Nakup AR 159 (SW) - Vprašanja o motorizaciji, opremi,...

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Iva v bistvo ni pomembno koliko zasluži ampak kakšni so tvoji fiksni stroski na mesec. In če zasluzis npr 700 in govorim hipoteticno zivis doma in nimas nekih stroskov in ti od plače ostane 500 -600 pol gre komot skozi. Če pa ti za avto oz luksoz ostane na mesec 100e oz 0 pa je druga pesem.
Tak da pri sebi naredi kalkulacijo kolk mas bugeta na mesec ko odsteješ redne mesečne stroške.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Predvidevam, da si mlada punca, ki je komaj začela s službo.
A ima smisle naslednjih 5 let plačevati kredit/lizing za avto, ki ni ravno najcenejši za vzdrževanje.
Daj raje kupi eno majhno dobro ohranjeno kripo in usmeri čas in energijo v iskanje boljše službe. Če si boš v tem času želela karkoli ustvariti ti bo nepremičnina (alfa) na dvorišču v veliko breme.
Počakaj nekaj let pa si potem kupi malo boljši avto. jaz sem do 35tega leta vozil same skrete od avta, preden sem si kupil alfo, pa mi ni nič manjkalo.
Če pa imaš kakšnega sponzorja potem pa ni problema, toda tega nisi omenila.
Da ne bo zamere, želimo ti dobro.
Vsak se pa itak sam odloči kaj bo naredil.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

če so ti všeč Alfe nasploh je mogoče dobra opcija še malce počakat ter potem gledat za kakšno Giulietto. Počasi se jih bo dalo dobiti precej ugodno, stroški vzdrževanja pa so sigurno manjši od 159. Naprimer kakšna Giulietta z 1.6jtdm ali 1.4 TB 120ks bi bila super. Ker tudi dobro 159ko l. 2010 z do 150.000 realnimi kilometri bo težko dobiti pod 7.5-8k€ .


Drugače pa kot je Bojanxe povedal...
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

če ti je 159 všeč, si jo kupi!
Ne poslušaj in ne glej koliko so vlagali (zapravljali) za alfe.

Neprecenljivo je, ko prideš na parkirišče polno vozil, pa vidiš tvoj AVTO, tvojo lepo 159.

Če ne boš zmogla, jo boš pa čez čas prodala. Avto pa je bil in bo strošek, ne pa investicija.

Poslušaj srce, ne pamet!
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

igi napisal/-a:če ti je 159 všeč, si jo kupi!
Ne poslušaj in ne glej koliko so vlagali (zapravljali) za alfe.

Neprecenljivo je, ko prideš na parkirišče polno vozil, pa vidiš tvoj AVTO, tvojo lepo 159.

Če ne boš zmogla, jo boš pa čez čas prodala. Avto pa je bil in bo strošek, ne pa investicija.

Poslušaj srce, ne pamet!
res je...in tudi, če bi tako strogo racionalno gledali potem sploh nebi vozili Alf....
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

legenda1979 napisal/-a:Sam nisem nikoli delal takšnih izračunov, je pa zanimivo za videt. V petih letih si porabil (na) za avto 20k€. 10k je bencin, torej 10k je bilo vseh stroškov v petih letih. 2 jurja na leto. Sliši se kar dosti. Seveda je precej odvisno od tega, koliko plačuješ zavarovanje, tu je razpon od 300 do1000€. Potem so tu redni servisi (200€?), gume (350€?), vinjeta. Zelo je spet odvisno od izrednih stroškov ampak meni se še vedno zdi, da si veliko porabil.
polni kasko(50% bonusa), tehnični in cestnina - cca 950€/leto
gume letne + zimske vsaki 2 leti - cca 400/leto (če damo na pol)
vinjeta 110€
servis (100-200€)
pa v povprečju je slabih 100€ še izrednih stroškov(kakšni brisalci,...)

pa si takoj na 2.000€/letno, pol je pa vmes še nakup 19", ti pragi, temnenje šip, nižanje...

avto je sam strošek ja ](*,)
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

igi napisal/-a:če ti je 159 všeč, si jo kupi!
Ne poslušaj in ne glej koliko so vlagali (zapravljali) za alfe.

Neprecenljivo je, ko prideš na parkirišče polno vozil, pa vidiš tvoj AVTO, tvojo lepo 159.

Če ne boš zmogla, jo boš pa čez čas prodala. Avto pa je bil in bo strošek, ne pa investicija.

Poslušaj srce, ne pamet!
#-o [-o< [-o< ojoj!
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Katastrofa z nasveti.
Srce boš poslušala, ko boš imela arterosklerozo ali pa anginopektoris.
Dejte nehat s takimi.
Kupi tak avto, ki ga lahko vzdržuješ in zraven živiš.
Tudi meni srce veleva V8 pa 400-500 konjev. Pa mi ga holesterol v denarnici preprečuje.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Avto ranga 159 stane minimalno 1000€ fiksnih stroškov na leto samo zato da ga imaš na cesti. Potem pa še za vsak prevožen kilometer 10 do 20 centov (če se več voziš cena na kilometer pada).

