Zadnje novice

Nakup - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Nakup - AR 159, 2.4 JTDm

OdgovorNapisal/-a Jasmin Alfa » Ne Feb 28, 2016 12:39 pm

Lep pozdrav vsem. Sem Jasmin iz okolice Celja in sveže registrirani uporabnik pri vam.

Ker imam samo ( zelo počasen ) telefon, mi je brskanje po forumu skoraj da onemogočeno, saj sem samo za registracijo porabil skoraj uro časa.

Zato sem se odločil da naredim novo temo in vas povprašam za pomoč pri nakupu alfe romeo 159 2.4 JTDm. Ker vem da je tukaj veliko strokovnjakov za te lepe Italjane, bi vas prosil za nasvete.

Predvsem me zanima delovanje motorja, morebitne večje napake, ki so znane za ta motor ali menjalnik. Zdaj, ce ima ta model recimo nekaksno malo napako, ki se jo da odstraniti za 100€ se nebi kaj prevec sekiral. Zanima me tudi intervali servisov malih in velikih. Problemi z zračnostjo podvozja ? Tudi zdaj vozim 156 1.9 Jtd in me je impresionirala.

Spodaj vam podajam link o nagledani alfi. Mogoce jo celo kdo pozna.. Spodaj v linku boste opazili informacijo ,da je bil motor zamenjan skupaj z turbino... Koliko je to dobro in koliko NI...

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... %20Disti...

Najlepša hvala za odgovore.
Jasmin Alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Uporabniški avatar

Re: Nakup 159 2.4 JTDm

OdgovorNapisal/-a didi » Ne Feb 28, 2016 1:10 pm

Na tvojem mestu bi rajši (če je seveda opcija) dodal še nekaj € in kupil bolj ohranjeno kot je tale na linku. Motor je menjan zaradi tega ker so se lopute v sesalnem kolektorju uničle oz. padle v motor. In seveda je nastal problem. Kar se tiče samega motorja ni nekih večjih težav, predvsem so problemi pri volanskih letvah (do letnika 06/2007) so bile zadeve odpravljene, in problem so swirl ventili na sesalnem kolektorju. Modificiranje le tega stane cca. od 200 do 300€ odvisno kje boš delal in kako bo narejeno. Mape ni potrebno spreminjati. Drugače pa so zelo ok tele 2.4 mašine. Sam sem si lastnil avtomatika in me je zadeva navdušila. Servisi se priporočajo na cca. 15.000 km, notri gre olje, ki ima oznako C3, saj ima avto tudi DPF filter, ki ga je pred nakupom mogoče fajn priklopit na računalnik in pogledat v kakem stanju je filter ker če je popolno zabasan, boš spet visel okoli serviserjev. Lahko ga tudi odstraniš, naredi se softwersko posodobitev in to je to in si brez skrbi. Moj nasvet pa je da se tele iz linka izognes, saj že po slikah zgleda nikakva ;)

lp,

d
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jasmin Alfa » Ne Feb 28, 2016 1:35 pm

Lp didi, iskreno se zahvaljujem za tvoj odg. Ali mogoče poznaš zgodovino te alfe da veš zakaj je motor " sesulo ". In zakaj praviš da je ,, nikakva '', ker meni na slikah deluje lepa... Si mogoče kaj opazil specifičnega? Hvala še enkrat.
Jasmin Alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a didi » Ne Feb 28, 2016 2:47 pm

Vem samo to, da ko jo je šel kolega gledat cca. 5 mesec nazaj je bila zadeva bolj boga. Kakih resnih dokumentov o servis ni bilo zaslediti. Kar se pa tiče samega motorja je pa tako, da nekateri čakajo in si mislijo ah sej se nič ne more zgodit s swirl ventili. Na žalost se tukaj je pa mislm da jim je pred tem tudi zakuhal ker ni bilo vode v motorju oz. jo je zmanjkalo. Tako vsekakor se splača gledat kako bolj ohranjeno zadevo. Po slikah vsi avti zgledajo dokaj briljanti in odlično ohranjeni, ko pa se pripelješ na kraj ogleda te pa prime da bi prodajalca dobesedno ustrelil, ker si se peljal na izlet ;) Aja pa ko boš kupoval se splača pogledat tudi malo kako je tesnilo glave, ker je problem tudi na tesnilih. tako da vsekakor je fino, če vzameš nekoga ki si lasti ali pa si je lastil tak avto, da ne boš pripeljal si domov nepremičnine s hišno številko!

