Štarter - 1.9 JTDm 110kW

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Danes mi je motor zelo čudno zaštartal, kot da hoče razletet. Takoj sem ugasnil in ponovil vžig in je vžgal čist normalno kot, da ni bilo nič. Doma sem priklopil na tester in je vse ok. Avto gre normalno. Sem najdo podoben posnetek na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=rvmxZhD6eT0" onclick="window.open(this.href);return false;

Sumim, da je mogoče štarter in zobnik leti zraven.
Pajk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Avg 24, 2015 12:03 pm
Vozilo: AR 159 1.9 Jtdm 110kw

Sumiš pravilno. Imel isti problem. S tem, da mi je zraven še zacvilil kot ranjena mačka. Moral menjati štarter in baterijo, ker stara ni bila zadosti močna, da obrne nov štarter normalno. Imel sem pa cvetke pri menjavi štarterja. Namreč kljub kataloški številki, sem dvakrat dobil napačen štarter. Šele tretji je bil pravi.
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Upam, da jaz jutri dobim pravega. Akumolator pa sem zamenjal 2 dni nazaj, ker se je stari spraznil do konca. Sami stroški z Alfo. Pred 1 mesecem menjava sesalnega kolektorja in termostata.Prejšni teden obnova + jermenica alternatorja, ta teden akumolator in naročil sem spodnje in zgornje roke, ker na desni strani že nekaj škripa po luknjah, zdaj štarter. #-o #-o #-o
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

očitno nimaš sreče...jaz tolko dela nisem mel v 6 letih (tok tok po lesu :D )

čeprav, se mi je isto ene 2x zgodlo, torej vem kaj bo treba menjat počasi...kakšen pa je strošek ta štarter?

drugače pa tisti cvileč zvok se še vedno občasno pojavlja :? (za tiste, ki ne poznajo avta - ob zagonu, v motorju en čas zelo nadležno nekaj cvili, vendar čez čas zgine in ne morem ugotovit kaj bi blo? ne pojavlja se pa vedno, ampak kak se ji zazdi)
Pajk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Avg 24, 2015 12:03 pm
Vozilo: AR 159 1.9 Jtdm 110kw

Cena štarterja 120 €. Toliko sem jaz dal v Bartogu v Postojni.
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Aless napisal/-a:očitno nimaš sreče...jaz tolko dela nisem mel v 6 letih (tok tok po lesu :D )

čeprav, se mi je isto ene 2x zgodlo, torej vem kaj bo treba menjat počasi...kakšen pa je strošek ta štarter?

drugače pa tisti cvileč zvok se še vedno občasno pojavlja :? (za tiste, ki ne poznajo avta - ob zagonu, v motorju en čas zelo nadležno nekaj cvili, vendar čez čas zgine in ne morem ugotovit kaj bi blo? ne pojavlja se pa vedno, ampak kak se ji zazdi)

Sem skoraj 99% da tebi spušča tiste zvoke ona druga cevka ki gre na naftni filter.Je že malo zdelana. Od zunaj je prevlečena z gumo v notranjosti pa je plastična in vibracije povzročajo ta zvok Še vedno imam tisti kos cevi in lahko enkrat poskusiva zamenjat
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Štarter zamenjan in avto zdaj vžiga normalno.
Odgovori
  • Informacija