Šum med 1000 in 1500 obrati - AR 159 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Minotauer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 12:50 am

Imam nenavadno tezavo, namrec med 1000 in 1500 obrati se pojavi cuden zvok. Sedaj pa ne vem ali je to iz motorja, ali iz kje drugje. Avto ce ne normalno potegne, nobenih tezav le ta nadlezen zvok se pojavlja. Kaksna ideja? Prilagam video:


https://youtu.be/BVn5MSrhj30" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jaz iz tega posnetka ne slišim nič...
Minotauer
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe Sep 19, 2014 12:50 am

Tribes, ce pozorno poslusas, najboljse se slisi proti koncu posnetka, se slisi nek cuden zvok kot neke cudne vibraci krkrkrkr..., na posneku se res najboljse ne cuje, ampak v kabini ce nimas glih muzike je motece. Je mozno da motor oddaja neke resonancne vibracije pri teh vrtljajih da bi potemtakem kje kaj blo losano in se slisalo?
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Pri meni se je slišala plastika, ki je pod brisalci in je vibrirala po šipi. Tudi nekje v tem območju obratov. Če je bila šipa kdaj menjana ali se je odstranjevala ta plastika bi lahko bilo to.
159 2.0 jtdm
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Najprej preveri, kaj imaš po predalih in drugje. Tudi sam sem imel nek čuden zvok nekaj časa, potem sem se pa spomnil, da imam neko kovinsko zadevo v sovoznikovem predalčku :D :D Lahko je tudi čriček v režah za zračnike, tistih največjih na vrhu armature.
Odgovori
  • Informacija