Zaklep volana - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alesk3
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: To Dec 02, 2014 8:39 am

Najprej lepo pozdravljeni vsi!

Odpiram temo alfa romeo 159 1.9 jtdm 2009 letnik (zaklep volana). Namrec pred dvema dnevoma mi je cudezno zacel spet delovat zaklep volana. Ocitno se alfice res same popravijo. :lol: deloval mi ni skoraj eno leto. Ko sem potegnil kljuc ven iz klucavnice se je izpisalo na displeju: vehicle protection system not available in volan se ni zaklenil. Sedaj te napake ne javlja vec. Sem bral vse teme na to temo, zato mislim da vem v cem je tezava. Tezava je v mehanskem delu, ki se ga da popravit ali zamenjat. Ampak zanima me, ce je kdo imel isto taksno situacijo, da je zacel spet sam od sebe delovat? Kaj lahko pricakujem? Ali bo zdaj deloval brezhibno do nadaljnega, ali bo spet nehal delovat? Hvala za kakrsnekoli nasvete.

Lep pozdrav, ales!
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Živjo,

pri meni je bil isti problem, napaka - in posledično tega se volan tudi ni zaklenil. Vendar se le ta ni popravil sam od sebe, ampak so mi le to "škatlico" zamenjali pod garancijo

glede nato da ti te napake ne izpiše več, pa se ti volan normalno zaklepa in odklepa?

L.p.
-D



Fiat ePER
Slika
Zadnjič spremenil pekidi, dne To Okt 27, 2015 8:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
alesk3
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: To Dec 02, 2014 8:39 am

Hej.

Zdaj trenutno se mi volan normalno odklepa in zaklepa. Kako dolga pa se mi bo, pa je vprasanje. :-k
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

potem takem, se jaz nebi kaj prevec sekiral, dokler dokoncno ne crkne, cim manj pipanja , dokler vse spila v nulo :-)




Fiat ePER
Slika
Zadnjič spremenil pekidi, dne To Okt 27, 2015 8:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
alesk3
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: To Dec 02, 2014 8:39 am

Sem tudi jaz takega mnenja. Vseno hvala

Lep pozdrav, Ales.
Odgovori
  • Informacija