Žvižganje turbine - AR 159, vsi JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

ob menjavi olja spotoma preverjeno stanje turbine na osovini je luft :cry: kam na obnovo?
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

http://www.topturbo.si/ pokliči in vprašaj kakšna je cena
Alfa Romeo Giulietta
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

Pokličem

To ga priporočaš ker imaš ti ali pa nekdo dobre izkušnje z njim?

ne zamerit samo zadnje dni ugotavljam, da je Slovenija je polna garažnih mojstrov ki od 50 eur dalje obnovijo turbino boljše od komkurence skratka, da je boljša kot nova.

po brskanju po forumih so kar pozitivna mnenja o

http://www.turbine.si/" onclick="window.open(this.href);return false;

sem govoril z njim pa deluje kar ok realno ni nek nabijalec...


cena obnove je od 200-400 odvisno od tega v kakšnem stanju dobi turbino obnovi z Melett rez deli, scentrira, priloži graf, da 12 mesecev garancije, ....

ne vem pozna kdo kaj mislite?
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Osebno nič z njim, slišal dosti +, poznam zadovoljne, nisem pa prepričan da dobiš zraven graf od dotične turbine....
Ampak nenazadnje avto ne rabi grafa, pa če je vse drugo ok je to to.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

147 silver napisal/-a:ob menjavi olja spotoma preverjeno stanje turbine na osovini je luft :cry: kam na obnovo?

osovina ima vedno malo lufta ko ni pritiska olja. Če se ne spoznaš pelji nekomu, ki se spozna na te reči. Kar tako brez veze menjat vsepovprek ni ravno ekonomično :)
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

Vem da brez priitska ima malo lufta samo po ugotovitvah mojega mehanika ima vseeno preveč lufta + žvižga drugače notri je vse suho - čisto avto vleče ok.

Ne vem pokazal mi je eno ki jo je zamenjal pa je imela manj lufta kot moja. Milsliš da delam paniko brezvez ali pač vozim kot je dokler ne pokadi? sam to mi tudi ni glih ok.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Dokler žvižga je ok, problem bo ko ne bo več žvižgala :wink:
Luft ima aksialno, ali radialno? Prvega ne sme imet, drugi je pa relativen, a dokler ne žre olja si ne bi preveč belil glave.
Te pa razumem, sem imel podobno dilemo na drugem avtu. Pa stvar kar dela in dela....
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
abanjale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 13, 2011 8:38 pm

Živjo

Glede na to , da je bilo že veliko napisanega , orisanega in podanega me zanima še sledeče:)
Namreč poznam " tisto" kolikor toliko normalno žvižganje turbine:) vendar imam v mislih malce drugačno žvižganje.
Namreč pojavlja se žvižganje kot da bi vozil reaktivca ( dobesedno) v obratih od 2700 - 3000. Pregledal vse kontaktiral mehanike ( mehanska napaka ) pregledal cevi ( na žalost samo od zgoraj ) - zaenkrat.
Sicer glede turbine nimam pomisleka ( zaenkrat ) avto ne kadi , ne žere ojla vendar nima prave moči, prav tako se vidi po cajgerju za tlak turbine , da zadeva deluje vendar ne doseže predpisane kvote. Recimo, da je odstopanje od normale cca 40 %.
Nazadnje kar se je naredilo na AR 159 1,9 jtdm 150 hp - 2007 l( da se bo vedlo kaj je za ena mašinca ) je bil reset servisnega intervala ( reset števca olja ) naslednji dan pa pojačano žvižgane.)

Kakšne morebitne ideje ( razen dokončni pregled cevi)
p.s. prav tako je padla poraba tako rekoč preko noči s 7.4 na 6.8 l/100 km

Lp
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ja nič, za začetek preglej vse cevi :mrgreen:

Najcenejša in najhitrejša rešitev
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če ni boosta in glasno žvižga potem ali pušča nekje zrak med turbino in mašino. Lahko pušča kaj na izpušnem kolektorju med mašino in turbino. Lahko pa je tudi turbina fuč (ležaji obrabljeni in drgne po ohišju)
mihajlorok
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Apr 18, 2021 9:46 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 103kw

Živjo, pred dvema tednoma sem kupil 159ko 2.4 jtdm 210 konjsko letnik 2010. Prve dni je delala vredu, potem je pa dva dni nazaj začela piskati turbina. Piskanje se je začelo z lepega, ko sem zjutraj avto prižgal je bil pisk prisoten. Pisk turbine je vedno prisoten, tudi ko je motor v prostem teku ne glede na mrzel/topel. Potegne bi lahko dejal da enako, ob polnem gasu zadaj pokadi malo črno, vendar nič posebnega. Prilagam še video posnetek zvoka




Že vnaprej hvala za odgovore


Edit: premaknjeno v primerno tematiko + urejena YT povezava ...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Hm, se nič ne spreminja glede na obrate? Da ni kakšen vijak kolektorja počil, ali pa cev za zrak. Bi se sicer vseeno moral kaj spreminjati zvok.
mihajlorok
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Apr 18, 2021 9:46 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 103kw

V bistvu ne, z več obrati višji ton je zvok, v recimo višji prestavi 5, 6 se je pa bolj manj sliši
Odgovori
  • Informacija