Zastoj alternatorja

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
abanjale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 13, 2011 8:38 pm

Ojla po dolgem času zopet na tapeti:)
Po vožnji po prelepi štajerski mi avto ob vračanju na domače dvorišče rikne po par km. V kabini močno zasmrdelo po zažgani gumi.Ustavim ter čekiram sceno in.. sedaj po pregledu vitalnih delov mi v oči pade zategovanje španerja + jermena pri alternatorju. Delovanje bi moralo biti tekoče in gladko zasledil sem pa tole, namreč zategovanje na segmentnih presledih cca 2,5 cm nato zašteka ter spet spusti in ponovno.Prav tako pa mi je čudežno padlo nivo olja na polovico na notranjem indikatorju.
Sedaj pa me zanima ali je crknil španer ( oz zaribal ) ali pa je šel ležaj v alternatorju.Probal ročno zavrteti vendar se ni dalo niti za malo....
Res, da ležaj , španer alternatorja lahko crkne nenapovedano, ampak vsekakor
Če je kakšna ideja kaj bi lahko bilo razen tega se priporočan, seveda da nadaljujem sago ki se je zgodila ob 23.00 je bil končni rezultat nevozen avto Ar 159 jtdm in vleka:)
pocar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Nov 03, 2011 11:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenija

jaz bi snel še plastični pokrov in pogledal kako se drži zobati jermen.smrad po gumi in da ne vidiš nobene posledice-mrvičenja na mikro jermenju,šponarjih ali jermenici motorne osi (ki je deloma tudi iz gume) lahko pomeni da mogoče na tem delu ni napake.če se imaš možnost vleči pod avto in odšravfat šponar ter demontirat mikro jermen,ti bo prec jasno kaj je narobe.če se zatika ležaj kakega šponarja si lahko srečen,ker veš kaj imaš za menjat.smrad po gumi je lahko tudi posledica blokirane vodne črpalke,nakar se jermen s pregrevanjem zažre v kak plastični kolešček,na koncu pa ga vtrže,kot naprimer TUKAJ.te nočem strašit,zato lepo po vrsti pregledat jermenico motorne osi ki žene mikro jermen,kolešček variabilnega šponarja,fiksni šponar,sklopko jermenice akumulatorja,jermenico-sklopko klime in servo črpalko.
Minotauer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 12:50 am

Meni je tako razpadla jermenica glavne gredi in jermen se je zacel topit na njej. Kasneje je en koscek te gume priletel pod zobati jermen in mi je se motor sel iz faze za dva zobnika. Tako da dobro preveri o cem se gre
abanjale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 13, 2011 8:38 pm

Hvala odkril nov problem mislim da je neslo servo črpalko. Sicer ni ziher ampak sem dokaj prepričan.
Odgovori
  • Informacija