, k sem zaj.... (oz. ni bila šansa, je namreč od strica) k ni automatic :-)

L.p.
D-
Saj na Q4 sploh ni bilo mogoče dobit avtomatika v 159ki? Al so le tako zelo zelo redke?
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Dizel Q4 obstaja samo z ročnim menjalnikom.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Kupi najcenejso 159ko 2.0 jtd, ki ti se vizualno ustreza.
Namreč, katero koli oz. od kogar koli jo boš kupil boš v naslednjem letu imel vsaj 2000 eur stroškov.
Verjami!!!!
Tisti, ki pravijo, da ni res lažejo.
P.S. Tudi če ti jo uvozil bog Alfa iz Spodnjega Dupleka
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

alfasan napisal/-a:Kupi najcenejso 159ko 2.0 jtd, ki ti se vizualno ustreza.
Namreč, katero koli oz. od kogar koli jo boš kupil boš v naslednjem letu imel vsaj 2000 eur stroškov.
Verjami!!!!
Tisti, ki pravijo, da ni res lažejo.
P.S. Tudi če ti jo uvozil bog Alfa iz Spodnjega Dupleka

Uuuuu

matr smo pametni. Smo pojedli vso pamet tega sveta ?

Če si se ti nategnil ne pomeni da se bodo še ostali. Pač ne gledaš najcenejših primerkov in pa primerkov od trgovcev
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

grega983 napisal/-a:
Uuuuu

matr smo pametni. Smo pojedli vso pamet tega sveta ?

Če si se ti nategnil ne pomeni da se bodo še ostali. Pač ne gledaš najcenejših primerkov in pa primerkov od trgovcev
=D> =D> si mi uzel iz jezika :D
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Tole moam replicirati.
Kdor me pozna ve, da se nisem nategnil!!!
enkrat sem že delal primejavo moje alfe in alfe od smukca
razlika v nabavni ceni v istem mesecu je bila 4000 €
po prevoženih 15.000 km sem imel jaz stroškov, dve gumi, olje in 4 filtri (registracijo pustimo, ker to ima vsak stroške), mojo je uvozil famozni "avto nateg d.o.o.)
Če bi omenil drugo alfo, kar seveda ne bi bilo čisto pošteno, ker bi o tem moral pisati nekdo drug ugotovimo, da je prevožen kilometer tiste alfe prišel vsaj 2X (raje3x) Več kot pri moji. Avto pa je bil uvožen od nekega posrednika, ki ga osebno ne poznam in zopet nebi bilo pošteno, da kar koli govorim on jem, pa naj bo to pozitivno in še manj negativno.

odstranil sem še,... in optimizacija ok. še ta strošek
Zadnjič spremenil alfasan, dne Ne Avg 09, 2015 2:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori
  • Informacija