Zadnje novice

ABS / VDC / EBD System Failure

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

OdgovorNapisal/-a Foggy » Sr Jan 05, 2011 11:49 pm

Pač vsake toliko časa malce zapiska, ko vžgeš avto, ne sekiraj ABS, ASR in VDC kljub temu delujejo :wink: :mrgreen:

Če bi bilo kaj narobe izmed zgoraj opisanih sistemov, bi ti v števcu konstatno gorele lučke.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Član Alfa Kluba:Član Alfa Kluba

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mode| » Če Jan 06, 2011 5:53 am

..no stvar je sledeča.. zamenjal akumolator in sicer od EXIDE (tudi v originalu) FULMEN FORMULA XTREME 77Ah 760A.. tiste zgodbice o 90% da je kriv akk, mam očitno jaz tisto smolo da moram drugi teden k avto elektriku in še 1x na tester..

lizard napisal/-a:@mode|: Bo nekaj z ABS senzorjem oz. kabli očitno. Preko njega se namreč meri hitrost, pravtako pa je ABS glavna stvar pri delovanju VDC-ja.

tako da ima lizard verjetno prav.. no vsaj upam.. senzor, kabli ali pa ležaj.. bomo vidli kaj bo stric drugi teden povedu..
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior
Kraj: Ljubljana - Velenje

OdgovorNapisal/-a mode| » Po Jan 24, 2011 3:22 am

..nevem kaj nej rečem.. na uradnem servisu so rekl da je spredni ABS senzor hin.. in bo treba menjat.. ker ga niso imeli na zalogi v petek.. ga nej bi jutri šel naročat.. ampak.. zgodil se je čudez.. napaka je sama od sebe danes izginila.. tako da sem srečen in upam da tako tudi ostane.. pa sem prišparal za senzor.. vse dela tako abs, vdc ter asr.. [-o<
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior

OdgovorNapisal/-a mode| » Po Jan 24, 2011 3:27 am

da sporočim.. js sem imel to nadlezno tezavo 3tedne.. ob menjavi akk za 1x močnejšega se ni prav nič spremenilo.. na uradnem servisu so odkrili da je ABS senzor crknu.. sem ga hotu kupit, pa je treba naročat.. ampak na srečo se mi je danes napaka sama po sebi popravila.. in upam da tako tudi ostane.. =D>
mode|
Alfa Junior
Alfa Junior

OdgovorNapisal/-a lizard » Po Jan 24, 2011 11:37 am

ABS senzorje se ponavadi najprej samo ščisti.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa 166 3.2 Collezione

OdgovorNapisal/-a El Barto » Po Jan 24, 2011 11:40 am

Žal pa take operacije na servisih ne poznajo ... :?
Arese V6 Power
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo 166 2.0 TS 2000

Kraj: Gorje

OdgovorNapisal/-a minimi » Po Jan 24, 2011 7:39 pm

Jaz jem tud pogruntal zakaj, počila je manšeta na zglobu in vse je bilo zaliti z mastjo. Poročam ko bo avto zopet vozen.
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar

OdgovorNapisal/-a Creed » To Jan 25, 2011 9:21 am

Tele mansete kar precej pokajo pri 156/147 kot kaze. Meni je tudi poknila. Sem se enkrat skor usral, ko zagledam prednje levo kolo vso mastno, ker sem milsil da je amortizer spustil!

LP
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Kraj: Posočje

VDC system failure

OdgovorNapisal/-a Guliver » Po Jun 06, 2011 9:17 pm

LP Zadnje čase se mi pojavlja napaka na BC. kadar zavijem v levo do konca "VDC system failure ABC system failure go to dealer " ampak ne vsakič. Ko vgasnem avto in dam ponovno kontakt napake ni več se pobriše.
Tester pa pokaže sledeče
C1200 - RF Whel Speed (1)
The speed signal of the indicated wheel is missing or wrong.
Check:
1) the wheel sensor and the associated wiring to the ABS ECU for opens, shorts and weak connections, and the ECU for proper ground.
2) the sensor continuity and resistance
3) the ECU ground connection
4) the air gap between sensor and impulse ring
5) the impulse ring and sensor to have no signs of damage or deformation, and to be free of magnetic dust
6) the wheel bearing for excessive play
NOTE:
1) It is ESSENTIAL that all the rims and tires are of the same size, as specified by the manufacturer, and that the tires have correct pressure and show uniform wear
2) using an Oscilloscope to check the signal gives an excellent visual reference of the signal integrity and enables easy comparison between the wheel sensors.
3) this code may be set if a wheel is rotated independently when the car is lifted up and the Key is ON
Vzrok za to napako je da ECU ni prejel signala s senzorja. Napaka trenutno ni prisotna, ampak je shranjena v spominu.
Počistite napake in opazujte ali se enaka napaka pojavi čez čas. Opozorilna lučka na armaturni plošči je bila aktivirana za to napako.

Očistil sem že oba sprednja senzorja, preveril kablovje in ne vem več kaj narediti, malo pomoči bi mi prav prišlo
Guliver
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: Dol pri Ljubljani--mal naprej

OdgovorNapisal/-a Crazy Alfista » Po Jun 06, 2011 9:19 pm

lahko je lezaj slab, preko katerga senzor steje obrate, ali pa ce je zvezdica na lezaju tolk rjava, da senzor ne zazna
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Guliver » Sr Jun 08, 2011 7:10 pm

a je možno da senzor na polcrkuje pa kako ga naj preverim
C1200 - RF Whel Speed (1) a je to sprednji desni senzor
Guliver
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: Dol pri Ljubljani--mal naprej

AR 147 VDC system failure

OdgovorNapisal/-a kumr » Če Jul 06, 2017 11:25 am

Zdravo..stvar je taka,stoji pa tako...zadnjič mi je na avtocesti na mitnci Log proti LJ napisalo napako VDC sistema zatem takoj še ABS..nakar mi je avto sam od sebe blokiral levo prednje kolo in to pri 150km/h..situacijo jedva rešil da ni šlo vse skupaj v ograjo..to se mi je ponovilo še 2x vendar pri manjši hitrosti (50-60)..ko so se pojavile napake tudi tipka za ASR ni delovala..zdej pa me zanima kaj to je,ker ko sem avto ugasnil pustil stati cca 10min so napake zginile in avto se je peljal normalno..uglavnem na računalnik ni pokazalo nič,zato upam da je med vami nekdo ki bi mi povedal kje se težave lotit,ker za moje pojme tak avto ni vozen..Lp Matej

Edit: premaknjeno v obstoječo temo ....
kumr
Alfa Junior
Alfa Junior
Uporabniški avatar
Kraj: porivačev hrib

Re: ABS / VDC / EBD System Failure

OdgovorNapisal/-a mare87 » So Jul 08, 2017 6:11 pm

Zablokiran kolesni ležaj?
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar
Član Alfa Kluba:Član Alfa Kluba

Vozilo: Alfa 147, 1.6, Alfa 156 2.5 V6, Sportwagon

Kraj: Škocjan

Re: ABS / VDC / EBD System Failure

OdgovorNapisal/-a kumr » Sr Jul 12, 2017 8:42 am

Nevem ce bo to to..namrac kasneje ko sem samo pipnil pedal od zavore je avto potegnilo v desno stran..za trenutek..ostali so si verjetno mislili da delam samomor haha..zdaj ze dober teden dela brez problema,res pa da nisem sel nic na avtocesto
kumr
Alfa Junior
Alfa Junior
Uporabniški avatar
Kraj: porivačev hrib

Prejšnja

Vrni se na 156, 147, GT

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov