Menjava filtra klime - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

KLIK

Tukaj je pa še nekaj slik ki sem si sposodil iz Italijanskega foruma, če ti bojo kaj pomagale:

1.Slika 2.Slika


1.Slika2.Slika
3.Slika4.Slika
5.Slika6.Slika
7.Slika8.Slika


Originalni avtor: ALRO
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Če grafično prikazan postopek menjave filtra kabine za Alfo 147/156fl/GT z avtomatsko dvopodročno klimo.

Klikni na sliko za povečavo.

Slika
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

To sem rabil. Sem že mislil da bom mogel most dol jemat #-o
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Danes sem vse tole vzel dol še predal in vratca pa nisem najdel tega filtra samo ena velika bunka se vidi.
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

simnov napisal/-a:Danes sem vse tole vzel dol še predal in vratca pa nisem najdel tega filtra samo ena velika bunka se vidi.
Tm je ventilator, glej na sredini za sredinsko konzolo.
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Zdajle sem ga končno dobil , kar fajn je skrit je pa čist črn sem ga spihal.
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

A če si se že toliko namartral ga ne bi raje prej kupil in ko si že pri tem bi ga menjal ? Ok, razen če ni bil menjan v zadnjega pol leta. Bolj črn je pa lahko tudi ko je nov, če je tisti "karbonski".
Slika
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

alro napisal/-a:A če si se že toliko namartral ga ne bi raje prej kupil in ko si že pri tem bi ga menjal ? Ok, razen če ni bil menjan v zadnjega pol leta. Bolj črn je pa lahko tudi ko je nov, če je tisti "karbonski".
saj je fajn šravfat , ko nimaš kaj drugega.
LB
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 222
Pridružen: Sr Mar 31, 2010 11:31 am

pozdravljeni, moj frend ima 147 letnik 2003, 1.6 (105PS varianto)
zanima, ker bom namesto nejga kupil filter klime/kabine...pravi da sta 2. a mi lahko mao bolj pomagate kaksna sta ta dva filtra, kako naj jih iscem?

Hvala
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

greš v prodajalno z rezervnimi deli, daš jim prometno in ti ga prodajo :roll:

če tudi oni ne bodo vedli kakšen je greš na pooblaščeni servis in po številki šasije kupiš originalnega ali pa ti dajo original kataloško številko (če ti jo bodo hoteli zaupat) in greš z njo nazaj iskat neoriginal... (GMT, ANET,...)

kje se pa nahaja ti pa naj nekdo pogleda v autodato...jaz je nimam v službi :/
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
LB
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 222
Pridružen: Sr Mar 31, 2010 11:31 am

tnx
bolj me je zanimalo a sta res dva filtra? (po skicah vidim da sta dva, sam ne vem ce to velja za vse?)
prometne seveda nimam, ker je avto 1000km stran :)
s stevilko sasije pa ne vem, ce mi bojo lahko pomagali v avtotrgovini?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Sta sicer dva kosa(ker če bi bil en ne bi šel v odprtino) ampak se prodaja kot komplet v eni škatli. S številko šasije ti bodo pomagali pri pooblaščenem servisu kjer naj bi ta reč stala nekje med 20 in 30 EUR.
Drugje pa mirno lahko rečeš da rabiš filter klime za 147 ali 156 FL(2003+) bo povsem dovolj podatkov.
Emperor of The Dark Realm
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Vse 156/147/GT z avtomatsko klimo imajo dva klima filtra, ki sta tudi skupaj zapakirana v eni pakungi!

@Unek
Originalni filter ni dosti dražji od neoriginalnega, oziroma je lahko celo cenejši. Je pa kvalitetnejši od večine aftermarket zadev.
Glede na to da ga pošiljaš od servisa do trgovine, itd, bo več zapravil za gorivo, kot je sama razlika v ceni.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Foggy napisal/-a:Vse 156/147/GT z avtomatsko klimo imajo dva klima filtra, ki sta tudi skupaj zapakirana v eni pakungi!
Potrebno je omeniti, da 156 pred FL notranjosti torej s polavtomatsko klimo ima filter klime v enem kosu in na drugem mestu, nahaja se namreč pod zaščitno plastiko ob vetrobranskem steklu, zamenja pa se ga iz motornega prostora.
Emperor of The Dark Realm
LB
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 222
Pridružen: Sr Mar 31, 2010 11:31 am

SHadowX napisal/-a:
Foggy napisal/-a:Vse 156/147/GT z avtomatsko klimo imajo dva klima filtra, ki sta tudi skupaj zapakirana v eni pakungi!
Potrebno je omeniti, da 156 pred FL notranjosti torej s polavtomatsko klimo ima filter klime v enem kosu in na drugem mestu, nahaja se namreè pod zašèitno plastiko ob vetrobranskem steklu, zamenja pa se ga iz motornega prostora.
ok super, bom sel kar do uradnega servisa...edini, ki ga poznam in mi je blizu je tisti na dunajski (nasproti amzs-ja)

hvala se enkrat :cheers:
Odgovori
  • Informacija