AR 159 2.4 JTD in kratke razdalje

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ZiPi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 126
Pridružen: Če Jul 10, 2008 4:14 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW Ti
Kraj: Celje
Kontakt:

V kratkem se selim bližje službi (4 km v eno smer). Naj dizla prodam in kupim bencinarja? :) Ali naj odstranim DPF in vozi dalje? :D Zanima me ali delam s tako kratko razdaljo škodo dizlu...
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ni dobro. Po 4 km se tudi segreje ne. Poraba bo tudi narasla. Veliko kurblanja. Jaz bi prodal in si kupil enega močnega bencinarja. Giulieto tbi 240 KM. Ali enga bussota, če mora bit alfa.
Če imaš vsaj občasno daljše vožnje pol bi še šlo nekako.
Pretehtaj + in - in se odloči.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

ZiPi napisal/-a:V kratkem se selim bližje službi (4 km v eno smer). Naj dizla prodam in kupim bencinarja? :) Ali naj odstranim DPF in vozi dalje? :D Zanima me ali delam s tako kratko razdaljo škodo dizlu...
s 4 km v eno smer delaš škodo vsakemu motorju z notranjim izgorevanjem...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Trenutni avto obdrži, za v službo pa kolo. Če ti ni do poganjanja pa enega Tomosakija avtomatik...
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Jaz imam sicer 156 1,9 jtd pa se zadnjih 10 oziroma še več let vozi po večini na kratke razdalje. Avto ima blizu 300000km, pa moram potrkat nobenih težav z motorjem. Upam da ne bo sedaj kaj ko sem glih pohvalil. Hehe.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pišete kot da mu bo po 1 mesecu crnil če se ne bo vsak dan vozil 20km preden ga vgasne.
Pač, vozi se kolikor se pač voziš, če zaupaš avtu in uživaš ko se z njim voziš. Je pa res, da te bo kakšna stvar začela malo prej zajebavat (gnil auspuh, DPF...), ampak to moraš vzet v zakup, tako kot mora druge stvari (zavore, gume, servisi) vzet človek ki dela 200km na dan.
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Jaz bi preventivno vzel ven DPF, in užival v avtu naprej, še posebej če z njim nimaš večjih težav, če bi rad pa menjal, je pa to seveda odličen ''izgovor'' za menjavo :)
Odgovori
  • Informacija