Počena gibljiva cev

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
forplan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Sep 13, 2013 10:46 am

Pozdravljeni! Tudi mene je doletela težava (ko že baje ne malo 159). Začela mi je spuščat cev spodaj desno pri motorju (gibljiva cev, krivina oz. kako se ji reče) ki gre iz motorja naprej za izpuh.

V glavnem avto ropota kot chopper in pa tudi lučka za težavo motorja je že prižgane...

Ima kdo izkušnje s tem problemom. Kaj se popravlja in cene, original - nadomestek? Baje da se menjava cev skupaj z nekim delom na kilerju...

Hvala za informacije
Uporabniški avatar
Z-147-159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Nov 02, 2015 3:12 pm
Vozilo: AR 159 2.0 125 kW
Kraj: NM

Zivjo!
Si ze rešil? Glede na datum posta, verjetno si.. mene zdaj čaka isto.. sicer ni še cist hin ampak kmalu bo.. na prejsnji alfi (147) je bila gibljiva cev in delo cca 80 €, na 159 ne vem koliko bo, po mojem isto tam nekje.. če kdo pozna kakšno dobro rešitev naj prosim napiše..
Lep pozdrav
forplan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe Sep 13, 2013 10:46 am

Jaz sem imel luknjico na gibljivi cevi, se je kar orenk videla ko se je ven vzela...

Baje se ne dobi samo gibljive cevi. Je samo skupaj s hladilnikom izpušnih plinov. Baje ni ponaredka samo original ~500e ](*,)

Jaz sem uredil tako da sem zamblindiral sistem. Egr imam že od prej izklopljen. Iz ebaya nabavil 2 ploščici, smo prišravfal in dela.

Edino če se res posluša se sliši da mogoče kakšen % gre mimo
Uporabniški avatar
Z-147-159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Nov 02, 2015 3:12 pm
Vozilo: AR 159 2.0 125 kW
Kraj: NM

Aha, zdaj pa vidim, da ne misliva na isto gibljivo cev.. jst sem v mislih imel gibljivo cev na izpušni cevi pod motorjem.. tvoja je v motorju pred samim izpuhom..
Pomembno,.da si najdel rešitev, 500 € bi res bilo veliko.
Izpušna gibljiva cev je skupaj z delom 60€, tako informacijo sem danes dobil, če koga zanima..
Mogel bom zamenjat tudi lonec, pa še enkrat lepo prosim, če kdo ima kak nasvet..
Lp
SonoR
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne Jan 03, 2016 12:35 pm

Z-147-159 te lahko vprasam kje si dobil vse to za 60e? Ker tudi meni 147ka brni ko helikopter..
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Gibljive cevi so ponavadi cca do 20€. Dela je pa toliko, da odšravfaš avspuh, če se kak vijak odlomi ga pač menjaš. Odfleksaš staro cev na mero in privariš nov nadomestek. Vse skupaj max eno uro, če veš kaj delaš in da avto nima auspuha speljanega pomožnosti pod kako zadnjo roko.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Tudi kvalitetna gibljiva cev stane precej. Če si zadovoljen z "običajno" je res poceni. Če pa želiš kako več slojno, za sigurno pa cena malo zraste...
Odgovori
  • Informacija