Nihanje nivoja olja - AR 159 2.2 JTS

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
MorskaPica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 10:50 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.2 JTS, 8/2006

Zdravo,

imam alfo 159 2.2 jts, Prevoženih 184k km, redno delani vsi servisi, na uradnem servisu.

Opazil sem da niha nivo olja. Ko dam kontakt, in ko preveri nivo olja, olje niha vse od 1 črtice do 5 od skupno 6 črtic. Čist naključno. Sem mislil da je napaka v senzorju olja, vendar tudi na šipki se pozna isto kot kaže senzor, pa tudi temperaturo kaže normalno. Nivo na šipki se ujema s prikazom na ekanu med števci.

Tu pa tam tudi pri prižigu avta zapiska da je olja premalo.

Je pa olje na isti ravni par ur. Recimo cče bom v roku 10 min dal 2x kontakt bo kazal isti nivo. po 8h pa drugače.
recimo
Včaraj sm zjutraj prižgal avto, mi je kazalo 3 črtice. Ko sem šel po 8 urah iz službe mi je kazalo 5 črtic. Ko sem šel zvečer na pivo, je kazalo 2 črtici. Danes zjutraj pa 1. Zdele sem šel preverit pa spet 5 črtic.

kakšne ideje kaj bi lahko bilo? da bi tako nihalo nivo olja na šipki? Olja je v motorju dovolj.

Ali se lahko kje "zadržuje"?


Hvala za pomoč in lep pozdrav,
Luka
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Senzor za nivo olja ga sračka...?
MorskaPica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 10:50 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.2 JTS, 8/2006

mislim da ni senzor, kr se stanje na šipki, ki jo potegnem iz motorja, ujema z prikazanim na ekranu (ki je prebrano od senzorja)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

MorskaPica napisal/-a:mislim da ni senzor, kr se stanje na šipki, ki jo potegnem iz motorja, ujema z prikazanim na ekranu (ki je prebrano od senzorja)
Torej, ce prav razumem, ko ti prikaze eno crtico je tudi stanje na sipki v visini te "ene crtice" ali kaj? To je skoraj nemogoce. Olje ne more kar zginiti, kvecjemu lahko nivo zraste.

Tudi jaz kot laik bi rekel, da je senzor.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Če je avto pri kontroli na ravnem in zadosti časa ugasnjen, se nima olje kje zadrževat samo občasno.
Pri ogretem motorju se olje scedi v karter prej kot v pol minute, da po tem času ne opaziš več kot kak mm razlike tudi če ga pustiš čez noč.
Pri mrzlem pa zna to trajat nekaj deset minut.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
MorskaPica
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 10:50 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.2 JTS, 8/2006

b_bay napisal/-a:
MorskaPica napisal/-a:mislim da ni senzor, kr se stanje na šipki, ki jo potegnem iz motorja, ujema z prikazanim na ekranu (ki je prebrano od senzorja)
Torej, ce prav razumem, ko ti prikaze eno crtico je tudi stanje na sipki v visini te "ene crtice" ali kaj? To je skoraj nemogoce. Olje ne more kar zginiti, kvecjemu lahko nivo zraste.

Tudi jaz kot laik bi rekel, da je senzor.
ja tako, stanje je enako tako na šipki kot na ekranu. Tudi meni ni jasno, kako da po 8 urah ne steče vso olje nazaj. Včasih pa steče že po parih minutah in kaže normalno višino olja.
Čudno se mi zdi, in tudi sam sm najprej sumil senzor, dokler nisem prečekiral še na šipki.
Odgovori
  • Informacija