Nakup AR 159 (SW) - Vprašanja o motorizaciji, opremi,...

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Alternator se vrti kljub blokirani jermenici na njem (ima prostotečno jermenico, kot zadnje kolo na biciklu glede na pedala), posledično premetava šponar.
Ampak če jermenica na glavni gredi vidno opleta potem seveda ta na alternatorju majbrž res ni vzrok (vsaj glavni/edini ne).

Se mi pa glede na napisano zdi, da "naj bi imel 142000km" rabi še korekcijski faktor :-k
Pa ok, če bo ostalo pri tem + kaka malenkost bo že v redu :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
wizzard984
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Feb 13, 2014 7:52 pm
Vozilo: AR 159SW, 1.9JTDm (150KM), 2010
Kraj: Volčja Draga

ja se mi zdi da kar precejšen korekcijski faktor samo na žalost nimam pojma koliko naj bi imela v resnici kilomtrov :(
sejmon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Maj 26, 2016 8:45 pm
Kraj: Pomurje

pozdravljeni

sem nov na forumu in gledam 159-ke že dva meseca na netu.
zainteresiran sem bolj za karavana 150km...od 2008 naprej, ker bi naj bil od 2007 meseca 8 izpopolnjen motor.

2.4 so težave baje z glavami.

Kako je z loputami, so odstranjene po 2008, ali je potreben poseg?
Name imam tudi odstranit dpf, če bodo težave...je potreben poseg z diagnostiko?
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Ne vem a je res tok problemov s pokanjem glav na 2.4?
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

sajer napisal/-a:Ne vem a je res tok problemov s pokanjem glav na 2.4?
Izredno redko. Vse drugo prej gre parkrat rakom žvižgat predn maš probleme s tem. 2,4 ima probleme z EGR, DPF, vijaki izpušnega kolektorja, vztrajnik in loputke v sesalnem kolektorju. Pa še to so specifični samo vijaki izpušnega kolektorja za ta motor, ostalo je značilno bolj kot ne za vse modernejše dizle.
Slika
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Ja,zj k kdo omeni 2.4 je ze kr avtomatsko glava počena,mislim da se prevec dela panika okrog teh glav.Egr,dpf, lopute pa izpusni kolektor so res standardne napake tega avta,ko to porihtas si zmagal. =D>
sejmon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Maj 26, 2016 8:45 pm
Kraj: Pomurje

kaj pa je z izpušnim kolektorjem ?
1.9 ali 2.4?
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Vijaki pokajo,mislim da so primeri na obeh motorjih,bolj pogosto najbrz na 2.4
rajc123
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: To Jun 12, 2012 10:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj

Lep pozrav zanima me kaksni so avtomatski menjalniki v 159 predvsem 2.4jtdm ali imajo kaksne tezave in ce so zanesljivi?
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

rajc123 napisal/-a:Lep pozrav zanima me kaksni so avtomatski menjalniki v 159 predvsem 2.4jtdm ali imajo kaksne tezave in ce so zanesljivi?
jst sm imel 2.4 200 hp z aisinim avtomatskim menjalnikom in zadeva je delala bombastično...ko sem jo prodal mi je kr žou že ratal da je šla. men je bla stvar zelo zanimiva ;) je pa res da je bi bilo fajn če najdeš tako alfo z avt. menjalnikom ki je bilo olje že kdaj menjano, ker 220000 z istim oljem ni glih fajn, mislm da je servisni interval na 80.000, menjava olja v menjalniku in sita.

lp,

d
rajc123
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: To Jun 12, 2012 10:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj

kako pa prestavlja kaj tak menjalnik (so v vseh 159 isti?) ali ga pusca v obrate ali prestavlja ze zgodaj in pa kaksno si kaj imel porabo z avtom. menjalnikom
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

rajc123 napisal/-a:kako pa prestavlja kaj tak menjalnik (so v vseh 159 isti?) ali ga pusca v obrate ali prestavlja ze zgodaj in pa kaksno si kaj imel porabo z avtom. menjalnikom
ni VAG, in če mal cukne me ne moti, prestavlja lepo, lahko se pa z njim tudi igraš, če avto pohodš se zvrti v rdeč polje, če vozš normalno šalta približno tako kot bi sam šaltou, ne znam drgač povedat. poraba je bila cca. 9l mesto, 7,7 AC, klima cca. 160km/h... če imaš kakšnega ogledanega pojdi na testno vožnjo da dobiš tudi sam občutek kaj in kako ;) pa še 6 prestav je.


lp,

d
rajc123
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: To Jun 12, 2012 10:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj

pa so v vseh isti menjalniki? Sel bi pogledati te tri
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %202.4JTDM" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0ohranjena.." onclick="window.open(this.href);return false;.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... M-JET%20CA" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Spet gledaš neke boge Alfe, potem bo pa šel menajlnik in bo takoj nekaj tisoč evrov stroškov.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
rajc123
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: To Jun 12, 2012 10:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj

tako torej potem bom raje izpustil 159 in naj raje pogledam za 147 1.9jtdm 150ps bi bilo to bolje za ta denar?
Odgovori
  • Informacija