Cev med turbom in intercoolerjem 2.0 jtdm 170ks

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
masterm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Nov 23, 2009 10:20 am

Pozdravljeni!

Imam napokano fiksno kovinsko cev (spodnja) med tubrom in intercoolerjem. Razpoka je tik pod turbom in tisto "dušilko" ali karkoli je tisti razširjeni del.
1. Ali se ta zadeva da zavarit?
2. Ali se lahko izdela INOX cev in brez tistega razširjenega dela?

Ali kdo to izdeluje po naročilu?

Hvala za pomoč. [-o<
Priponke
Slika cevi
Slika cevi
Zadnjič spremenil masterm, dne Po Dec 07, 2015 10:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Tisti razsirjen del je neki vrste "resonator" in je restriktiven. Na mondeotu 2.0 tdci so tale kos vedno ven metali ker se je turbo veliko lazje zavrtel brez. Jaz bi to odrezal stran in postukal z inox cevjo in povaril ter zmontiral nazaj na svoje mesto.

LP
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

lahko bi tudi odrezal pa nabil čez cev za hidravliko pa z šelnam stisnu
masterm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Nov 23, 2009 10:20 am

Hvala za oba predloga.

Nekako sta oba predloga tehnično korektna edino tisti z hidravlično cevjo je lažje rešljiv. Še vedno pa se mi podaja vprašanje ali je ustrezna rešitev odstranitev tega "resonančnika" in na kaj lahko to vpliva - poškodba turbine itd... Ni pa mi jasno zakaj je tudi resonančnik spokal iz zgornje strani. To sem opazil danes ko sem dodobra pobrisal umazanijo. Drugače pa z roko se čuti "luft na spodnji strani resonančnika in tam piha.

TribesMan imaš mogoče ti kak predlog oz. ali se lahko ta resonančnik odstrani. Z vsem spoštovanjem do ostalih dveh :) :)

Lp
Uporabniški avatar
Egr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Po Jan 16, 2012 10:52 am
Član Alfa Kluba: 0

Jaz bi čimbližje odrezal kupil silikonsko cev dav cež in stisnil z širokimi obmjekami :D

cena cevi 20cm mislim da je 15 eur poglej v trgovimi PRIT v LJ .

http://www.prit.si/" onclick="window.open(this.href);return false;

Druga varjanta je da daš zvijat tako cev vendar ne bo okoli 100e materjal ter delo.

Tretja varjanta je da odrežeš dubiš isti materjal cevi mogče malo širšo da gre (cev v cev ) in da varilcu da ti lepo povari.

Drugače sem jaz želel zvijat cevi za mojo 159 od filtra do turbine in intercoolerja z inoxa +silikonska kolena + objemke nekje 150Eurov.(prijateljska cena)
Odgovori
  • Informacija