Torej 10.000km letno, 1000€ fiksnih + 2000€ za kilometre.

30.000km letno, 1000€ fiksnih + 3500€ za kilometre.

50.000km letno, 1000€ fiksnih + 5000€ za kilometre.

Tko nekak.

Zdej se moraš pa odločit al boš delala za avto al maš še kake druge prioritete v življenju.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

razlika v stroških vzdrževanja med Cliom III 1.2 ter AR 159 1.9/2.0 je nekje v višini stroškov za cigarete, ki jih ima povprečen kadilec v pol leta. Torej veliko je odvisno od prioritet, ki si jih človek postavi.
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

iva če ti je avto všeč ga kupi.... kajti, če v življenju nikoli ne reskiraš nimaš nič, jaz sem dal za svojo pred 4. leti cca 9500€ vzel sem jo na lizing pologa sem dal 1900€, na mesec pa imam 150€ na 5. let. Zavarovanje me pride cca 700€ noter dam 200€ potem pa cca 65€ na 10 mesecev. Moj lizing zahteva ob zavarovanju obvezno samo krajo, vse ostalo lahko po želji, če se mi pa kaj pokvari in je velik strošek , se pa na servisu lahko zmenim, da plačan na 4 obroke... je pa res, da letno naredim komaj 10000km. plačo imam pa melo večjo od tebe.
Alfa Romeo Giulietta
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

NE KUPUJ AVTOMOBILA, KI SI GA NEMORAŠ PRIVOŠČITI.
Ko bo bognedaj crknilo kaj večjega in bo stalo 1000€ in več te bo minila volja do življenja. In ko se bo to čez 3 mesece ponovilo boš šla na prvi hrast.
Poslušaj razum in si kupi enega majhnega pičipokija za 2000-2500 €.
Če v naslednjih letih uspeš dobiti bolje plačano službo boš potem kupila nekaj bolj všečnega.
Ni sramota voziti se v poceni in majhnih avtomobilih in z leti napredovati.
Sramota je visoko leteti in nato zelo nizko pasti.
Alfa 159 ni bila nikoli namenjena študentom, delavcem "začetnikom", brezposelnim itd.
Bom pa tudi malo šovinista za kar se opravičujem: Alfa 159 nikakor in nikoli ni bila namenjena ženskam. Prav tako ni bila nikoli namenjan osebam, ki ljubijo isti spol. Preprosto ima avto takšne oblike, da privlači poglede heteroseksualnih moških.
Poenostavljeno pati lahko napišem stroškena prevožen kilometer, kar bo malce manj kot sem že enkrat napisal in malce več, kot ti jenapisla TribesMan. Računaj glede na prevožene kilometre med 18-22 centov na kilometer. V primeru kredita dodaj kakšen cent ali dva za obresti.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Zanimivi odgovori, ni kaj. Kot sem že napisal, sem tudi sam mnenja, da 159-ka ni najbolj primerna za njo. Če že hoče Alfo, bi ji prej priporočal kakšno 147. Nikakor se pa ne strinjam z tem, da naj posluša srce pri nakupu, oziroma lahko si kaj takega privoščiš, ko kupuješ avto, ki bo "za gušt" in bolj kot nedeljski avto ter ti finance niso prevelik problem.
Tudi z "šovinističnim" delom odgovora se ne strinjam. Alfa 159 je enostavno lep avto, ki izstopa in opazil sem, da jo večinoma ženske ponavadi najprej pohvalijo. Oziroma ne poznam nobene, ki bi rekla, da ji ni všeč. Moški se ponavadi zmrdujejo, ko vidijo značko in tukaj se zgodba konča.
Za sebe lahko povem, da je bilo pri nakupu skoraj odločilno to, da je bila ženo tako zelo všeč
159 2.0 jtdm
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

alfa 159 ima oblikovne linije, ki pritegnejo poglede miljarderjev.
Sprednja maska; scudeto in luči so kot ozke in razpotegnjene oči in nos Melanie Trump, Zadnji boki pa kot riti brazilskih plesalk sambe, rumbe in salse.
Okusi si različni toda oblika je všečna za moške oči.
Moški ki se zmrdujejo nad znakom so pač retardirani. To je enako kot bi se oseba, ki sovraži tujce zmrdovala nad lepoto osebe druge narodnosti.
si pa dal "legenda1979" dober predlog. alfa 147. Poiskati dobro ohranjeno. Kar nekaj jih je.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

alfasan napisal/-a:alfa 159 ima oblikovne linije, ki pritegnejo poglede miljarderjev.
Sprednja maska; scudeto in luči so kot ozke in razpotegnjene oči in nos Melanie Trump, Zadnji boki pa kot riti brazilskih plesalk sambe, rumbe in salse.
Okusi si različni toda oblika je všečna za moške oči.
Moški ki se zmrdujejo nad znakom so pač retardirani. To je enako kot bi se oseba, ki sovraži tujce zmrdovala nad lepoto osebe druge narodnosti.
si pa dal "legenda1979" dober predlog. alfa 147. Poiskati dobro ohranjeno. Kar nekaj jih je.
:D

ena modra s črno streho celo na forumu ali ne?
Odgovori
  • Informacija