Nastavitev luči / žarometov - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Kul, potem ni nobene umetnosti :mrgreen:

Hvala.
alfa156romeo156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Če Okt 20, 2011 7:26 am

tako hitro rešenega problema pa še ne...:D
Grega009
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 5:54 pm
Vozilo: '05 AR 156 1.9 jtdM
Kraj: Železniki

Pozdravljeni,
Na 156 2005 FL imam problem z nastavitvijo luci. Mislim da mi probleme povzroca polomljen, oziroma obrabljen vijak za nastavitev visine. Zanima me ce se da ta komplet motorcka vzeti dol iz ohisja zarometa brez da odstranim zaromet, ker vem da je za odstranitev zarometa potrebno kar dosti casa in vijacenja.
Prav tako me zanima kje oziroma ce se sploh da dobit nov motorcek za nastavitev visino snopa?
Hvala za odgovore
Lp
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Z motorčkom je vrjetno vse vredu, saj ta "vijak" preko katerega nastavljaš višino ni del motorčka.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Grega009
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 5:54 pm
Vozilo: '05 AR 156 1.9 jtdM
Kraj: Železniki

Kolikor sem razbral iz par postov na drugih forumih naj bi bil prav vijak za visino povezan z elektromotorckom. Ce prav razumem pa motorcek je na tem crnem delu luci kjer so vijaki. Zanima ce se ga da odmontirati, in kakk
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Motorček je samo z "bunko" pritrjen. Kolikor imam v spominu, ni nobenega vijaka. Če pa gre stran brez pobiranja loči stran, pa ne vem.
Če so motorčki enak kot pri pred Fl, jih imam na zalogi
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Verjetno je enako kot pri FL, kjer motorček zavrtiš za 90 stopinj in gre stran, na parabolo pa ga drži bunka ki gre bolj na trdo potem stran
Verjetno se ti je ta bunka snela in zato ne moreš nastavljati, mogoče jo bo treba bolj odviti, preden jo daš nazaj, za kar je postopek obraten - najprej stisneš bunko v ležišče in potem zatakneš motorček na ohišje
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Postopek je enak na obeh modelih.
Grega009
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Jan 18, 2015 5:54 pm
Vozilo: '05 AR 156 1.9 jtdM
Kraj: Železniki

Najlepsa hvala za vase odgovore. Takoj jutr probam. Tud jes mam obcutek da je samo bunka sneta ker motorcek dela. Po 2 letih odkar si lastim alfo moram pohvaliti nas forum. Naj se ob tem se pohvalim. V dveh letih sem prevozil dobrih 100k km. Bliza ze 300k km znamki a jih ne kaze. Pri teh kilomterih je se vedno poskocna, pije 6l, vse kar sem zamenjal pa je bila sklopka brez vztrajnika, komplet spodnjih in zgornjih rok, žice za rocno, in od samega veselja 3 komplete gum :) se zahvala Davidu, ker nevem al je prisoten in aktiven na nasem forumu, vem pa da je doma iz okolice mozirja in da mi je predal vizuelno in mehansko lepo ohranjeno 156ko
Odgovori
  • Informacija