Počena glava - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ja zato ker če sam omeniš 2.4 motor že avtomatsko dobiš odgovor da je počena glava. saj na zadnjih postih je blo tko.
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

Alfasan, mi prosim nastejes konkurenco 159 2.4 JTDm?
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Tole ni čisto konkurenčno pa vendar... npr. pri BMW 3.0d se rade raztegujejo oz. pokajo verige (posledice strgane/počene verige vemo kakšne so), 3.0 TDI problemi s šobami ter na koncu lahko posledično ribato. Sem pa siguren, da imata motorja, ki sem jih navedel v povprečju več okvar kakor Fiatov 2.4Jtdm.

Probleme z EGR ventili, zapacanimi sesalnimi kolektorji, loputami ima pa praktično večina dizlov...
hunt3r1
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Avg 10, 2012 8:06 pm

Tudi pri 2.5d se raztegujejo verige, poleg zanesljivosti BMW-jevih menjalnikov.. Da o 2.0 TDI niti ne začnemo. 5% počenih glav napram "konkurenci" je vseeno dobra številka, pa dvomim da vsakemu dvajsetemu 2.4 poči glava. So večji problem lopute na 1.9 16V.
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

mhm če misleš čipirat pelji tribesmenu ki se spozna na to
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

SIMONCELLI napisal/-a:mhm če misleš čipirat pelji tribesmenu ki se spozna na to
off topic

Poleg tega da se spozna je še pošten in pove česa ne zna. Jih je veliko, ki čipajo vse od A do Ž, se spoznajo na bencinarje, dizle, traktorje, kombajne..
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Počenih glav je kar nekaj. Meni je počila na 166 185hp, ki ima enako glavo kot 200hp 159. Ko sem iskal nadomestno glavo mi je model, ki rihta dele iz italije rekel, da bi jih prodal 5kom če bi jih imel ](*,) Tudi čez mejo kjer jih popravljajo jih švasajo kot po tekočem traku.
No na koncu sem našel ugodno motor ki je imel težave z ležaji ampak bi reskiral spet enako napako ali kaj drugega od 2.4JTDm težavic.

Medtem ko je 2.4 150hp praktično bulletproff je res šelebajzersko da so takole zaje*ali s temi glavami pri 175, 185, 200, 210 hp 2.4 JTDmjih ki so drugače krasni motorji. Še bolj šelebajzersko se mi zdi da so tri različne številke glav pa vse po vrsti pokajo ](*,) #-o Sigurno so že pri 175 vedeli za probleme pa so nadaljevali brez odprave težave skoraj 10 let. Zame je bila ta napaka žal višek in razlog da sem se znebil Alfe. Sedaj ko pogledam čez okno me prime na WC ko vidim dva VAG-a :D :D Še sreča da mam starega Benfla...

OFFtopic: Upam da bo Giulia kmalu dostopna in brez kakšnih večjih serijskih napak 8)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ravno zaradi takega šalebajzeraja je med potencialnimi kupci velikanski dvom v kakovost izdelka po imenu gullia. Lepota in usnje bo premalo.
Tako številno pokanje glav je popolnoma nedopustno. Še Kia si tega ne privošči.
A pol zdaj nisi več alfist?
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Nisem žal. :doubt:

No sej če pogledam z druge strani sem ravno zaradi šelebajzerskega slovesa takrat 166-ko dobil za pol cene serije 5 ali Passata tako da bi overall kupil avto še 1x :D
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Edino kar bi opravičilo pokanje glav je prikritih 200.000 km. Pa še to ni veliko in ok.
mhm
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Feb 20, 2016 10:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
Kraj: Novo mesto

Pozdrav vsem

Malo update-a po kar nekaj časa...

Po popravilu avto sedaj dela b.p.

Sem pa jo imel na dinamometru...

Rezultat je: 233KM in, pazite to ... 536Nm navora pri 2925RPM ](*,) ](*,)

Problem so visoke temperature na zgorevalnem delu. Poletna vročina mislim da ne bo pripomogla k zmanjšanju možnosti okvare. Gorivo ni odprto toliko kot bi moralo biti pri teh nastavitvah, saj bi v nasprotnem primeru zgorel dpf... Mislim da bo če jo hočem še dolgo vozit res potrebno zmanjšat oz. popravit parametre. Tribesman bo naslov =D>

Drugače pa ja, to razloži zakaj vleče ko k***a :twisted:
Pikimisi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Sep 05, 2015 7:00 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156
Sportwagon
1.9 JTD
Kraj: Mirna Peč

zdravo. imam majhen problem na vozilu in to je počena glava :x sedaj me pa zanima če ima kdo kakšno glavo na zalogi oziroma pozna koga ki bi jo imel. v moji okolici je ne najdem oz. je še nisem, prav bi mi prišla vsaka pomoč. no iščem za alfo 159 1.9jtdm, letnik 06. upam da se najde kdo ki kaj pozna. hvala za odgovore
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

8V al 16V je razlika v gavli :)
Pikimisi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Sep 05, 2015 7:00 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156
Sportwagon
1.9 JTD
Kraj: Mirna Peč

ja pardon pozabu napisat. je 16 ventilarca
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Pikimisi napisal/-a:zdravo. imam majhen problem na vozilu in to je počena glava :x
A to je majhen problem :-) :-P

Na 1.9 16v moras imet pa kar smolo da glava poci al jaz cesa ne vem :-)
Odgovori
  • Informacija