Nakup AR 159 (SW) - Vprašanja o motorizaciji, opremi,...

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
iva
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Feb 25, 2016 12:30 am

hej hoj :D

zanimam se za alfo 159. avto mi je zelo všeč. Rada bi jo kupila na kredit ali lizing. Mesečno pa zaslužim neto 700€.
zanimajo me približni letni stroški za ta avto in če mi bo finančno šlo skozi. Avto bi rada vozila čim dlje.

fajn bi bilo če bi bili kilometri do 150000, letnik od 2010.
Uporabniški avatar
muttley
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Če Feb 18, 2016 6:58 pm
Kraj: Radenci

hunt3r1 napisal/-a:Če povzamemo odgovore, si dobil predloge:
- dizel na kratke relacije je OK z odstranjenim DPF
- predelava na elektriko
- giulieta 1.4
- Busso V6 (torej modeli 166, 164, GTV)
- 2.0 JTDm

Kaj se ti zdi? :)
Najbol sta mi vsec 1. In zadnji predlog. Pa ce bi na dobro naletel bi to bila bomba :D
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Zivjo in dobrodosla na Alfa forumu... Ne vem ce ni pravilo, da mora biti za lizing vozilo mlajse od 7 let ob koncu odplacevanja. Mogoce bi bil kredit bolj primeren?

Letni stroski? Tezko ocenit... Ce gre vse tako kot mora zavarovanje+cestnina=cca.400€ (odvisno kaj zavarujes), letni servis kaksnih 100€, lahko manj, lahko vec (odvisno koliko se znajdes). Ce gre pa kaj narobe je pa lahko strosek od 20€ pa do visav.

Predlagam, da dobro premislis in preberes teme, ki jih je na tem forumu o tem ze precej.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Glede na dejstva, ki si jih naštela, ti nakup avta toplo odsvetujem.
Raje kupi 10-12 let starega ohranjenega cliota 1.2 16V in boš zeloooooo zadovoljna in poceni se boš vozila.
Namreč, če boš vzela alfo 159 na puf, predvidevam, da boš kakšne 4-5 let po 200 € na mesec plačevala puf, registracija bo 500+ € + kasko, če bo avto na leasing.
Če se malo voziš potem 1 redni servis letno cca. 200 € z drobnarijami.
Glede na rabljen avto pa zagotovo še en večji servis letno med 500-1000 €.
potem je pa še en dodaten kompet gum da imaš zimske in letne ločene. in 2x letno menjava cca. 2 x 30 €, no pa komplet 4 gum, če ne kupiš ravno najdražje bodo kakšnih 350-380€.
Tudi, če malo voziš jih je po kakšnih 4 letih maks. 5 letih pametno zamenjati.
Zdaj sem ti naštel 3000-3500 fiksnih stroškov letno, potem imaš pa še gorivo. Pa recimo, da ne voziš zeloo veliko in zaokroživa 1500 €še za gorivo. Torej letnih stroškov boš imela 5000 €. Zaslužila jih boš pa 8400 € + malica + prevoz.
Torej razmisli.
Ker pišeš v ženskem spolu predvidevam, da si punca.
Če boš toliko denarja zapravila samo za avto ga bo zmanjkalo za stvari, katere so vam ženskam všeč, kar pa ni dobro.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Torej smo pogruntali, kaj bi ti bilo všeč.
Alfa 159 2.0 jtdm 170 KM. Ker limuzine skoraj, da ni, boš prisiljen iskati SW. Kar naj te ne moti, ker je SW lepši in bolj praktičen.
Ta model nima toliko težav z "eko" dodatki, torej dpf, egr in neke wannabi loputke. Torej ne vidim razloga zakaj bi kar za brezveze posegal nekaj v avto dokler deluje. To je isto kot bi že dojenčka preventivno filal s statini za zniževanje holesterola in inzulinom za cuker.

Omenjeni model boš dobil med 8000-10000 €. Zdaj pa končno klikni avtonet in se zapelji s kakšno.
In glede na to, da tale motorček v tem avtu ni nič bolj pokvarljiv od ostalih znamk bo tole verjetno kar zanesljiv nakup in ne rabiš imeti preveč straha.
Moraš se zavedati le, da gre to za rabljen avto s kilometri, pri katerih se že lahko pojavijo večji servisi (sklopka, bremze, veliki servis itd) kar je pa itak pri vsakem avtomobilu.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Se strinjam z napisanim. Tudi, če kupiš najcenejšo, boš za njo dala okoli 5k€. Seveda se moraš zavedati, da poceni Alfa ponavadi s sabo prinese veliko stroškov. Ob rednih servisih lahko sigurno v ceno vračunaš še kakšno menjavo rok, disk ploščic, diskov... Seveda je pametno po nakupu nepoznanega avta narediti še veliki servis. Stroškov glede gum in registracije ter zavarovanja se pa najbrž sama zavedaš.
Torej računica ni najbolj na tvoji strani. No, lahko pa seveda narediš tako kot veliko ljudi dela, se zapufaš za avto potem ti pa vsak mesec dva tedna stoji doma, ker nimaš za tankat. Pa seveda zimske gume voziš pet let skozi vse leto, olja ne menjuješ, ga samo dotočiš, filtre prepihaš 1x na tri leta (to so redni servisi), ko res kaj nujnega crkne greš na odpad in pod kozolcem menjaš, velik servis ignoriraš... Ampak, glavno, da sosedje vidijo, da imaš "nov" avto.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

alfasan ti je lepo opisal kako in kaj.. 159ka ni ravno poceni avto. Kupi si avto z manjso prostornino in manj kw pa te bo vse skupaj cenejs prslo.
iva
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Feb 25, 2016 12:30 am

