Zaribal motor - 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
minMAX
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Okt 12, 2013 1:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Pozdravljeni alfisti. Postal sem pravi alfist, zaribala mi je prva alfa (malo heca, čeprav je zadeva resna).
Peljal sem se po avtocesti iz MB v CE, nakar mi je na izvozu v CE avto vgasnil in ni več vžgal. Z avtovleko je bil pripeljan na servis k Stepančiču, kjer so ugotovili, da 2. cilinder nima kompresije. Ko so odstranili glavo se je videlo, da sta zaribala 2. in 3. cilinder. Zakaj se je to zgodilo na servisu ne vedo točnega vzroka. Pravijo, da je možno, da so scale šobe ali da je prišla voda v cilindre. Možni vzroki so, da je počila glava, vendar na tesnilu ni videti, da bi ga kje prepihalo, prav tako vsaj na uč ni videti, da bi glava poknala. Druga možnost je, da je spustil toplotni izmenjevalec in je porinilo vodo v cilindre. Pravijo tudi, da takšnega primera še niso imeli.
Avto sem kupil cca 1,5 leta nazaj in sem ga takoj peljal na servis, da odstranijo loputke iz sesalnega kolektorja, dpf in blindirajo egr. Ko so razstavili sesalni kolektor, ene loputke ni bilo več, padla je v 2. cilinder. Naredila se je generalka na motorju, kljub temu, da ni naredila nekakšne velike škode, razen, da se je videlo, da je v 2. cilindru nekaj mlelo. Potegnil se je bat ven, da se pregledajo obročki, bila je pregledana glava če tesni, zamenjana so bila vsa tesnila, ojnični ležaji (preventivno), vse tekočine, vsi jermeni, napenjalci, vodna pumpa, skratka vse, kar se pri takem posegu zamenja in pregleda. Mapo je popravil Tribesman. Bil sem tudi pri tribesu cca pol leta nazaj, ker mi je tresel vztrajnik (nov komplet z sklopko) v nizkih obratih v višjih prestavah pri polnem pospeševanju in je rekel, da so vsi parametri motorja ok.
Zanima me kako je možno, da je zaribal, saj se je z motorjem delalo kot je treba. Res je, da sem ga občasno tiščal (nikoli hladnega in nikoli do blokade). Od generalke sem z njim naredil 40k km brez nekih velikih problemov in tudi na dan ko je zaribal, ni kazalo, da bi bilo karkoli narobe, voda ok (90st.), olje ok (prevoženih 7k od menjave), tudi računalnik ni zaznal napak.
Zanima me še, če kdo ve za kakšen motor 1.9 jtdm 16v 110kw oz. enega lahko dobim, vendar je z angleške alfe in če paše brez problemov notri ali je kaj drugače. Hvala vsem za informacije.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Pase tudi od opla 1.9 cdti 150km ker je isti motor :) drgac teh motorjev ni glih tezko dobit.... vsaj za alfe ne.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

poglej med oglase za dele. Bokoalfa in AR75 imata vedno nekaj krame na lagru
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
minMAX
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Okt 12, 2013 1:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Hvala za informacije, spodnji del motorja sem dobil, zgleda vredu bomo videli, kaj bo rekel še mehanik. Glavo sem peljal na servis Čukmanu v Zagreb, tako da, rabil bi še 4 "dobre" šobe če kdo ve zanje. Hvala, lp.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Osebno sem mnenja da dobi delujoc motor, naredis veliki servis in vtaknes v avto. Najhitreje, najlazje in verjetno tudi najceneje.
minMAX
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Okt 12, 2013 1:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Colibry, se strinjam, ampak ker nisem našel celega motorja za neko normalno ceno, sploh pa ker sem dobil spodnji del motorja skoraj zastonj, sem se odločil za to varijanto, saj sem odvisen od avta in ga rabim čimprej.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Nisi dobil komplet motorja? :-k :doubt:
Če ga ni na forumu pri uporabnikih WiTBoY, Bokoalfa in 75 3.0 V6, je v kakšnem oglasu na avto.net sigurno.
Že pri PT AVTODELI, trgovina, d.o.o., iz Trzina sem z lahkoto našel tri, ne vem pa, če je tip motorja pravi:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... P%20939A20.." onclick="window.open(this.href);return false;.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 2000.%20MO.." onclick="window.open(this.href);return false;.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... .%20TIP%20.." onclick="window.open(this.href);return false;.
...in še kakšen bi se našel pri njih ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ACŠ Avtomobili d.o.o.

http://www.acš-avtomobili.si/index.php/en/


Pri temu stajercu dobis tudi motor skor 100%. Ce ga nima ga dobi v dnevu ali dveh. Poslje tudi po posti na paleti za 50e. Ni nategun. Preverjeno. Jaz sem dal pou leta nazaj 750e za motor s 155kkm od 159 150KM s postnino, Motor je biu s pumpo in injektorji.
minMAX
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Okt 12, 2013 1:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Ja oglasov za motorje je veliko, tudi oni v trzinu imajo 3-4 oglase za motor, ko sem klical, ga pa nimajo. Witboy tudi nima celega motorja, dobil bi ga za 1000+eur, toliko pa ne dam za motor, ker spet ne veš, kaj dobiš.
Odgovori
  • Informacija