lp,

d
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a Jasmin Alfa » Ne Feb 28, 2016 2:58 pm

Super hvala ti, bom še počakal kakšen post. Sicer ta prodajalec mi je rekel da je v servisni knjigi zapisano da je motor nov. In da prejsnji lastnik ni vgradil rabljen motor, ampak popolnoma novega. Sicer pa spremljam te alfe že 2 meseca, ampak te se nisem izsledil ( govorim zato ko si mi rekel da je bil ogled ze pred 5 meseci ). Hm, sicer ne poznam nikogar ki bi si lastil oz. Si je lastil taksno alfo, da bi pogledal tesnilo. Mogoce kaksen nasvet, kako se to vidi oz. Kako opaziti da je nekaj narobe z tesnilim ? Hvala za vsak odg.
Jasmin Alfa
Alfa Junior
Alfa Junior
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a cmrlj » Ne Feb 28, 2016 3:32 pm

Morda sem kaj spregledal, ali pa nimam sokoljega očesa kot didi, ki opazi, da "že po slikah zgleda nikakva". Meni na slikah izgleda v redu, tako kot bolj ali manj vsi avti pri preprodajalcih. Zavedati pa se je treba, da to ne pomeni veliko, ker vsak avto zglancajo in uredijo, pa še deli, ki lahko pokažejo obrabo, niso slikani od blizu.

Pri teh letnikih se jaz ne bi dosti sekiral, če nima servisne knjige in računov vseh servisov. Marsikdo avte izven garancije servisira pri fušarjih in tudi sami doma, kar ni nujno slabo. Menjava motorja je seveda bolj resna in zahtevna zadeva, ki se jo splača preveriti. Drugače pa bi jaz bolj gledal trenutno stanje kot pa servisne knjige in račune, ki jih profesionalni prodajalci lahko uredijo tudi za nazaj in napišejo karkoli.

Glede na opremo in motor se meni zdi cena ugodna. V kakšnem realnem stanju je, pa takole na daljavo ne moreš veliko ugotoviti. Na težavo boš naletel, ko boš hotel ožjega kandidata za tvoj bodoči avto odpeljati na tvoj izbran servis na pregled in ti bodo povedali, da to ne gre, ker ni registriran.
cmrlj
Alfa Junior
Alfa Junior
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a denobeno » Ne Feb 28, 2016 6:30 pm

Jasmin Alfa napisal/-a:Lep pozdrav vsem. Sem Jasmin iz okolice Celja in sveže registrirani uporabnik pri vam.

Ker imam samo ( zelo počasen ) telefon, mi je brskanje po forumu skoraj da onemogočeno, saj sem samo za registracijo porabil skoraj uro časa.

Zato sem se odločil da naredim novo temo in vas povprašam za pomoč pri nakupu alfe romeo 159 2.4 JTDm. Ker vem da je tukaj veliko strokovnjakov za te lepe Italjane, bi vas prosil za nasvete.

Predvsem me zanima delovanje motorja, morebitne večje napake, ki so znane za ta motor ali menjalnik. Zdaj, ce ima ta model recimo nekaksno malo napako, ki se jo da odstraniti za 100€ se nebi kaj prevec sekiral. Zanima me tudi intervali servisov malih in velikih. Problemi z zračnostjo podvozja ? Tudi zdaj vozim 156 1.9 Jtd in me je impresionirala.

Spodaj vam podajam link o nagledani alfi. Mogoce jo celo kdo pozna.. Spodaj v linku boste opazili informacijo ,da je bil motor zamenjan skupaj z turbino... Koliko je to dobro in koliko NI...

pozdravljen Jasnim Alfa!
Če si že tako želiš ogledati tole 159,ti jo grem lahko v četrtek pogledat(samo če ne bom imel preveč gužve na delu)pa kakšno sliko več naredim tako,da bos imel malo boljšo predstavo o avtu samem,pa se boš mogoče potem lažje odločil ali se boš odpravil na izlet do izole.
ALFA JE ZAKON!!!
denobeno
Alfa Member
Alfa Member

OdgovorNapisal/-a didi » Ne Feb 28, 2016 6:55 pm

Jaz sem bil tam osebno ker bi spet rad 2.4 z malo vec opreme,videl v zivo in me je nakup odvrnil. Brez racuna ti men lahko poves da je masina nova,fedri novi,amortizerji novi,ce nima niti ene sledljive stvari potem pa ne vem. Na lepe ocibpa res ne verjamem. Tudi jst sm bil 8 let prodajalec in priblizno poznam njihove finte in gore okoli racunov in dokazovanja cesar koli. Pa vesel ogled zelim.