Hvala za odgovore :D
Sroškov tehničnega,zavarovanja,gum,potrošni material avta in tega se zavedam. Najcenejših gum ravno nebi dala na tak avto. Sem pa bila v dilemi saj mi je ata rekeu, da so italijanski avti zelo lepi tu pa se stvar konča če nimaš sorodnika za avtomehanika. Nad menjavami na kozolcu se sicer zgražam so res najpoceni varjanta. Ampak nočem kupit avta katerega ne bom morala vzdrževati in ga posledično z tem uničevala, zato sem se obrnila na vas. Sicer prodaja takega avta nebi prišla v poštev. Sem pa zelo vesela izračuna letnih stroškov za ta avto, tako da mislim da bom morala dobro premisliti če je zame.
iva
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Feb 25, 2016 12:30 am

Sicer bilo kateri avto bi kupila je pogoj da je od 2010 letnika naprej in ima do 150000 prevoženih km. Brez zamere ampak Clio je pa grozen avto.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

statistika moje 159ke za malo več kot 5 let lastništva:

Povprečna poraba avtomobila: 7,44 l/100km
Število prevoženih kilometrov: 98.620,00 km

Skupno porabljen denar: 21.261,84 €
Skupno porabljen denar za gorivo: 9.365,68 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov: 21.56 €
Povprečna cena za prevoženih 100 kilometrov (samo gorivo): 9,50 €
Povprečna poraba denarja na mesec: 337,49 €
Povprečna poraba denarja na mesec (samo gorivo): 148,66 €

tu ni všteta nakupna cena avta...je pa res da par € bi prišparal, če bi vozil samo 16 col gume, in pa kakšnih 500€ kateri so šli za "šminko"
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Sam nisem nikoli delal takšnih izračunov, je pa zanimivo za videt. V petih letih si porabil (na) za avto 20k€. 10k je bencin, torej 10k je bilo vseh stroškov v petih letih. 2 jurja na leto. Sliši se kar dosti. Seveda je precej odvisno od tega, koliko plačuješ zavarovanje, tu je razpon od 300 do1000€. Potem so tu redni servisi (200€?), gume (350€?), vinjeta. Zelo je spet odvisno od izrednih stroškov ampak meni se še vedno zdi, da si veliko porabil.
159 2.0 jtdm
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Zdi se ti veliko, ker stroškov s svojo nisi beležil :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ja, verjetno res. Sama izguba denarja so ti avti #-o
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Sam nisem zelel bit tako direkten, ampak se moram strinjat s predhodniki, ceprav je pri oceni stroskov @alfasan morda malo pretiraval (200€ letni servis, 1000€ izrednih servisov letno... seriously? Kje ti servisiras, pri zlatarju?) Morda enkrat na par let, ne pa letno.. ce ravno ne kupis podrtije... Jaz bi rekel da je strosek avtomobila (brez kredita, bencina in izrednih servisov) nekje okoli 80-100€/mesecno.

Clio, Punto... ceneje in tvojemu budgetu primernje za vzdrzevat in vozit. Zal.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Vse skupaj prestavljeno v že obstoječo primerno temo.

Iva, prosim pred odpiranjem novih tem uporabi iskalnik in poglej če je že odprta tema za tvoje vprašanje. Dobrodošla na forumu. :)

Nakup na lizing je najdražja rešitev, obresti velike, obvezno full kasko zavarovanje, ki je tudi preko 1000€. Če pa dobiš kredit so obresti malo manjše in avto je pisan nate, torej lahko tudi zavarovanje urediš po svoji volji, ter recimo zavaruješ samo katero od kombinacij delnega kaska. Sicer je tvoj prihodek res nižji, vendar ostali ne poznamo ozadja zgodbe, ali si na svojem in plačuješ najemnino/stroške, imaš kakšno bogato teto ki bo prispevala kaj v Alfa fond... :mrgreen:
iva napisal/-a:Sem pa bila v dilemi saj mi je ata rekeu, da so italijanski avti zelo lepi tu pa se stvar konča če nimaš sorodnika za avtomehanika.
Upam da je ata že imel kakšno alfo...
iva napisal/-a:Ampak nočem kupit avta katerega ne bom morala vzdrževati in ga posledično z tem uničevala, zato sem se obrnila na vas.
Po temle pa sklepam da si na dobri poti in če boš lepo skrbela za avto, bo tud alfica lepo skrbela zate. :wink:
Odgovori
  • Informacija