Cukanje + Ne opravlja regeneracije - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Dugi159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Mar 23, 2017 11:22 pm

Lepo pozdravljeni! Vem da se bo cudno slisalo , ampak zadeva je sledeca. Pozimi dela avto odlicno , ko se pa temperature ozracja dvignejo pa zacne avto cukati in noce sprozit regeneracije. Avto je alfa 159 2.4. Ima kdo podoben problem?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Predvidevam da imaš težave z EGR ventilom...

Bi pa bilo treba narediti kako diagnostiko, da bi se zadeve razjasnile 100%.
Dugi159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Mar 23, 2017 11:22 pm

Egr je ociscen in deluje ce ga priklopim ,odpira in zapira brez problema tako da domnevam da to ni problem. Dejansko je problem pri 15 stopinjah plusa in vec . Mislm prav smesno. Tudi meni se zdi , da bo treba pelat na diagnostiko
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Čiščenje EGRa in "testiranje" ali odpira in zapira ni noben garant da je EGR OK.

Ponavadi se zgodi da s časom EGR ne deluje več 100% gladko, ko je motor segret in ko vroči plini pridejo v EGR. Saj se zaradi vročine določeni deli razegnejo in ne delujejo tako kot bi si mislil...

Avto na diagnostiko ter na testno vožnjo in probat sprovocirat avto da cuka med testno vožnjo, pa se bo na diagnostiki hitro videlo kaj se dogaja v motorju...
Dugi159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Mar 23, 2017 11:22 pm

Ok hvala za odgovor . Zgleda je moja alfa delana za skandinavijo. Hec , vsi majo pozimi probleme jaz pa poleti
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Večina težav z EGRom je najbolj opaznih ko je temperatura med 10 in 20°C...
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

podobne probleme sem imel jaz sam da je motor 2.0jtdm potem sem 2x naredil prisilno regeneracijo in zdej imam zaenkrat mir in zdej normalno dela regeneracije naprej
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Kaj pa če mrzu motor prvo minuto rad cukne ko dodaš gas pri cca 1500rpm? Dogaja se pri 15+ stopinjah.
Dugi159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Mar 23, 2017 11:22 pm

Hvsla zaenkrat za odgovore bom zamenjal egr , ker ga imam moznost dobiti novega na posojo. Drugace smo tudi mi lani naredili dve prisilne regeneracije , potem so prisle nizje temperature in je bilo ok. Prejsni teden se je pa segrelo in cukanje se je vrnilo , tako da sem samo cakal na regeneracijo. Prizgala se je HEC potem pa je le nekak naredila regeneracijo
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

A pa je normalno da dela regeneracije na 200-300km?
Dugi159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Mar 23, 2017 11:22 pm

Men jo je tud ze pri 350 km mestne voznje. Danes zjutraj , ko je hladno nobenega cukanja , pa sem prvozil cez 50 km. Bom probal z drugim egrjem sam da najdem cas
Dugi159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Mar 23, 2017 11:22 pm

Zamenjal egr , sedaj deluje normalno , ne cuka in dela regeneracije
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Men cuka ko je topleje in motor mrzu. Pa še to samo ko je gas spuščen in ga nežno pritisnem, ko ga malenkost bolj pohodim ne cuka. Kaka ideja? Je tut to egr?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Čisto možno da je EGR, točen odgovor pa dobiš samo z diagnostiko...
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Moj pa ne cuka, ampak se občasno zaganja v prostem teku. Se vsake toliko časa zgodi da pri počasni vožnji med šaltanjem vgasne. Imam občutek, da se to dogaja par kilometrov pred regeneracijo. A je možno, da je za to kriv Egr, čeprav je izklopljen.Opazil sem tudi, da nekaj km. pred pričetkom regeneracije motor dobi prizvok kot nekakšen tk tk tk tk. Je pa 1.9 16v
Odgovori
  • Informacija