Lp
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a GORA » Ne Feb 28, 2016 7:47 pm

Kaj pa sprednjo desno kolo na sliki?Meni se zdi malo zamaknjeno nazaj..ne vem,mogoče je samo slikano tako...Drugače pa enega,ki se spozna na te avte vzemi s sabo,pa gasa na ogled.Samo preko neta in slik ne boš nič naredil.Btw,naslednji teden sem jaz dol,pa če ti kaj pomaga grem lahko tudi jaz pogledat avto.
GORA
Alfist
Alfist
Uporabniški avatar
Član Alfa Kluba:Član Alfa Kluba

Vozilo: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 110kw Distinctive & Alfa 75 1.6ie

OdgovorNapisal/-a alfasan » Po Feb 29, 2016 4:05 pm

Avto, ki ga gledaš je star skoraj 10 let.
Tudi, če boš iskal drug primerek tega avtomobila in v tej starosti bi ti svetoval, da nisi preveč pozoren na lepotne napake. Namreč 10 let naredi svoje.
Bodi pozoren predvsem na to, kaj vse ti trgovec obljublja oz trdi, da je bilo servisirano. Če nima nobenega dokaza (račun,..) potem mu preprosto ne verjemi in pojdi takoj stran, razen, če znaš sam tudi kaj popraviti oz. je avto zelo poceni in boš potem to razliko kompenziral.
Tudi moja alfa ima nov motor (če ga operem) !!!
Bodi pozoren na delovanje motorja, injektorjev, sklopke, vztrajnika, poglej vse stvari ki jih lahko vidiš ali občutiš. Zjahano podvozje se sliši (pišeš da imaš alfo, torej veš kako to zgleda), debelino lahka lahko izmeriš, gume tudi vidiš koliko imajo profila in koliko so stare. Kateri lastnik si/boš lahko preveril na spletni strani MNZ (poišči link). probaj kako avto vžiga mrzel in vroč (dogovori se da ga ne vžiga čez noč). Poglej kdaj so bili menjani jermeni itd.
Če na vidiku ni nekih večjih stroškov potem je to to, drugače pa išči naprej.
Če pa že moram dati mnenje o dotičnem avtu pa imam slab občutek že po slikah in navedenem, pa se nebi preveč spuščal v to. Jaz se ne bi odločil zanj.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a denobeno » So Mar 05, 2016 11:35 pm

pozdrav!

Da malo obudim temo.Nisem mogel iz svoje kože,da nebi šel testen krog z omenjeno 159.na prvi pogled je avto po zunanjosti kar lepo letom ohranjen,če odmislimo platišča,ki so bila večkrat v sporu z robniki :wink: .Motor deluje lepo,je tih,videt res ko nov(zgodovine nisem preverjal)ampak dvomim,da bi ga lahko tako lepo opral(glava se sveti ko iz vitrine in brez praskice,olja nikjer na obzorju,motor lepo potegne).Notranjost pa čisto druga pesem..Volan kot iz 2.sv vojne,sedeži :?: ,stikala delajo kakor se jim zapaše,menjalnik v drugo skoraj da noče,podvozje..hja,lufta kolko češ 8-[ ..Če ima kdo željo po projektu in vanjo vložiti kakšnega tisočaka mu jo priporočam,drugače obvoz,ker ni vredna tega denarja.lp
ALFA JE ZAKON!!!
denobeno
Alfa Member
Alfa Member

OdgovorNapisal/-a GORA » To Mar 08, 2016 3:27 pm

Jasmin Alfa napisal/-a:Lep pozdrav vsem. Sem Jasmin iz okolice Celja in sveže registrirani uporabnik pri vam.

Tole sem si tudi jaz danes ogledal,kolikor sem si jo lahko,ker namreč prodajalec ni bil pri volji za prodajo:deset minut sem hodil okoli avta,on pa se šetal okoli svojega kontejnerja in me ni upošteval "pet posto" in se ni dal motiti.Kakorkoli,moje ugotovitve o tej Alfi:kot je že moj predhodnik povedal volan totalno zguljen,notri sedeži preoblečeni v neko usnje,platišča vsa pogrižena,gume dot 2007 čisto zlizane,sprednja šipa menjava,spoji sprednjega dela karoserije vsak drugačen...skratka po mojem mnenju najbolje,da še naprej stoji tam.
GORA
Alfist
Alfist
Uporabniški avatar

Vozilo: Alfa 159 SW 1.9 JTDm 110kw Distinctive & Alfa 75 1.6ie

OdgovorNapisal/-a denobeno » To Mar 08, 2016 9:10 pm

zanimivo,ker do mene je bil zelo prijazen,pa takoj je dal gor preizkušnjo za en krog po Izoli.No ja,verjetno je odprl rubriko"nakup 159 2.4jtdm"in obupal z prodajo :wink:
ALFA JE ZAKON!!!
denobeno
Alfa Member
Alfa Member

OdgovorNapisal/-a Scremer » Ne Apr 02, 2017 9:57 pm

Da ne odpiram nove teme bom kar izkoristil obstoječo. Moj foter je doživel preblisk, da bi si kupil drug avto. V garaži ima sicer brezhiben in v celoti delujoč primerek, ni iz FLAR koncerna, je pa poservisiran in s celotno znano zgodovino. Pa še bolj prijazen denarnici kot pa bo Alfa. Ampak okej, to je že debata za drugo temo.

Že nekaj ur prebiram prispevke na forumu pa nisem našel odgovora na moje vprašanje. Danes sva šla pogledat dve 159ki. Nobena od njiju ni nek biser, nenazadnje so to najcenejši primerki na trgu, ampak tak je pač njegov finančni domet. Od obeh mi je najbolj zanimiva tista z 2.4 motorjem, 2006 letnik. Kar mi je pri njej najbolj všeč je, da je bila servisirana pri zegi in je njena servisna zgodovina bolj ali manj znana.

Na testni vožnji nisem opazil nekih težav. Obvezno bi moral narediti optiko, do konca leta poskrbeti za veliki servis, kupit letne gume, verjetno zamenjat prednje steklo če bi sitnarili na tehničnem... Malo me moti ker se na stopalki za sklopko čuti neko "škrtanje", ampak samo v prvi fazi še predno začne stiskat cilinder. Verjetno bo kako podmazovanje omililo problem, če ni kaj polomljeno. Zračnosti v podvozju nisem zaznal a se vseeno računa na morebitno interventno menjavo katere izmed rok. Barvana naj bi bila na AT in je narejeno specialno šalabajzersko. To mi malo obudi spomine ne moje kolobocije, ko sem jim 2x zavrnil barvanje moje alfice. V tretje so potem spravili skupaj nekaj čemur sem lahko rekel da je pogojno sprejemljivo. Na 159ki sta oba odbijača tako dana gor, da "boh pomagi", pokrov motorja pa se bo počasi začel luščit. Skratka projekt za vikat :) . Ampak okej, to so povečini stvari, ki jih znam uredit sam do te mere da bo vse skupaj nečemu podobno.

Tisto kar me najbolj muči, je da če spustiš motor med vožno pod 1500 obratov se vse skupaj ob rahlem pritisku na plin začne precej tresti. Ko prideš nad 1500 obratov problemov ni. Zadeva je bolj izrazita ko je avto hladen, ko je topel se manj občuti a je še vedno prisotno. Je ta model/motor res tako podhranjen pod 1500 obrati? Ali gre morda za kak drug problem?
Vem da bratovega stilota 1.9 8V brez problemov lahko spustiš tudi pod 1500 obratov. Tudi moja alfica 1.9 ni bila tako občutljiva na vožnjo pod 1500 obrati, dočim trenutno vozim škodo 1.6TDI, ki pa je pod 1500 obrati itak ne moreš vozit. Se zbudi šele nad 1800. Na čem se torej pri 2.4 motorju?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11974903&display=Alfa%20Romeo%20159%20Sportwagon%202.4%20JTDM%20Disti...

Slika
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: AR156 1.6TS 2000 http://alfa-klub.com/forum/viewtopic.php?t=25850

Kraj: Kransterdam

OdgovorNapisal/-a ThugBoy » Ne Apr 02, 2017 10:21 pm

ta motor res ne mara vožnje pod 1500 obrati, raje na 2000.
Ampak, vseeno pa ga nebi smelo tako tresti, plus če praviš da se čuti vibracije na sklopki, bo po mojem vztrajnik počasi zrel za menjavo. To pa ni ravno majhen strošek pri tem avtu :mrgreen:
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
ThugBoy
Alfist
Alfist
Uporabniški avatar
Kraj: Morje

Naslednja

Vrni se na 159, Brera, Spider

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov