Napaka/Error P1206: DPF ne naredi regeneracije - 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfa28
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Feb 01, 2015 1:49 pm

Pozdravljeni,

Sem preiskal cel forum pa mislim, da nisem nasel cisto enakega primera. Alfa 159, 2.0 JTDM, 136km, l. 2011

Ze drugic se mi je naredilo,da mi med voznjo da avto v 'safe mode', Have engine check in mu vzame moc. Avto se dela, ce ne bi bil na avtocesti gre kar ok, vendar mu vzame moc in turbina tudi ne dela do konca. Ko ga ponovno vzgem, kratek cas dela ok, potem pa spet isto. Lucka za motor pa skozi gori. Racunalnik pokaze napako P1206 in resitev, da moramo sproziti regeneracijo. Potem ko to sprozimo gre avto normalno, lucka za motor ugasne, naredil sem cca 2000km brez tezav, potem pa spet isto. Nobene druge napaka ne javi, tako da smo spet sprozili regeneracijo in zdaj spet gre. Pricakujem pa da v kratkem spet vse nanovo.

Je kdo ze imel to? Kaj bi bila resitev? Vozim prakticno samo po AC, naredil pa sem ze preko 250.000 km. Olje imam Castrol

HVALA IN LP
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Zabasan DPF filter...
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Imaš veliko kratkih relacij in avto nima časa da naredi regeneracijo do konca?

Če se ti to dogaja kljub daljšim relacijam (vsaj 20km v eno smer), potem pa je ali kaj narobe s samim DPFjem, ali pa ti motor kaj štrajka in posledično prehitro zabaše DPF.

Mogoče naredit mal diagnostike med vožnjo pa bi se hitro videlo kako stvari stojijo.
alfa28
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Feb 01, 2015 1:49 pm

nekako vem da je DPF filter problem. vendar računalnik nikoli ne napiše nič drugega, kot da je potrebno sprožiti regeneracijo. torej mislite, da je edina rešitev menjava dpf filtra? kaj pa kaj cenejšega? :)
kot rečeno, vožnje imam po avtocesti večinoma. 40 ali 80 km stalno.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pri takih relacijah DPF nebi smel bit problem.
Očitno nekaj v motorju ne funkcionira tako kot bi moralo.

Kot sem rekel, najbolje bi bilo narediti eno temeljito diagnostiko, da se vidi kaki so paramteri delovanja motorja.
Lahko da motorju manjka zraka, ali pa kak injektor štrajka.

Menjat DPF verjetno nima smisla, dokler nisi 100% da so vse ostale stvari OK.
Pa tudi DPF ni ravno poceni, to je hitro 500-1000€. V takem primeru da DPF crkne ga je bolj smiselno odstranit.
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

alfa28 si rešil zadevo. jst imam isti problem
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

rešil problem dpf vrgel vn dal nadomestno cev tribes rešil računalniško avto deluje čisto drugače
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Men je učer vn vrgl to napako, nasledn moment je avto začev delat regeneracijo, pobrisal napako, kaže 33% zabasanosti, hotu narest prisilno regeneracijo pa začne dvigovat obrate pride do 3500 pol pa spusti nazaj pa javi generic error ](*,)
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

tako je tut men delal na začetku
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Sej tut jst že v naprej razmišlam v tej smeri. Sicer je na ebay nov dpf tok k je nadomestna cev plus ostali stroški povezani z tem. Sm pa najdu najcenejšo nadomestno cev za slabih 80€.
Odgovori
  • Informacija