Alfa 159 2.4 jtdm Ti

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
Vz_Ace
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 26, 2016 10:11 am

Pozdravljeni.

Ravnokar sem se registriral na vaš forum in vas lepo pozdravljam.
Seveda sem se registriral z določenim namenom. Ta namen pa je,da vi kot stručkoti za dotične avtomobile, podelite kakšno koristno informacijo z mano ;).

Torej, naj povem, da so mi že od nekoč Alfe precej pri srcu, še posebej zaradi dizajna, toda nikoli si pa nisem lastil katere. No, verjetno mi je lahko zato tudi mogoče žal, kaj pa vem;). No,da preidem na glavno temo- 159 jtdm 2.4 ti.

Že en čas jih opazujem, sedaj sem se pa že dodobra ogrel, da bi si eno privoščil.
Kaj lahko poveste lepega oz. slabega o tem stroju? Na kaj naj bom pozoren pri nakupu? Katere so najpogostejše (serijske) napake?
Kako se vozi, dinamika motorja, lega na cesti? REalna poraba?

Dejte se malo razpisat;).

Mogoče kdo pozna tole?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=10767677&show=1" onclick="window.open(this.href);return false;

hvala vam za odzive.

lp,
VZ
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Zelo plastično in poetično sprašuješ.
Prvo sam malo pobrskaj po forumu za informacijami, potem pa zastavi konkretno vprašanje, če te bo še kaj zanimalo.
sajer
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 183
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 7:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

Ta alfa se je nekaj casa nazaj prodajala v Mojstrani v precej bogem stanju.
Vz_Ace
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 26, 2016 10:11 am

Dobro-potem pa konkretno.

Katrih je 5 najpogostejših napak (okvar) pri tem avtomobilu?
Naštejte mi 5 pozitivnih in 5 negativnih lastnosti po vašem mnenju.


@ sajer: Lahko argumentiraš to "bogo" stanje, ker tukaj na slikah (je) kar dobro izgledala...

lp
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Že nekaj časa jih opazuješ, prav prisrčne so ti. Lepo tole slišat.
Da bi pa v tem času naredil domačo nalogo in prebral kakšno od številnih že obstoječih tem pa ne bi šlo?
Ja saj vem, lažje in enostavneje je čakat da se servira na pladnju :mrgreen:

Tudi na oko najlepši avto je pod drobnogledom poznavalca hitro ubog. Podvozje, motor, pleharija, šipe.... Ampak spet, čakamo na pladenj :-)(
Zadnjič spremenil SilverMan, dne Po Mar 28, 2016 3:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Vz_Ace napisal/-a:Dobro-potem pa konkretno.

Katrih je 5 najpogostejših napak (okvar) pri tem avtomobilu?
Naštejte mi 5 pozitivnih in 5 negativnih lastnosti po vašem mnenju.


lp
Še enkrat:

Preglej forum, vse piše.
Če se greš pa anketo, se pa najprej predstavi in povej na kateri fakulteti delaš diplomo: FDV, FF, strojna, teološka,...

Na tvoje vprašanje pa bi morali voditi statistiko, da bi lahko konkretno odgovorili. Zagotovo pa je najpogostejša napaka pregoreta žarnica (večkrat letno), raztrgana metlica zadnjega brisalca (vsako leto) itd,...
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Strojnik ne bi tako zastavil ankete...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Vz_Ace
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 26, 2016 10:11 am

aja, je preveč vsega, da bi še enkrat pisali....;)

Vidim,da ste alfisti prav tako zakomp...licirani,kot vaši avtomobili, če ne še bolj;).

Hvala za nasvete, brez njih bi pa res težko živel.;)

pa lep pozdrav!
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Preveč za pisat?
Ne, nič več in nič manj kot pri drugih znamkah avtomobilov.

Je pa res, da se večini ne ljubi ponavljat že večkrat napisanega.
Se opravičujem v imenu vseh tovrstnih lenuhov, ki smo glede tipkanja res še hujši lenuhi od tistih drugih, katerim se pa niti brat ne da ](*,)

Aja, pa naj te to ne odvrne od Alfe.
Sigurno več lastnikov avtkov te znamke prav lepo shaja brez da bi sploh vedeli za forume :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Vz_Ace
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 26, 2016 10:11 am

Se ti potem vsaj ljubi prilepit en koristen link do teme, v kateri bodo opisane poglavitne informacije o tem vozu?

Ker jaz se nism prijavil sem, da bi prečesaval ta vaš forum gor in dol in iskal iglo v senu nekoristnih informacih...

Vidim pa,da vam je pretežko 5 stavkov ponovno napisat v stilu- to je "+" pri tem avtu v primerjavi z drugimi , to je zame "-" itd..


Okej,grem brat, pa da vidim. ;)
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

SilverMan napisal/-a:Strojnik ne bi tako zastavil ankete...
Strojniki sploh ne delamo anket... sami si ustvarimo mnenje, ko preberemo dovolj literature/člankov na želeno temo.

Šel si ustvarit novo temo, čeprav jih obstaja že nemnogo na točno tako tematiko ravno na tem forumu. Napake tega avta s(m)o prežulil že neštetokrat in se nobenemu ne da več ponavljati. In če se odločiš za 159ko in še naprej slediš forumu, boš ugotovil, da nisi ne prvi ne zadnji ki ne pobrska najprej sam po forumu.

Ko boš imel svoje mnenje malo bolje izkristalizirano o dotičnem modelu, lahko prideš na plano s specifičnimi vprašanji na katera pa bomo več kot z veseljem odgovorili. Ne dvomim v to.
Slika
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Vz_Ace napisal/-a:Ker jaz se nism prijavil sem, da bi prečesaval ta vaš forum gor in dol in iskal iglo v senu nekoristnih informacih...
Nisi? Zakaj pa si se?
Pa saj so vse informacije koristne, če se jih le potrudiš uporabit.
Na tem forumu si pomagamo.
Morda ti je zadnja beseda malce neznana, ker namreč ne pomeni "naredimo namesto tebe" :wink:
Torej nekak "daj-dam", ne pa "daj mi vse kar imaš v taki obliki kot jaz hočem, takoj!".
In kar je nekomu +, je lahko drugemu -. Naša mnenja so torej irelevantna. Ustvariti si moraš svoje. Če bo zato treba premetat 3 senike, pa naj bo tako.

Hranata, hvala za popravek 8)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Vz_Ace: oddelek foruma, namenjen ravno temu: http://forum.alfa-klub.com/viewforum.php?f=39" onclick="window.open(this.href);return false;
Vz_Ace
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Mar 26, 2016 10:11 am

Vredu, bom še počakal z nakupom in grem prebirat vaše litanije ;).
Samo se pa bojim, da me po potem želja minila... :D (hec)

In ja, delno sprejemam vaše kritike, da bo mir v bajti.

Lp do nadaljnjega.
Zaklenjeno
  • Informacija