Nakup AR 159 (SW) - Vprašanja o motorizaciji, opremi,...

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Velja si zapomniti da je poceni alfa zadnja alfa.

Se najdejo dobre 159 avtomatik a dvomim da jo boš našel za 4k
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Če hočeš da ti bodo bolje svetovali moraš najprej povedat kako drag avto si lahko privoščiš, kakšne so tvoje potrebe in želje, koliko km delaš na leto, kje bo opravljene večino vožnje (AC ali lokalne ceste), delaš kratke ali dolge relacije, in tako naprej...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
rajc123
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: To Jun 12, 2012 10:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj

gledam nekaj do 3500€ km letno 45.000-50.000 kje mesano vsega po malo AC in mesto tako da ja gledam pa malo 147 1.9jtdm predvsem 150ps je pa tudi dosti 1.9 116ps na netu samo se bojim da bi bila premalo mocna sem si pa prebral da naj bi bile te masine zanesljive o sami 147 pa da ima nekaj napak ampak ne velikih (zgornje roke, ...).
rajc123
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: To Jun 12, 2012 10:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj

rajc123 napisal/-a:gledam nekaj do 3500€ km letno 45.000-50.000 kje mesano vsega po malo AC in mesto tako da ja gledam pa malo 147 1.9jtdm predvsem 150ps je pa tudi dosti 1.9 116ps na netu samo se bojim da bi bila premalo mocna sem si pa prebral da naj bi bile te masine zanesljive o sami 147 pa da ima nekaj napak ampak ne velikih (zgornje roke, ...).
tema se lahko prestavi na pravo mesto z strani adminov da ne bo off topic
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

rajc123 napisal/-a:pa so v vseh isti menjalniki? Sel bi pogledati te tri
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %202.4JTDM" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0ohranjena.." onclick="window.open(this.href);return false;.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... M-JET%20CA" onclick="window.open(this.href);return false;
zadnja rdeča je bila nekoč moja, prodana v Summit leasing kjer sem vzel alfo jaz ;) ko sem jo dal iz rok je imel avto nove gume, vse napake 2.4 motorja so bile odpravljene. pa še menjalnik sem poserviserov dvakrat vmes.
Za ostale pa ne vem, pojdi jih pogledat, za mojo lahko rečem, da je bil motor in menjalnik ko je šla iz mojih rok v perfektnem stanju prav tako podvozje in pločevina. vidm pa da zdajšnji lastnik ki je bil se mu tudi znakcov ni dal menjat, ki so bili že takrat bogi oz. zbledeli.
Cene 159 so pač take kot so in jih ne moremo načarat za par jurjev več če je pač to tko. jst sm takrat dal za svojo 159ko 7.500€ s to razliko da so mi pod 1 mesečno prodajalčevo garancijo porihtali pol avta, dejansko razen servisov nisem vložil nič, GORA je tudi svojo kupil za 6000 pa še danes se pelje, jaz sem svojo 166ko kupil za 1000€ pa še tudi še danes vozim, kaj se je pokvarilo in kaj se pokvari ne gledam, ker če bi bilo tako potem bi si kupu mesečno in bi se vozu z busom. Starša mata Citroena, ima 50.000 prevoženih, kupili smo novega za 15000€ pred 8 leti pa imamo zadnje dve leti same težave pa je avto redno serviseran pa je bil kupljen nov, kaj šele ko kupiš rabljen avto. Itak so vsi avtomobili pri nas čudežno odlično ohranjeni, ko jih pa pogledaš so pa navadni skreti. Aja, jst sm tudi dal za 156ko 2.4 mjet 2500 pa je bil avto več na servisu kot pa na cesti, pa kao redno serviseran pa use...ko smo šli pa nekaj rihtat, smo pa lah zamenjal še polovico več od načrtovanega. Tako da tle ni pisanega pravila.

lp,

d
Zadnjič spremenil didi, dne To Jun 28, 2016 11:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
rajc123
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: To Jun 12, 2012 10:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj

z koliko km pa si jo prodal in pa kdaj?
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

rajc123 napisal/-a:z koliko km pa si jo prodal in pa kdaj?
cca. 4 leta nazaj z 165.000 km.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

didi napisal/-a:
rajc123 napisal/-a:z koliko km pa si jo prodal in pa kdaj?
cca. 4 leta nazaj z 165.000 km.
Prodal si jo natanko 2 leti in 8 mesecev nazaj :) (+- mesec)
Vmes pa je zamenjala kar nekaj posrednikov !!!
Če se prav spomnim, je bila v tvoji lasti zelo dobro ohranjena oz dobro poservisirana in je bila takrat vredna vsakega eura.
Alfasmoke
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Sr Sep 14, 2016 11:23 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V M-jet

Zdravo fantje. Sem nov na vasem forumu in bi rabil malo vase pomoci ker sem malo negotov. Ze dalj casa pogledujem za Alfo 159, konkretno pa me zanima letnik 2008 + , z 2.4 ali 2.0 jtdm motorjem. Kateri izmed omenjenih motorjev mi bolj priporocate ? Poraba in stroski registracije ne igrata vloge, me pa bolj zanimata zanesljivost in stroski vzdrzevanja obeh. Letno prevozim cca. 25 k km, vecinoma izvenmestna voznja in malo avtoceste. Avto mi je res zelo vsec, bi pa rad da tako tudi ostane in da se mi ne zameri :lol:

Aja pa se to, sedaj vozim Megana 1.9 dci ](*,) in mislim da slabse ze nemore bit pa tudi ce vzamem najbolj "sklumpan " primer Alfice :D
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

nekaj informacij boš sigurno našel v tej temi:

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 86#p500956" onclick="window.open(this.href);return false;

Jaz si svojo (2.0 jtdm, l. 2011, 100kw) lastim cca. leto in pol, v tem času sem naredil okoli 35k km, 2x delal servis, menjal tesnilo oljne pumpe in pa komplet zavore. Je pa res da nisem kupil najcenejše. To je to :)


PS: En tedn nazaj se je prodajala ena zanimiva na forumu. Kontaktiraj lastnika kako in kaj je z njo. Lp

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 29#p509308" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfasmoke
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Sr Sep 14, 2016 11:23 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V M-jet

Tole z linka sem videl na avto.netu ja, ampak je za moj okus znotraj malo prevec oskubljena. Za tak denar se dobi kaksno leto starejsi pravi TI.
sejmon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Maj 26, 2016 8:45 pm
Kraj: Pomurje

Xin napisal/-a:nekaj informacij boš sigurno našel v tej temi:

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 86#p500956" onclick="window.open(this.href);return false;

Jaz si svojo (2.0 jtdm, l. 2011, 100kw) lastim cca. leto in pol, v tem času sem naredil okoli 35k km, 2x delal servis, menjal tesnilo oljne pumpe in pa komplet zavore. Je pa res da nisem kupil najcenejše. To je to :)


PS: En tedn nazaj se je prodajala ena zanimiva na forumu. Kontaktiraj lastnika kako in kaj je z njo. Lp

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 29#p509308" onclick="window.open(this.href);return false;

si menjal preventivno tesnilo ali ti je druck javilo?
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

sejmon napisal/-a:
Xin napisal/-a:nekaj informacij boš sigurno našel v tej temi:

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 86#p500956" onclick="window.open(this.href);return false;

Jaz si svojo (2.0 jtdm, l. 2011, 100kw) lastim cca. leto in pol, v tem času sem naredil okoli 35k km, 2x delal servis, menjal tesnilo oljne pumpe in pa komplet zavore. Je pa res da nisem kupil najcenejše. To je to :)


PS: En tedn nazaj se je prodajala ena zanimiva na forumu. Kontaktiraj lastnika kako in kaj je z njo. Lp

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 29#p509308" onclick="window.open(this.href);return false;

si menjal preventivno tesnilo ali ti je druck javilo?
ko je javilo napako..
Petrca2208
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: To Nov 08, 2016 12:39 pm

Pozdravljeni,

v planu imam kupiti alfo 159, dizel saj dnevno delam od 60-80km, zanima me kakšno mašino predlagate, jaz sem razmišljala sicer v 1,9 116km, vendar bi vseeno rada dobila druge nasvete in informacije glede tega motorja ali kakšen drugi nasvet, vse kakor pa pride v poštev samo dizel mašina.

Hvala za odgovore.


Edit: Premaknjeno v že obstoječo temo
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Motor, ki te zanima je en najbolj hvaležnih dizel motorjev, ki ga Alfa Romeo premore. Zaradi teže vozila sicer ni najbolj poskočen (po določenem "tretmaju" pa še bolj, kot močnejši serijski 150km 16V), pa vendar ima kljub razmerju teža-moč še vedno precej nizko porabo. Za vožnje na šiht in kruzanje je kar pravšnja izbira, pa še pri registraciji prideš ceneje skozi ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija