Avtomatski menjalnik / Q-Tronic - Lastnosti

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Tosh
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Nov 07, 2009 11:00 am

Pozdrav vsem!

Mi morda lahko kdo od vas AR gurujev pove, kako vidim pri q-tronicu, kateri tip vožnje imam izbran (winter, sport,....)? Vnaprej hvala!

E.D.
Tosh
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Nov 07, 2009 11:00 am

sem že ugotovil... na displayu se "pošteno" izpiše S...Hvala vseeno za prebiranje vprašanja.

E.D.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kot si opazil nima nihče qtronica, je le ena izjema (bela brera z autodelta kompresorjem), pa še ta je bolj malo na forumu.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

In zakaj nam je nebi predstavil?

Dobrodošel na forumu!


Lp - MaStr
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Tosh
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Nov 07, 2009 11:00 am

Seveda jo predstavim, ko/če bo čas...Zaenkrat jo še testiram, nisem še čisto prepričan :?: Prvi vtisi so dobri, razen tega, da zadaj ni nobenega prostora (čeprav je SW :? ) pa kljuke ni na zadnjem pokrovu - l.2008... :x . Drugače pa gre "ko elija" :D (2.4 jtdm), končna blizu 240 po števcu (kar je po moje blizu deklarirani hitrosti), pospeški so fletni, ergonomija je cool. Imam jo še en ali dva dni na probi, bom videl...

E.D.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Ojej... ti si ziher bral teste v prilogi Dela.
Čemu kljuka, ni to Volkwagen, ki mu pristoji kljuka v velikosti 20×10 cm - vglavnem večja kot jo ima Traffic in jaz na vhodnih vratih.

Letnik 2008 že ima odpiranje s pomočjo pritiska na zadnjo značko, tako da ti ni potrebno niti poiskat daljinca... Drugače pa kljuke prodajajo v vsaki malce bolje založeni trgovini - priporočam Bauhaus, Baumax... dva knipinga pa je rešeno.

[pritisk mi dvignejo rojeni Volkswagnovci, ki najdejo napake, ki vbistvu to sploh niso, kljuke tam ni - in to z namenom]
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Tosh napisal/-a:sem že ugotovil... na displayu se "pošteno" izpiše S...Hvala vseeno za prebiranje vprašanja.

E.D.
Ne vem ali si že ugotovil, ampak če malo bolj dolgo držiš tisti gumb pa se prestavi v winter program, ti na ekranu napiše W. Tako da imaš tri programe, navaden ne piše nič, šport (S) in winter (W).

LP
Krstijan
Slika
Tosh
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Nov 07, 2009 11:00 am

:D ...je 2007MY, tako da ni treba vroče krvi... :wink: To s kljukami se pa dobro sliši/bere :mrgreen:
Tosh
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Nov 07, 2009 11:00 am

Za W sem tudi že ugotovil, hvala vseeno :)
ARforever
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Sep 15, 2016 9:03 pm

Živjo, iščem AR 159 in sem naletel na nekaj oglasov z avtomatskim menjalnikom pa me zanima kakšne so izkušnje, na kaj biti pozoren, kdaj/če se pojavijo lahko težave z njim.
Hvala, lp.
Uporabniški avatar
Torino
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nobenih težav, jo imam 4 leta (80.000), 1,9 čipano na 180KM, lepo menja brez cukanja, priporočam. Če ti je dolgčas lahko še vedno menjaš "na roke". Lp
ARforever
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Sep 15, 2016 9:03 pm

Super, hvala za info. Večinoma so avtomatiki 2,4 in tudi o teh nisem slišal nič slabega. Odločil sem se poskusit avtomatika. Lp.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Imel 3.2 avtomatka. Z menjalnikom ni bilo težav.
Ali je res da so ti menjalniki Toyotini?
ARforever
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Sep 15, 2016 9:03 pm

Da so Toyotini še nisem slišal, bom pa se pozanimal. Hvala za deljenje izkušenj.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Aisin-Warner = Toyota
Odgovori
  • Informacija