Hladen JTD(m) težko vžge - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Lahko da nizkotlačna črpalka v rezervoarju odpoveduje.
Dobro poslušaj, če se jo sliši kadar avto normalno vžge in če se jo sliši kadar ne vžge...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

a nisi napisal 80 barov da je imel samo ko ni vzgal?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Bom še 1x prisluhnil jutr, pa FES zalavfu zrav in graf če bo šlo. Načeloma pa res trmasto vžiga. Brez dodajanja gasa kr stoji na verglanju. Serviser je pa posebi omenu cca 70 barov pritiska med tem slabim verglanjem.

Sej ko pa enkrat vžge, pa razen tiste tipične JTD mrtvine v krivulji ni. Lepo laufa, brez opozoril, kajenja itd.

Ne vem, čudno mi je. Upam samo da pobu ni Bosch pumpa shodla. Vinder iz Gotovelj, mojster za te stvari je predlagu injektorje odklopit in vidit kolk vsak šoba nafte. Pol pa dalje ugotavljat.
Crazy Alfista napisal/-a:a nisi napisal 80 barov da je imel samo ko ni vzgal?
Tak je serviser reku ja. Sej pol ko je normalno vžigala je itak to to. Je mir in dober pritisk, logično :)

Glede na to da kača danes samo še slabo vžiga, ne vem kak bo pršu do podatkov med primernim verglanjem :S
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

cee bi pumpa sla bi skor sigurno bli opilki v filtru, pa ksna soba bi se zabasala

loh se ventil s pumpe odraufate, pa pregledate oring na tem ventilu

pa ce so opilki na njem potem je lahko pumpa na koncu

je pa tko da pritiska ne bo, ce pumpa v tanku ne deluje
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Alfa no starto :(

FES parametri med verglanjem, iz katerga se ne izvije.

Slika

Z zavihkom actuators sem zakurblu rele pumpe in lepo v zaporedju proži, se ga sliši. Zdaj ker pa avta ne poznam tolko ne vem a bi se pri odprtih vratih mogla fejst slišat pumpa. Js sm sam rahlo brnenje slišu..
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Menjana Bosch pumpa očitno pozdravila avto. Glede na patetičen pritisk je blo že kar očitno.
ALFA 166 JTD
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Sep 10, 2013 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MURSKA SOBOTA

Pozdravljeni,vprašo bi če je mogoče že keri mel problem pri jtd ko je hladno.Motor se obnaša kot da ne dela predgretje.Sem danes pobral kable dol preiskusil žarilne(en del kabla na plus en na svečko-vsaka iskri).Baje naj bi ble vse nove,nova elektronika(čez čas odklopi se pravi dela)Baterija še dobra.Avto vžge ampak po dolgem verglanju.Ko enkrat vžge vžiga na prvo.Za vsak predlog bi bil hvaležen.
proby
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Mar 19, 2015 8:54 am
Vozilo: 2004 AR 156 2.4 jtd mjet
Kraj: Portorož

Mogoce je z nafto problem, ti vlece kje fals zrak alpa ti kje pusca malo, ... smrdi auto kaj po nafta?
Ko verglas rabi par sekund da potegne in pol uzge, in ce probas se 1x uzge takoj ker je nafta za takoj tam...
ALFA 166 JTD
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Sep 10, 2013 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MURSKA SOBOTA

hvala za idejo,sem ze tudi sam malo posumil na to.Ne nikjer ne smrdi ampak bom še danes pregledo vse cevi
rado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Feb 25, 2016 7:34 am

imam tezavo z mojo alfo in sicer zgodilo se mi je ze trikrat da enostavno noce vzgat prvic sem jo verglav tako da baterija skoraj ni vec imela moci potem po kaksnih 10 min vzge normalno, pra dni deluje vse kot mora in naenkrat se zgodba ponovi in spet noce vzgat po kaksnih 10 minutah vzge kot mora.avto je lavfal normalno 700 km in zopet noce vzgat vmes sem nenjel vse reglarje in naftno crpalko po 700 km se zgodba ponovi in noce vzgat odprl sem pokrov motorja in zmigal vse konektorje pri motorju pa se vedno nic prizgal sem si cigaret in razmisljav kaj bi lahko to bilo vzel sem kljuc iz avtomobila in jo zaklenil in odklenil dav kljuc v kljucavnico in ga obrnil avto je zopet normalno vzgal prosil bi za vsako pomoc ce je gdo izmed vas imel podobno izkusnjo na alfi aja se to vse opozorilne lucke na armaturni plosci so lepo ugasnjene ob kontaktu se prizgejo in ugasnejo kot mora bit
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Kaj pa tester izpiše? bosch pumpa dobi dizel? si pregledal vse gumi cevi okoli bosch pumpe ce kje kj ne pusca?
rado
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Feb 25, 2016 7:34 am

vse cevi sem pregledav in je vse o,k nikjer ne vlece zraka na tester jo bom pa jutri peljav ce bo mogoce kaj pokazal kje je napaka no zdaj spet normalno vziga kot mora
rajc123
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 51
Pridružen: To Jun 12, 2012 10:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lj

Lp zanima me v cem bi bil problem pri moji 156 1.9 jtd ko avto stoji dalj casa na dezju ugusnjen potem zelo tezko prizge v cem bi lahko bil problem je komu kaj znano


Edit: prestavljeno v že obstoječo tematiko ...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Verjetno nekje vlaga vpliva na elektriko vžiga.
Slika
manhad
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Jul 26, 2015 10:24 am

Živjo,

že nekaj časa me moti, da vsako jutro ko želim avto vžgati vergla 3x dlje kot normalno nato pa vžge in pokadi.
Če dam kontakt počakam par sekund in verglam vžge skoraj normalno. Če dam kontakt 2x predno ga vžgem pa vžge normalno.

To se mi dogaja ko avto stoji 6h+.

Ima kdo kakšne ideje ?

Hvala,
LP



Edit: Premik v obstoječo temo ....
Odgovori
  • Informacija